Inzerce
Inzerce
Inzerce

Překvapení: Svatební obálka

2. Svatební obálka

Docela by mě zajímalo, jak právě tato část probíhala u vás – u nás jsem do toho tedy vůbec nezasahovala, ač bych možná ráda. Ale hezky od začátku.

Martin měl zrovna po noční a oznámil mi, že domů přijde až později, že má sraz s jedním svým kamarádem a že zajdou na „pivko“. Sice jsem si myslela svoje (něco ve stylu, že by teda po noční nemusel chodit do hospůdky, ale je to jeho věc). Rozhodla jsem se, že já nebudu s malým sedět doma a čekat na něj. Jak ráno Mára vstal, dostal snídani, zavolala jsem mamče a pak jsme společně vyrazili do světa (jeli jsme na návštěvu k tetě). Čas nám krásně ubíhal, došli jsme si na obídek, Mareček se hezky bavil. Když se blížila asi třetí hodina, tak jsem si říkala, že bychom se mohli vrátit. Ještě jsme se cestou zastavili v krámě, a jelikož nákup byl ohromný a já bych to sama domů nedotáhla, šla nás babča doprovodit až domů. Následující část by nikde neměl číst Martin :oD.

Hned jak jsem přišla domů, znaleckým okem jsem projela byt. Ač jsem měla plné ruce, okamžitě jsem si všimla, že v obyváku na stole leží velká obálka – a já jsem ji tam teda rozhodně nenechala! Rychle jsem postavila tašky na linku a metelila se podívat, co to tam je. Otevřela jsem ji a koukal na mě papír, na kterém bylo napsáno „Skladby pro svatební obřad“. Úplně jsem zkameněla. Mamka se na mě koukala a pak se jen zeptala: „Co se děje?“ To už jsem si musela sednout, protože jsem se podívala na další papír a na něm bylo napsáno „Informace pro snoubence“ a co víc, hned vedle toho bylo napsáno „23. 8. 2013, 12:00“. Jelikož jsem vůbec nic neřekla, mamka rychle přicupitala a dívala se mi přes rameno. Bylo vidět, že je jí do pláče, a pak mi pogratulovala. Já jsem ještě skoukla ten třetí papír „Dotazník k uzavření manželství“, všechno jsem poctivě dala zpátky do obálky a obálku jsem narafičila na stůl přesně tak, jak byla :o).

Asi za dvě hodiny se vzbudil Martin. Já jsem seděla s Marečkem v pokojíčku a hrála si s ním. Chvíli nás pozoroval a pak se mě zeptal, jestli jsem už viděla tu obálku v obyváku. Koukám na něj a s překvapeným výrazem říkám: „Jakou?“. Donesl mi ji tedy, abych se podívala, a sám se raději v rychlosti přesunul do obýváku. Stejně, já umím tak krásně hrát překvapenou (jako každá správná ženská, že??!!). Přišla jsem za ním a říkám mu: „Je to to, co si myslím, že to je?“.
Takže takhle nějak u nás probíhal výběr termínu. Ještě mi povyprávěl, jak se sešel s kamarádem, řekl mu, co má v plánu, došli si na panáka do hospůdky a pak vyrazili do města. Na radnici obešli vše potřebné a jako bonus se ještě šli podívat po městě na prstýnky.

Když už jsme u toho - jak vám šlo to vyplňování? Teď mám na mysli ten krásný dotazník k uzavření sňatku. Trošku jsem z něj měla pocit, že jedna vysoká škola je málo. Respektive – jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, osobní stav, státní občanství (u toho jsem se prvně zasekla) a bydliště bylo naprosto jednoduché k vyplnění. Ale to, co následovalo – Prohlášení o uzavření manželství bychom chtěli učinit před… hm, a teď babo raď. Určitě chtějí název úřadu, ale kde ho najít Přece to nebude Magistrát města Liberec, nebo jo? Dobře, necháme pár volných kolonek a pak s nimi na úřadě budeme doplňovat, no. Oni na nás budou určitě koukat skrz prsty, ale co se dá dělat.

Martin řekl, že i výběr hudby nechá vysloveně na mně. Ale tím mi teda moc nepomohl. Mám vybrat dva pochody ze čtyř - člověk by řekl, že to není mnoho, ale jak se zdá, je to víc než dost! Nejhorší je, že když si je pustím na youtube, tak okamžitě brečím – to zase budou ty hormony! A pak nějaké dvě skladby a tady je na výběr ze 17 skladeb, to je přece strašlivě moc! Mám se držet tradiční hudby – té klasické, nebo mám vybrat nějakou populární? Třeba moc hezká je Indiánská píseň lásky - Rudolf Friml nebo taky moc hezká je Hallelujah - Leonard Cohen. Na druhou stranu se mi líbí z té klasické hudby Alžbětinská serenáda - Ronald Binge a taky krásná je skladba Air ze Suity č. 3D dur - Johann Sebastian Bach (je to zvláštní, ale všechny ty klasické skladby mám tak nějak podvědomě spojené se svatbou).

Ach jo… takže ještě máme pár dní, než půjdeme na radnici se všemi těmi podklady, a tudíž já mám ještě pár dní na vybírání. Jen doufám, že mi nakonec nebude radit koruna anebo sirky :o).

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Překvapení: Svatební obálka - diskuze

 • Ty brďo, já si žádné takové vyplňování ani nepamatuju, vlastně jo, nějaké lejstro jsme vyplňovali předem, dopisovala se tam pak i hudba, ale tu jsem měla vymyšlenou už předem, stejně tak jsme nejdřív promýšleli, kde svatba bude a pak se teprve informovali na termíny.  
  Evulik25   | 02.10.2013 08:13:39 | Reakcí: 3, poslední: 02.10.2013 20:17:03
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak já měla místo jasné, říkala jsem to stále dokola. Mě se liberecká radnice prostě moc líbí - měl tam svatbu brácha a pamatuji si ještě teď jak jsem jako malá stála a koukala s otevřenou pusou na ty nádherný vitrážový okna - už tam jsem si řekla, že jedině tady a nikde jinde :oD.

   Ale ten termín, vybral pátek, což mě docela zaskočilo. Většinou jsou ty svatby spíš v sobotu.
   Buik   | 02.10.2013 12:19:35
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Tak už se moc těším na fotky!!! Ráda omrknu vaši radnici, tady v Opavě je kupodivu taky spousta možností. Naposledy jsem byla uchvácena obřadem v kostele sv. Václava, kdybych tušila, že tam dělají i ne církevní obřady, tak se vdám asi taky tam. 
    Evulik25   | 02.10.2013 18:41:56
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Jako taj jsou taky krásné kostely, třeba ten v Jabloném, ale já prostě měla vybráno :oD. A přiznám se, ani si nejsem jistá, jestli na nějaké fotce jsme zachyceni s těmi okny - budu to muset projet :oD
     Buik   | 02.10.2013 20:17:03
     Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce