Inzerce
Inzerce
Inzerce

Svatební veletrh

1. Svatba lítá ve vzduchu aneb Svatební dny na Sychrově

Když se nad tím zamyslím, už je to rok a půl, co mě přítel požádal o ruku. Byla to taková ohromná romantika – tedy aspoň pro mě. Blížil se Valentýn a spolu s ním naše výročí, a tak jsme se rozhodli a zamluvili si víkendový pobyt na Hrubé skále. V té době jsem byla v 33. týdnu těhotenství a myslela jsem si, že mě hned tak něco nemůže zaskočit.

Byl únor, všude bylo krásné, tiché, sněhové bílo. Moc aut jsme cestou nepotkávali, právě kvůli tomu krásnému bílému sněhovému, kterého ovšem napadlo poněkud více, než se lidem líbilo. I přítel byl cestou na Hrubou skálu takový nervózní – přičítala jsem to právě tomu množství bílé krásy všude kolem, protože nám to v autě docela dost klouzalo.

Inzerce

Po příjezdu jsme se ubytovali a prohlíželi si náš pokoj. Pak jsme si šli zamluvit masáže – tedy pro mě pouze zábaly, ale i tak jsem se na ně moc těšila. Po návratu do pokoje jsme začali vybalovat věci. Konečně padla řeč i na tu ohromnou krabici, kterou s sebou Martin táhnul. Před odjezdem z domova si ji byl vyzvednout u maminky. Sice jsem nechápala, proč s sebou něco tak velkého táhne – dle popisů to má být nějaké jídlo, ale my máme přece plnou penzi, ale co, nebudu to řešit. Po pravdě řečeno, ani jsem nebyla zvědavá, co to v ní je, nechala jsem se prostě unášet tou krásou kolem. Martin se mě ptal, jestli nechci vědět, co je v té krabici, ale mně to bylo vážně jedno. Začal být nervózní ještě víc. Pak mi řekl, ať zavřu oči a sednu si na kraj postele. I přes moje prvotní protesty jsem to udělala, a když jsem oči znovu otevřela, klečel přede mnou s pugétem růží (který vytáhl z oné krabice) a krabičkou ve tvaru srdíčka. „Vezmeš si mě?“ Z krabičky na mě vykoukl prstýnek po jeho babičce a já jsem ztratila řeč. Celý pobyt byl nádherný, romantický – Martin zajistil, abychom měli tak říkajíc vlastního číšníka a i jídlo nám servírovali odděleně, stůl plný okvětních lístků, lahvička vína… a mně se chtělo jen brečet.

Inzerce

Když jsme se vrátili domů, šel Martin ještě požádat o mou ruku rodiče. Vůbec nevěděl, jakou kytku má koupit mamce a co má vlastně říct. Nakonec jsme vybrali karafiáty, které mamča zbožňuje, a vydali se k nim. Když Martin vyslovil svoje přání, předal kytičku mamče – ta měla slzy v očích, taťka si ho přejížděl takovým nepříjemným pohledem. Pak se jen usmál a řekl, že ano, že si mě teda může vzít.

Inzerce

Ale to bylo víc jak před rokem a od té doby vůbec nic. Za tu dobu náš život obohatilo, ale i ochudilo několik věcí. Jako největší bohatství, které nás potkalo, bylo samozřejmě narození našeho syna – Marečka, který nám přináší neskonalé blaho. Nejsmutnější ztrátou bylo úmrtí mého tatínka, který se nedočkal ani svého vnoučka. Takový je život a i takové věci k němu patří, jen ta svatba stále nic. Občas zaprovokoval brácha, kdy že bude ten náš den D, ale odpovědi se nedočkal. Občas si nás dobírali kamarádi, ale já jsem se snažila příliš netlačit, protože jsem chtěla, aby to bylo přítelovo rozhodnutí a ne rozhodnutí dělané pod nátlakem. Nakonec jsem si říkala, že ten zásnubní prstýnek po jeho babičce snad uložím zpátky do krabičky, ale to jsem ještě netušila, co mě za pár dnů čeká.

V té době jsem se někde dočetla, že na Sychrově mají být svatební dny. Sice mi to vůbec nic neříkalo, ale jako inspirace by to nemuselo být špatné. Naplánovali jsme si tam výlet, bohužel Martina skolila nemoc, a tak jsem se tam rozjela s mamčou a Márou. Nemělo to chybu, ochutnali jsme svatební koláčky, svatební dorty, zhlédli květinovou výzdobu na stolech, kytice pro nevěsty. Prohlédli jsme si práci fotografů, mohli se nechat nalíčit a učesat od kadeřníků a vizážistů. Prohlédli jsme si svatební altánky, stany a vyslechli si možné hudební doprovody. Nejvíc se mi asi líbilo zastoupení půjčoven se svatebními šaty a také šperky, ať se již jedná o prstýnky, anebo různé ozdoby do vlasů či náušnice. Musím říct, že pro někoho, kdo se chystá na svatbu, je to neuvěřitelně inspirativní. V prvé řadě si v hlavě tak nějak urovná, co všechno se na svatbu musí zařídit. V druhé řadě získá velké množství případných kontaktů na půjčovny, výrobce, fotografy, kadeřníky atd. A v neposlední řadě si udělá představu o tom, co vlastně chce – jak ta jeho svatba má vypadat.

Inzerce

Po příjezdu domů jsem o tom neustále básnila, ukazovala fotky, dávala různé návrhy, jak by mohla vypadat ta naše svatba, prostě jsem byla neuvěřitelně otravná. Ale musím říct, že ten můj chlap mi ani jednou neřekl, že ho tím už fakt otravuji.

Když se nás zase jednou brácha zeptal, jestli se té naší svatby vůbec kdy dočká, Martinova odpověď byla: „Aby ses nedivil a stihl si vůbec koupit oblek.“ Všichni jsme se tomu zasmáli, ale mně to začalo vrtat v hlavě...

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Svatební veletrh - diskuze

 • Ó jé, to je počteníčko přímo pro mě.    Už se moc těším na pokračování té vaší nádherné romance. Svatby miluju a tuším, že na té vaší jste si dali hodně záležet, takže moc děkuji, že se o to s námi podělíš. 
  Evulik25   | 26.09.2013 12:33:37 | Reakcí: 2, poslední: 26.09.2013 15:35:41
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Mno holka, aby si nakonec nebyla zklamaná :oD. Já asik nejsem typ na takové ty do puntíku řešené akce :oD. Jen si tak říkám, takových příprav a pak je to během jednoho dne pryč :o( :oD
   Buik   | 26.09.2013 14:08:07
   Reagovat | URL příspěvku
 • jééé to byla romantika  
  mě manžel požádal na chaloupce, seděla jsem na trave na dece, vzal si malyho na ruku a kleknul si ke me, z kapsy vytahnul prstynek a pry jestli bych si je oba nevzala, bylo to 7.7.2012
  chezzie   | 25.09.2013 14:42:40 | Reakcí: 1, poslední: 25.09.2013 21:28:53
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×