Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Veronika: S koupí kartáčků MAM neváhejte, věřím, že budete spokojení jako já

Milí čtenáři,

do testování produktů MAM pro ústní hygienu jsem se přihlásila s naší dcerou Sofií, protože každé čistění zoubků je u nás doma velice náročné.

Inzerce

Nedávno Sofinka oslavila své druhé narozeniny a už je na ní poznat, že má svoji vlastní hlavu a do čištění zoubků se jí vůbec nechce. Začíná to vždy dlouhým přesvědčováním v koupelně a bohužel většinou to končí řevem a vztekáním. U toho sice otevře pusinku a je možné ji zoubky vyčistit, ale mnohem raději bychom měli vše ve větším klidu a pohodě. Proto jsme se do testování chtěli zapojit a vyzkoušet kartáčky jiné značky a zjistit, zda to bude stejný boj nebo se už bude Sofinka na čištění zoubků těšit.

Velice mě tedy potěšilo, když přišel z Babyonline.cz e-mail, že se na nás usmálo štěstí a byli jsme do testování vybráni. Chtěla bych touto cestou i za možnost vyzkoušet výrobky značky MAM, která je u nás doma dosti oblíbená, poděkovat.

Inzerce

Pro Sofinku je kartáček MAM atraktivnější než od konkurence, má navíc skvělé vychytávky

Se všemi testovanými produkty jsme byli já i manžel spokojeni. Protože je Sofinka již dvouletá, tak jsme začínali s MAM Kartáčkem Baby's Brush, který je velikostně přizpůsoben dětské ruce a příjemně se drží díky tvarované rukojeti a gumovému potažení. Další den jsem vytáhla i druhý kartáček, tj. MAM Kartáček Training Brush, který má prodlouženou rukojeť, aby jej mohli držet dítě i rodič zároveň. Je určen již od 5 měsíců, takže oproti prvnímu kartáčku je hlavice se štětinami menší a má kulatý tvar. U obou kartáčků je středová část štětin zabarvena dorůžova, což naznačuje, kolik se má dát zubní pasty k čištění. Určitě tuto vychytávku hodnotím pozitivně. Alespoň člověk nedává zbytečně moc pasty. Taktéž oba kartáčky mají na rukojeti vyobrazeného medvídka, na kterého se dcera vždy usmívá a díky kterému je pro ni kartáček MAM více atraktivní než od konkurenční značky. A jako poslední mají oba kartáčky společné ochranný štít, který má zabránit, aby dítě si kartáček nezasunulo příliš hluboko do pusy. Tento ochranný štít je však možné z kartáčku oddělat. To jsem velmi ocenila, protože dceři se na kartáčku vůbec nelíbil a dokonce bych i řekla, že jí při čištění zoubků zavazel.

Inzerce

Dcerce více vyhovoval MAM Kartáček Training Brush

Pro dvouleté dítě mi připadal druhý kartáček už malý, nicméně právě tento si Sofinka nejvíce oblíbila. Vždy když jsem ji dala na výběr, se kterým si bude čistit zoubky, tak sáhla po kartáčku Training Brush.

Inzerce

MAM Oral Care zubní žínka Rabbit je vhodnější spíše pro menší děti.

Třetím výrobkem k vyzkoušení byla MAM Oral Care zubní žínka Rabbit. Tu jsme sice také zkusili, ale moc u nás úspěch neměla, protože Sofinka sotva jí někdo dá prst do pusy, tak silně zkousne a nepustí. A i přes návleky na prstech to značně bolelo a byl vidět otisk zoubků. Nicméně věřím, že pro miminka, kterým teprve zoubky porostou nebo se již prořezávají, je žínka užitečná, hezky jim promasíruje dásně, uleví od případné bolesti a vyčistí pusinku od zbytků mlíčka.

Každopádně Sofinčin celkový vztah k čištění zoubků se ani změnou značky kartáčku nezměnil, ale je na ní vidět, že kartáčky MAM se ji vizuálně líbí díky medvídkovi na rukojeti.

Určitě bych zkoušené produkty MAM doporučila i ostatním rodičům

U žínky bych však používání ukončila kolem prvního roku života, protože pak již děti začínají více kousat a jako lepší péči o zoubky a dutinu ústní považuji kartáček na zuby. A kartáček na zuby bych pak přizpůsobila miminku. Jestli má menší pusu, tak používat Training Brush, a když už povyroste a vyleze více zoubků, tak přejít na druhý kartáček Baby's Brush.

Moje spokojenost s produkty MAM je maximální, vždy jsem s touto značkou spokojená

Jak už je zřejmé z mého hodnocení, tak spokojenost s produkty MAM je maximální. Ale upřímně jsem ani nic jiného nečekala. Doma již některé produkty této značky mám a vždy jsem s nimi byla spokojená. Zejména si u značky MAM vážím toho, že každý produkt je dotažený až do sebemenšího detailu. Nikomu není lhostejné, jaký tvar produkty mají, jaký je použit materiál při výrobě či jak produkty vypadají.

Jako největší benefit vidím v designu, který je atraktivní pro děti

Benefitů mají tyto produkty hodně. Určitě je to krásný design, ze kterého je vidět, že tato společnost zejména myslí na děti, aby byly jejich produkty pro ně atraktivní. U kartáčků to tedy je vyobrazená hlavička medvídka na rukojeti a u žínky pak její tvar, který připomíná zajíčka. 

Materiál kartáčku je velmi příjemný na dotek a nedráždí

Dále pak jsou výhodou použité materiály, které jsou velice příjemné na dotek, nijak tedy nedráždí v puse a splňují veškeré předepsané normy pro děti. 

Jemné štětinky jsou uzpůsobeny citlivým dětským zoubkům a dásním

Oba kartáčky mají velice jemné štětinky, které jsou citlivé jak zoubkům, tak k dásním dítěte. S tím souvisí i další výhoda a to dorůžova zabarvená středová část štětinek na hlavě kartáčku. Ta určuje, doporučené množství zubní pasty. 

Rukojeť kartáčku je doplněna o protiskluzový materiál

Další výhodou je tvar rukojeti kartáčků, který je přesně přizpůsoben dětské ruce. Rukojeť je zároveň doplněna o protiskluzový materiál a velice dobře se tím pádem drží. 

Oceňuji aplikaci s medvídkem Brushym o ústní hygieně

Jako poslední výhodu bych uvedla možnost stažení aplikace s medvídkem Brushym, ve které rodiče naleznou užitečné informace o ústní hygieně a o dostupných produktech a také rady a doporučení o čištění zoubků. Součástí aplikace je také Brushyho pohádka a hra. Komu tedy nevadí používání multimediálních technologií, tak určitě tuto aplikaci ocení.

Jedinou nevýhodou byl u nás ochranný štít, který je však odnímatelný

Pro nás byl jedinou nevýhodou ochranný štít u kartáčků na zuby, který má zamezit hlubšímu vniknutí kartáčku do pusy dítěte. Ale jak již jsem psala výše, tak tento ochranný štít je odnímatelný. Je tedy na každém, zda bude kartáček používat se štítem nebo bez něj. A jelikož u nás pří čištění zoubků je vždy přítomna dospělá osoba, která dohlíží na správné čištění, tak jsem ochranný štít sundala z obou kartáčků a používali jsme je bez něj.

S koupí kartáčků MAM neváhejte, věřím, že budete spokojení jako já

Jestli někdo přemýšlíte o koupi těchto produktů pro ústní hygienu nejmenších, tak určitě neváhejte. Věřím, že budete s nimi spokojeni stejně jako já, i když každé dítě je samozřejmě jiné a vyhovuje mu něco jiného.

Maminka Veronika s dcerou Sofinkou


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Veronika: S koupí kartáčků MAM neváhejte, věřím, že budete spokojení jako já - diskuze

Poradna

Dobrý den, jsem asi čtvrt roku po laparoskopické sterilizaci a nabírám na váze a mám zvláštní chutě. Nebyla jsem "podvázána ale bylo mi řečeno že to upalují". Zajímalo by mě zda-li je možné otěhotnět či nikoliv. Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, otěhotnění při sterilizaci je velmi vzácné, ne však nemožné. Může se jednat např. o mimoděložní těhotenství. Pokud by příznaky pokračovaly, nebo by se objevily bolesti břicha, špinění či jiné potíže, vyhledejte Vašeho gynekologa.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | dnes, 14:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce