Celkem výsledků pro výraz "anamneza": 28
Diskuzní příspěvky (7)
Rodinná anamnéza
Ahojy holky,nemáte někdo připravený formulář pro rodinnou anamnézu? Na předporodním kurzu nám říkali, že bychom si to měli dát doma dohromady, aby mě sestřičky nemusely \"otravovat\" mezi kontrakcema... myslela jsem, že tam patří jen vážné nemoci, alergie a operace mě, manžela a našich rodičů, ale n...
Jiřík 4.2.2011
Tak jsem se taky dostala k tomu, abych vám popsala svůj druhý porod. Jen ve zkratce ten první – týden přenášení, žádné poslíčky, pak dva dny sledování v porodce s bolestí břicha (ta nakonec nesouvisela s porodem). Nakonec se doktorka rozhodla, že mi píchne vodu, v ten moment mi nastoupily kontrakce...Lékařský slovník (1)
Pojem | Význam | Odkaz na detail |
---|---|---|
anamnéza | údaje o zdravotním stavu pacienta a jeho příbuzných, a… | Dozvědět se více |
Dotazy poradny (3)
Dobrý den, syn, 21 měsíců vůbec nechodí na velkou. Poslední mesic jsou to třeba jen 3 stolice týdne. Je kojeny, od malinka odmítá příkrmy. Pije hodně vody a čaje a do toho často přes den i v noci mateřské mléko. Co bere na milost je šunka, sýr, rohlík, suché těstoviny a okurka salátová. Bojím se, že trpí nechutenstvím, ačkoli strkat si ruku hluboko do krku mu nevadí, stále jsme v procesu zubů ...Nebo aby to nebylo něco vážnějšího. Je odplenkovany, ale na stolici se ptám a vysazují během dne několikrát. Ukazuji jak tlačit, když se povede, konzistence je zlutooranzova a pevná. Jednou tam měl chudáček i trošičku naruzovelo, asi maličko potrhany konečník. Dal to nekrvacelo a neplakal vůbec. Dávám mu kapičky vitamin D3. Zkusila jsem i pomerančový džus s přidáním vlakniny a nic. Plyny z něj přes den odcházejí a nějak extra nezapachaji. Syn prospívá krásné, 90cm, 13kg. Žádná anamnéza. Když mu zatlacim na břiško tak je měkké a malemu to nějak nevadi. Očkujeme i vše nepovinné. Máme doma ještě probiotika , ty jsem ale zatím nedávala. Tlačí ale nejde to. Ale možná tlačí jen "na povel" protože ho na nočník několikrát za den posadím s úmyslem "aby byl bobík". Většinou posazují po každé když si "uleví" . Moc děkuji za radu. Syn je šťastný a živý bez známek nemoci nebo bolesti.
Dobrý den, Vašemu dítěti ve stravě chybí vláknina - ne jen okurka, ale další zelenina jak čerstvá, tak vařená, ovoce. Ve věku 21 měsíců má mít dítě plně smíšenou stravu. Pokud ji odmítá, je třeba ji trpělivě nabízet. 21 měsíců má mít dítě plně smíšenou stravu. Pokud ji odmítá, je třeba ji trpělivě nabízet.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den chci se na vás obrátit z velikovou prozbou a chci vás poprosit o 100% úpřimnost. Zapojila sem se pred několika měsíci do procesu darovat vajíčka. 8.2 mám termín darování od zitra 26.1 začínám ze stimulačními injekci do břicha Cetrotide a Bemfola.Problém mi ale nastal až dnes po návštěvě svého gynekologa. Testy cytologie dopadli húř. (lékařskou správu můžu poslat),od gynekologa sem dostala čípky a prášky Polygynax,Cicatridina a Silvincin..o mím darování věděl nic mi ktomu neřekl jestli tam jít a byt v klidu že se nepohrším ještě víc skrz nálezu z cito.,nebo to radši neryskovat kvůli nejistotě co ten nález vůbec je. Každopádně sem se objednala z doporučením 22.2 do onkoginekologické ambulance. Prosím poraďte mi co mám dělat a vše úprimne..Cena vlastního zdravý a cena peněz je nesrovnatelná,zdravý mi je přednejši než cokoli.


Dobrý den, neznám Vaši veškerou gynekologickou anamnézu (včetně předchozích výsledků cytologie, kolposkopického nálezu apod.), proto se mohu vyjádřit jen k poslednímu výsledku cytologie. Výsledným nálezem je ASC-US, který znamená, že výsledek cytologie je lehce abnormální, avšak riziko závažných přednádorových změn je v tuto chvíli nízké. Je však potřeba provést kontrolu - nejčastěji se opakuje cytologický stěr za cca 3-6 měsíců, toto se provádí buď u ošetřujícího gynekologa, nebo v COP (Centrum onkologické prevence), což záleží na více faktorech (předchozí nálezy, ev. výkony, věk, osobní anamnéza, kolposkopický nález atd.) a event. dále podrobněji vyšetřit děložní čípek.. Je určitě na místě informovat o Vašich výsledcích centrum asistované reprodukce, kde budete darování vajíček podstupovat. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráda bych se zeptala, jaká je rychlost snižování AMH? Je mi 33 let, před rokem mi byla naměřena hodnota 0,584. Následně jsem ihned přirozeně otěhotněla a nyní kojím. Zajímalo by mne, jak rychle se výše uvedená hodnota snižuje? Jde o měsíce či roky? Mám uvažovat o přerušení kojení, abych stihla otěhotnět před úplným snížením hodnoty AMH, při které již nebudu produkovat žádná vajíčka? Snížila se dle vašeho názoru během těhotenství hodnota výše uvedeného hormonu nějak razantně? Moc děkuji, Andrea
Dobrý den, paní Andreo,
děkuji za velmi zajímavý dotaz.
Rychlost snižování AMH se nedá takto přesně vyčíslit v jednotkách na měsíc či rok. Vaši hodnotu je nutné posoudit komplexně - věk, jak dlouhý je Váš menstruační cyklus, příp. diagnóza PCOS či změny na ultrazvukovém obraze ovarií, atd. Roli může hrát i Vaše rodinná anamnéza - tím myslím, zda příbuzné ženského pohlaví se potýkaly s problémem snížené ovariální rezervy apod. Proto i vyhodnocení Vašeho výsledku by mělo náležet do rukou lékaře, který toto vyšetření indikoval a zná přesně Váš zdravotní stav a Vaši gynekologickou anamnézu.
Nicméně obecně vzato - AMH po 30. roce života se snižuje rychleji, než v nižším věku, dle jedné studie kolem 9 % za rok, ale opět upozorňuji, že záleží na mnoha faktorech. A v neposlední řadě je nutné dodat, že proces snižování AMH je spjatý s ovulací - při ovulaci dochází k dozrání jednoho či více folikulů, které jsou připravené k oplodnění, ale také společně s nimi zaniká bez možnosti náhrady určité množství folikulů v nezralých stádiích, a tímto procesem dochází k snižování ovariální rezervy, kterou se snažíme hodnotit dle Vámi zmiňovaného AMH. Při těhotenství k ovulaci nedochází, není se tedy nutné obávat, že by samotné těhotenství mělo na Vaši další plodnost v tomto smyslu negativní vliv.
Pokud se budete snažit o další početí, doporučuji případné obavy probrat i s Vaším gynekologem, ideálně začít snahu o miminko přirozeně, nestresovat se číselnými hodnotami, dát věcem volný průběh, dbát na životosprávu, pro kontrolu ovulace můžete zkusit ovulační testy, systém měření bazální teploty atd. A při déletrvajícím nezdaru se obrátit na Vašeho gynekologa, který Vás případně nasměruje do center asistované reprodukce.
Doufám, že Vám moje odpověď byla nápomocná a přeji hlavně zdraví!

Pro akci je nutné přihlášení
Blogy - články (3)

5.10. 11:00 Moje 1. poradna
Jsou naše drobné ženské starosti hloupé?
