Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jana: Bezpečností kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte

Milí čtenáři,

v testovacím balíčku jsme našli dva kartáčky MAM, králíčka na čištění a pohádku, která má motivovat k čištění zoubků.

Design kartáčku je pro děti rozhodně lákavý

Dcerka se na balíček s nadšením vrhla a ve výběru vyhrál kartáček, který jsme museli hned rozbalit. Takže co se designu týče, pro děti je rozhodně lákavý.

Inzerce

Pečlivé čištění po jednom zoubku je ideální

Kartáček určený pro samostatné čištění dětmi má větší plochu k čištění, než druhý kartáček na dočištění rodiči. Chápu tuto volbu a první dojem byl velmi pozitivní. Během testování jsem však zjistila, že větší plocha k čistění vyhovuje i mně. Pečlivé čištění po jednom zoubku je ideální, ale doba čištění se tím prodlužuje, což bylo dlouhé a malá mi začala utíkat. Zkoušeli jsme čistit zoubky společně delším kartáčkem, ale teď má období, kdy chce vše dělat sama, takže zdokonalení techniky čištění budeme muset odložit.

Bezpečnostní kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte

Oba kartáčky mají kroužek, který má zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte. Když jsem se snažila o důkladné čištění stoliček, kroužek mi překážel. Naštěstí jde snadno sundat. Toho si ale všimla i dcerka a na svém kartáčku to nechtěla a sundala to. Bohužel si to již nenechala zpět nasadit, takže testování, zda by to pomohlo, se nevydařilo.

Žínka na čištění je super před spaním

Žínka na čištění je super, pokud vaše dítě má ještě mléko před spaním, kdy jsou již zuby vyčištěné, aby se setřel plak a předešlo se tak zubnímu kazu. Prvních pár dní pomáhal tvar králíčka, kdy jsme povídali pohádku, jak králíček pomáhá čistit zoubky. Nevím proč, pak dceři hrozně začalo vadit, když jsme jí strkali prst se žínkou do pusy, dělalo se jí špatně. Takže jsme zůstali jen u kartáčků, které nejsou tlusté.

Inzerce

Hodnocení po 2 týdnech testování

Po dvou týdnech testování jsou měkké plasty na zadních stranách okousané, ale hodnotím pozitivně, že je to měkká guma, která se zároveň nedrolí, když do ní dítě kouše. Štětiny jsou po dvou týdnech trochu roztřepené především na kartáčku, s nímž čistí dcera sama. Tato doba je však poměrné dlouhá, již jsme měli jiný, který se po týdnu musel vyhodit.

Inzerce

Kartáčky MAM pořídíme znovu a doporučuje je vyzkoušet i ostatním maminkám

Jsem moc ráda za možnost tyto produkty vyzkoušet a myslím, že minimálně pro samostatné čištění znovu pořídíme. Dalším maminkám určitě doporučuji vyzkoušet.

Hlavní výhody kartáčku MAM

  • design
  • šíře a celková ergonomie držáku
  • možnost volby délky kartáčku, plochy na čištění
  • kroužek sloužící jako zábrana, který lze sundat

Hlavní nevýhody kartáčku MAM

  • kroužek lze sundat i z kartáčku pro samostatné čištění
  • potřebujete spolupráci dítěte (vím, to není hodnocení produktu, ale bez toho to nejde)

Maminka Jana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jana: Bezpečnostní kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte - diskuze

Poradna

Hlen ve stolici

| Terka1989 | 09.07.2020, 22:06

Dobrý den, mám 5 měsíční holčičku, od druhého týdne narození je na umělém mlíčku Beba Ha 1... většinou se vykaká jen když jí pomůžu cvičením nožičkama, ale občas se zadaří a zvládne to sama. Mívá každou chvíli problémy s prdíkama i s bolenim bříška a má tmavě zelenou stolici, ale naše paní doktorka říká, že to patří k té umělé výživě a že jí nebudeme měnit, a pokud nemá krev a hleny ve stolici, tak je to v pořádku. Ale dnes ráno jsem jí našla v plínce takovéhle čárky, tak se chci zeptat, zda to nejsou ty hleny? Navíc posledních pár dní se jí nelíbí na bříšku, pláče a mává rukama i nohama. Jinak každé ráno bereme Bio Gaiu a používáme Sab simplex a nebo Baby calm. Děkuji za odpověď

Ano, je to hlen, ale nemusí znamenat nic vážného.

Přidejte probiotika, pokud se stav bude opakovat, konzultujte se svým pediatrem.

 
MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 10.07.2020, 10:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce