Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jitka: Testování byla pro nás velká výzva! Zubní kartáček předčil mé očekávání!

Milé maminky (a tatínci), 

tak i na mě se usmálo štěstí a dostala jsem příležitost zúčastnit se testování. Domů nám dorazil balíček, ve kterém se ukrývaly hned tři dětské produkty od značky MAM: Oral Care zubní žínka Rabbit, zubní kartáček Training Brush a zubní kartáček Baby’s Brush.

Inzerce

Příručka s medvídkem může usnadnit přesvědčit ratolest, že čištění zoubků je důležitou součástí hygieny

Příjemným bonusem byla malá krásně zpracovaná příručka, která mě také zaujala, a proto si zaslouží alespoň pár slov. Obsahuje pohádku o tom, jak si medvídek s pomocí své maminky čistil zoubky.

Text pohádky je doplněný názornými obrázky a je skvělým materiálem, který může usnadnit přesvědčit ratolest, že čištění zoubků je důležitou součástí hygieny.

Inzerce

Jaký je rozdíl mezi kartáčky Training Brush a Baby’s Brush?

Ale zpátky k testovaným produktům. Protože oba zubní kartáčky se liší hlavně svou velikostí, respektive tím, pro jak staré děťátko jsou určeny, budu se jim věnovat společně. Ten větší (Training Brush) je vhodný pro děti od pěti měsíců a má menší hlavici se štětinkami. Podle mého názoru je ideální pro dobu, kdy maminka začíná své dítko učit, jak si zoubky správně čistit. U toho menšího (Baby’s Brush) se uvádí, že je pro děti od šesti měsíců a vystřídá předchozí kartáček tehdy, kdy už dítko zná základy zubní hygieny a ví, co s kartáčkem provádět.

Testování byla pro nás velká výzva! Zubní kartáček předčil mé očekávání!

Určitě vás ale zajímají hlavně osobní zkušenosti. Synovi jsou už dva roky, ale poslední týdny bojujeme s čištěním zubů. Je to pravděpodobně tím, že se mu prořezávají čtyři stoličky zároveň a dávají mu pořádně zabrat, proto v pusince nic nesnese. Testování tak byla velká výzva! A musím říct, že zubní kartáček předčil mé očekávání. Pravděpodobně jeho méně obvyklý vzhled ve spojitosti s líbivým designem zapůsobil. Po krátkém prozkoumání kartáčku si s ním syn totiž zcela bez problémů zoubky vyčistil. 

Inzerce

Líbí se mi mnoho praktických detailů

Mně se na kartáčcích líbí zejména spousta drobných, ale mnohdy nesmírně praktických detailů. Je to například jednoduché vyznačení, kolik zubní pasty by se mělo na kartáček dát (teď už vím, že jsem ji dříve nanášela zbytečně příliš). Bezpečnostní krytka zabraňuje tomu, aby se kartáček dostal hluboko do pusinky. To je super, protože u běžných dětských kartáčků se syn skutečně často snažil dát snad až do krku. Navíc, právě díky krytce, když se kartáček položí, hlavice se štětinkami se nedotýká podložky, takže je to hygieničtější.

Zubní žínka je z velmi příjemného materiálu a má nádherný design v podobě zajíčka Součástí balíčku byla i žínka / rukavice určená k čištění a masírování dásní už od prvního zoubku. Je z velmi příjemného materiálů a má nádherný design v podobě zajíčka. Zkusila jsem s ní synovi masírovat dásně tam, kde se mu právě zoubky prořezávají, ale bohužel, v tomto případě jsem narazila na bojkot. Ale myslím, že je to hlavně tím, že žínka je určena spíše pro mladší děti, kterým se teprve začínají klubat první zoubky, na zadní stoličky se už zkrátka příliš nehodí.

Inzerce

S produkty MAM již zkušenosti mám a vždy jsem byla spokojena

S produkty MAM již zkušenosti mám, doma jsme totiž používali lahvičky, hrnečky a dudlíky této značky. Vždy

jsem byla s těmito výrobky spokojená, proto jsem moc ráda, že ani pomůcky pro ústní hygienu nezklamaly.

Zdraví

maminka Jitka a syn Martínek

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jitka: Testování byla pro nás velká výzva! Zubní kartáček předčil mé očekávání! - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce