Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak vybíráme auto na kočárek a kočárek do auta - 2. část 

Tak a je to tady! Dlouho očekávané pokračování prvního dílu, ve kterém jsem se s vámi podělila o intenzivní a důkladný výběr nových dopravních prostředků nezbytných pro přepravování našeho malého drobečka, který se už brzy vyklube na svět.

Jasným vítězem se stala Škoda Karoq

Jasným vítězem se nakonec opravdu stala Škoda Karoq, která nás svým provedením již od začátku oslnila natolik, že již nebyl jediný důvod vybírat mezi dalšími typy rodinných vozů.

Při testovací jízdě nás oslovila bohatá výbava, interiér a jízdní vlastnosti

Po absolvování mnoha prohlídek a nabídek různých prodejců Škoda auto nám v závěru nejvíce vyšli vstříc v autorizované prodejně Auto Brejla ve Vestci u Prahy (auto-brejla.cz), kam jsme si pro našeho „Karoqa” dojeli. Konečné rozhodnutí pro tento model výrazně ovlivnila předchozí předváděcí jízda, kde nás oslovila v první řadě bohatá výbava, interiér a hlavně jízdní vlastnosti a pohodlné řízení v automatu, které naprosto splňovalo přítelovo očekávání. 

Inzerce

Já nejvíce oceňuji hlídání jízdních pruhů a otevírání zavazadlového prostoru

Naopak já již po první jízdě nejvíce ocenila hlídání jízdních pruhů. To znamená, že pokud se mi náhodou stane, že se budu během jízdy na chvíli věnovat pohledu do zrcátka místo, abych se plně věnovala řízení, auto si samo bude zatáčet a držet se ve svém jízdním pruhu. Což se při cestování s miminkem v autosedačce určitě hodí, stejně jako otevíraní zavazadlového prostoru pouhým pohybem nohy pod senzorem kufru, které využiji hlavně v případě, kdy budu mít plnou náruč našeho štěstíčka a už mi nezbyde ani jedna volná ruka. :D 

Apple carplay, parkovací automat a pohodlné vystupování

Nechybí tu ani Apple carplay, umožňující telefonovat a poslouchat hudbu při jízdě s pohodlným ovládáním na dotykovém displeji auta, parkovací automat, vyhřívané sedačky a to i na zadních sedadlech a další skvělé „pakety”, bez kterých už si po pár dnech cestování na větší vzdálenosti nedovedu jízdu představit. Pohodlné vystupování z vysoko posazeného SUV asi ani není třeba zmiňovat jako obrovskou výhodu v mém současném pokročilém stádiu těhotenství.

Inzerce

Bezpečnostní systém ISOFIX snižuje riziko zranění při dopravní nehodě

Nedílnou součástí automobilu je také upevnění na bezpečností systém ISOFIX, který se dá snadno připojit ke konstrukci vozu za pomoci pevných třmenů. Toto jednoduché a bezpečné ukotvení prokazatelně snižuje riziko zranění dítěte při dopravní nehodě.

Předání vozu ještě před termínem porodu

Ve chvíli, kdy nás pak v závěru prohlídky paní prodejkyně ujistila, že se vůz určitě stihne předat ještě do mého termínu porodu, nebylo už dál o čem přemýšlet a volba byla jasná, to je on! :-)

Překvapení na narozeninový den

Vzhledem k tomu, že se zároveň blížily i přítelovy narozeniny, využila jsem příležitosti a požádala prodejkyni paní Beranovou, aby nám ho předem ozdobila mašlí a já pak po příjezdu jen tajně připsala na cedulku věnování. Překvapení nakonec proběhlo přesně na jeho narozeninový den a přítelovu radost z dárku ještě zdvojnásobilo. 

A jako bonus nám v kavárně, která je součástí autosalonu, zpříjemnili krátké čekání výbornou kávou.

Inzerce

Zkoušení ideálního kočárku

Mezitím, co jsme se doma společně těšili na nový vůz, začala jsem se po neúnavném prohlížení kočárků na internetu poohlížet po vhodné kamenné prodejně, kde bychom si mohli ty nejsympatičtější také osobně v klidu vyzkoušet. 

Přítel intenzivně diskutoval o technických provedeních s prodejkyní

Netrvalo dlouho a vtáhla nás svojí poutavou výlohou prodejna dětského zboží hugocz.eu v Jihlavě, kde nás hned při první návštěvě zásobili hromadou katalogů všech dostupných značek kočárků a doplňků, které na svém e-shopu nabízejí a zatímco já se nestačila kochat vystavenými modely voňavých kočárků, přítel už intenzivně diskutoval o technických provedeních s prodejkyní, která nám každý model ochotně rozebrala a zase složila. 

Značka Venicci mě okouzlila nízkým posazením a moderním designem

Díky několika různým barevným provedením značky Venicci, které mě tam svým nízkým posazením korbičky a moderním designem okouzlily hned při prvním „povození”, jsem již dlouho neváhala a rozhodla se objednat si jejich model roku 2019 Italy Bordeaux, navíc s dopravou zdarma

Inzerce

A protože se jedná a o žhavou novinku a nebylo ho zatím v ČR možné nikde vidět, musela jsem se spokojit pouze s možností prohlédnout si vzorník barvy, ekokůže a látky, ze kterého je tento kočárek vyroben. 

Risk se vyplatil a po sestavení jsem se do kočárku naprosto zamilovala

Risk se ale nakonec vyplatil a ve chvíli, kdy dorazil, jsem se do něj po sestavení naprosto zamilovala! Je mnohem hezčí, než jsem si původně představovala. Přesně moje oblíbená vínová barva. A ten úžasný materiál! Ještě několik hodin po složení jsem ho hladila a jezdila s ním po přítelově ?rmě, kde musí samozřejmě až do porodu zůstat. Chodím se teď na něj ale pravidelně dívat. :-) Už teď se nemůžu dočkat, až si s ním budeme za pár týdnů užívat jarní procházky.

Myslím, že holčičce se bude určitě líbit a klouček se v něm také stydět nebude. Co myslíte? ;-)

Maminka Jitka

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. část - finální výběr auta a kočárku - diskuze

  • U nás byl výběr snadný
    Také jsme s manželem nakonec vybrali Škodu Karoq. Dostali jsme totiž od tchýně peníze na nákup vozu, a tak jsme se mohli soustředit pouze na to, kde seženeme peníze na kočárek. Byl to krásný dar, tolik si vážím, že máme tak dobré vztahy. Dokonce tchán je automechanik a říkal, že kdyby bylo potřeba a my si na https://www.cbdily.cz/ sehnali díly na škodovku, tak by nám případně auto opravil sám.
    ludmila1985   | 22.06.2022 15:44:16
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, dceři je 5,5 měsíce a stále spinká ve vaku Swaddle me, kde má ručičky na hrudníku. Vadí vázání v tomto věku? Druhý dotaz se týká uspávání, usíná mi v náručí. Kdy je vhodné “učit” usínání v postýlce? Určitě nejsem zastánce vyplakávání.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je dítě ve vaku klidné, můžete ponechat, postupně bych doporučila uspávání v postýlce.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 13.01.2022, 16:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×