Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jana: Bezpečností kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte

Milí čtenáři,

v testovacím balíčku jsme našli dva kartáčky MAM, králíčka na čištění a pohádku, která má motivovat k čištění zoubků.

Design kartáčku je pro děti rozhodně lákavý

Dcerka se na balíček s nadšením vrhla a ve výběru vyhrál kartáček, který jsme museli hned rozbalit. Takže co se designu týče, pro děti je rozhodně lákavý.

Inzerce

Pečlivé čištění po jednom zoubku je ideální

Kartáček určený pro samostatné čištění dětmi má větší plochu k čištění, než druhý kartáček na dočištění rodiči. Chápu tuto volbu a první dojem byl velmi pozitivní. Během testování jsem však zjistila, že větší plocha k čistění vyhovuje i mně. Pečlivé čištění po jednom zoubku je ideální, ale doba čištění se tím prodlužuje, což bylo dlouhé a malá mi začala utíkat. Zkoušeli jsme čistit zoubky společně delším kartáčkem, ale teď má období, kdy chce vše dělat sama, takže zdokonalení techniky čištění budeme muset odložit.

Bezpečnostní kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte

Oba kartáčky mají kroužek, který má zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte. Když jsem se snažila o důkladné čištění stoliček, kroužek mi překážel. Naštěstí jde snadno sundat. Toho si ale všimla i dcerka a na svém kartáčku to nechtěla a sundala to. Bohužel si to již nenechala zpět nasadit, takže testování, zda by to pomohlo, se nevydařilo.

Žínka na čištění je super před spaním

Žínka na čištění je super, pokud vaše dítě má ještě mléko před spaním, kdy jsou již zuby vyčištěné, aby se setřel plak a předešlo se tak zubnímu kazu. Prvních pár dní pomáhal tvar králíčka, kdy jsme povídali pohádku, jak králíček pomáhá čistit zoubky. Nevím proč, pak dceři hrozně začalo vadit, když jsme jí strkali prst se žínkou do pusy, dělalo se jí špatně. Takže jsme zůstali jen u kartáčků, které nejsou tlusté.

Inzerce

Hodnocení po 2 týdnech testování

Po dvou týdnech testování jsou měkké plasty na zadních stranách okousané, ale hodnotím pozitivně, že je to měkká guma, která se zároveň nedrolí, když do ní dítě kouše. Štětiny jsou po dvou týdnech trochu roztřepené především na kartáčku, s nímž čistí dcera sama. Tato doba je však poměrné dlouhá, již jsme měli jiný, který se po týdnu musel vyhodit.

Inzerce

Kartáčky MAM pořídíme znovu a doporučuje je vyzkoušet i ostatním maminkám

Jsem moc ráda za možnost tyto produkty vyzkoušet a myslím, že minimálně pro samostatné čištění znovu pořídíme. Dalším maminkám určitě doporučuji vyzkoušet.

Hlavní výhody kartáčku MAM

  • design
  • šíře a celková ergonomie držáku
  • možnost volby délky kartáčku, plochy na čištění
  • kroužek sloužící jako zábrana, který lze sundat

Hlavní nevýhody kartáčku MAM

  • kroužek lze sundat i z kartáčku pro samostatné čištění
  • potřebujete spolupráci dítěte (vím, to není hodnocení produktu, ale bez toho to nejde)

Maminka Jana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jana: Bezpečnostní kroužek zabránit strkání kartáčku příliš hluboko do úst dítěte - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce