Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jana: Kartáčky MAM zajistí bezpečné, přitom účinné čistění zoubků a jeho správný nácvik

Naše zkušenost s produkty MAM pro ústní hygienu

Zdravím všechny příznivce našeho oblíbeného portálu babyonline.cz a ráda bych vám představila, a tím pádem i popsala naší zkušenost s produkty pro ústní hygienu od firmy MAM. 

K testování jsem se přihlásila s oběma dětmi, Barče je 10 měsíců a Lukáškovi přes 2,5 roku. Obdrželi jsme krásný balíček, který obsahoval MAM Zubní žínku Oral Care Rabbit, kartáček Training Brush, kartáček Baby's Brush a malou knížečku s pohádkou, která má udělat čištění zoubků zábavnější.

„Čtyřzubík“ Bára a její testování

MAM Zubní žínka Oral Care Rabbit odstraňuje bakterie a plak z dání

V době, kdy jsem posílala přihlášku do testování, měla Barunka jeden zub. Proto jsem se hlásila k testování MAM Zubní žínky Oral Care Rabbit. Jak já jsem byla ráda, že je v balíčku i kartáček Training Brush. Než balíček s produkty dorazil, vylezly Barče ještě další 3 zuby (ano, bylo to menší peklo). Žínka je z měkkého mikrovlákna a lehkou masáží má odstraňovat bakterie a plak z dásní. S tvrzením, že je vhodná i pro čištění prvních zoubků moc nesouhlasím, protože jakmile vám dítě stiskne prst mezi zuby, tak už to fakt bolí. Musím výrobce pochválit za vizuální stránku žínky, otvory na prsty jsou lehce elastické a neměl problém ani partner s většími prsty se dovnitř dostat. K tomu je žínka opravdu roztomilá a děti baví i jako maňásek, takže kdo potřebuje mimčo rozptýlit, když nechce spolupracovat, tak s touhle zaječí rukavičkou to opravdu jde. Používáme ji k tomuto účelu sami, protože jsme po prvním pokusu přešli na čistění zoubků kartáčkem Training Brush. 

MAM Training Brush hned Barču zaujal

MAM kartáček má prodlouženou rukojeť, aby se tam vešla ručička dítěte i dospělé osoby, která s čištěním pomáhá. Má malou kulatou hlavici s jemnými štětinkami a ochranný štít, který pomáhá udržet kartáček v bezpečné poloze. Barču hned zaujal a sama si ho začala strkat do pusinky, takže jsem v nestřežené chvilce okamžitě ocenila ochranný kroužek na kartáčku. Díky prodloužené délce rukojeti se zoubky čistí velmi dobře, i přes to, že se Barča kartáčku nechce vzdát a urputně si ho drží. Malá hlavice má ideální velikost pro miminka a jak ukazují fotky, Barunce se kartáček náramně líbí. 

Lukášek a jeho testování kartáčku MAM Baby's Brush

Kartáček má již klasickou rukojeť a je určen pro děti, které už si zoubky čistí samy (a rodič kontroluje a případně dočišťuje). Hlavice kartáčku už má oválný tvar, rukojeť je přizpůsobená dětské ručičce a nechybí ani ochranný kroužek. Lukášovi padl kartáček krásně do ruky a hned nadšeně čistil. Ochranný kroužek se nám osvědčil i tady, protože občasná roztěkanost a zběsilost v čistění syna ještě neopustila a kroužek opravdu plní bezpečností funkci. Pokud už jej člověk nepotřebuje, dá se jednoduše sundat, není tam připevněný trvale. 

Zubní žínku použijte na masáž citlivých dásní při prořezávání 

Zubní žínku Oral Care Rabbit doporučuji pro miminka, které ještě nemají žádné zoubky, případně se jim teprve začíná prořezávat první zoubek. Určitě jej můžete použít i při masáži citlivých dásní při prořezávání. Žínka také poslouží jako hračka pro zabavení a rozptýlení miminka. 

Kartáčky MAM zajistí bezpečné, přitom účinné čistění zoubků a jeho správný nácvik

Pokud již jsou zoubky venku, doporučuji přejít (v rámci zachování vlastního zdraví, resp. prstu) na kartáček Training Brush. Malá, kulatá hlava, prodloužená rukojeť a ochranný štít zajistí bezpečné a přitom účinné čistění zoubků a jeho správný nácvik. Kartáček Baby's Brush jehož pozitiva jsem vyjmenovala v textu výše je super završení daného tria. 

To nejlepší pro ústní hygienu vašich dětí

Za nás jedna velká paráda a moc doporučuji všem rodičům, kteří hledají to nejlepší pro ústní hygienu jejich dětí. Všechny produkty na sebe krásně navazují, je myšleno na nejmenší miminka až po velké děti, protože si myslím, že kartáček Baby's Brush se dá klidně používat až do školního věku. 

Bára, Lukáš a Jana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jana: Kartáčky MAM zajistí bezpečné, přitom účinné čistění zoubků a jeho správný nácvik - diskuze

Poradna

Dát odklad?

| MMM2 | 27.01.2020, 22:41

Dobrý den, nevím, zda dát synovi odklad, nebo ne. Trochu se nástupu do školy obávám. Syn je narozený v půlce prázdnin. Je hodně bázlivý, nemá rád mnoho lidí pohromadě, hluk. Do školky moc rád nechodí, stěžuje si na mnoho dětí a na hluk, na to, že se některé děti k němu chovají nehezky. Ze školky nás poslali do PPP, protože ve školce skoro nemluví, nehraje si s dětmi, nechtěl kreslit, je pomalý v samoobsluze. Učitelka to viděla na jasný odklad, nebo dokonce i asistenta.
V PPP zjistili zkříženou lateralitu. Po cvičení se syn rozkreslil. Grafomotorika asi není úplně ideální, ale už nemá odpor ke kreslení. Dále zjistili mimořádné nadání ve skoro všech oblastech.
Obávám se, zda nástup do školy zvládne - slabá samoobsluha, bojácnost, logopedicky to také nemáme zvládnuté (r, ř) občasné zakoktání, když je rozrušený. Na druhou stranu se asi ve škole bude trochu nudit - začíná číst, umí malou násobilku (zvládá násobení i dělení), zajímá se o různé země světa, vesmír.

Dobrý den, ohledně nástupu syna do školy proběhlo vyšetření školní zralosti v poradně ze kterého vzešlo zcela jistě nějaké doporučení. Pokud vám byl doporučen odklad školní docházky, pak odborník v poradně zcela jistě uvážil klady a zápory v nejlepším zájmu vašeho syna a jeho zdárného školního startu.

Můžete se tedy doporučeními odborníka řídit a není důvod je zpochybňovat. Alernativou pro zajištění docházky přednostně v odkladovém roce je možnost docházky do přípravného ročníku. Jedná se stále o předškolní docházku, přípravné ročníky jsou při základních školách a probíhá v nich intenzivnější a cílenější stimulace vývoje předškolních dovedností a současně si zde děti přivykají na školní prostředí. K zařazení do přípravného ročníku je potřebné doporučení Pedagogicko psychologické poradny, kdy byste měli také zjistit, která škola v místě vašeho bydliště přípravné ročníky zřizuje. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 13:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace