Inzerce
Inzerce
Inzerce

Překvapení: Svatební obálka

2. Svatební obálka

Docela by mě zajímalo, jak právě tato část probíhala u vás – u nás jsem do toho tedy vůbec nezasahovala, ač bych možná ráda. Ale hezky od začátku.

Martin měl zrovna po noční a oznámil mi, že domů přijde až později, že má sraz s jedním svým kamarádem a že zajdou na „pivko“. Sice jsem si myslela svoje (něco ve stylu, že by teda po noční nemusel chodit do hospůdky, ale je to jeho věc). Rozhodla jsem se, že já nebudu s malým sedět doma a čekat na něj. Jak ráno Mára vstal, dostal snídani, zavolala jsem mamče a pak jsme společně vyrazili do světa (jeli jsme na návštěvu k tetě). Čas nám krásně ubíhal, došli jsme si na obídek, Mareček se hezky bavil. Když se blížila asi třetí hodina, tak jsem si říkala, že bychom se mohli vrátit. Ještě jsme se cestou zastavili v krámě, a jelikož nákup byl ohromný a já bych to sama domů nedotáhla, šla nás babča doprovodit až domů. Následující část by nikde neměl číst Martin :oD.

Hned jak jsem přišla domů, znaleckým okem jsem projela byt. Ač jsem měla plné ruce, okamžitě jsem si všimla, že v obyváku na stole leží velká obálka – a já jsem ji tam teda rozhodně nenechala! Rychle jsem postavila tašky na linku a metelila se podívat, co to tam je. Otevřela jsem ji a koukal na mě papír, na kterém bylo napsáno „Skladby pro svatební obřad“. Úplně jsem zkameněla. Mamka se na mě koukala a pak se jen zeptala: „Co se děje?“ To už jsem si musela sednout, protože jsem se podívala na další papír a na něm bylo napsáno „Informace pro snoubence“ a co víc, hned vedle toho bylo napsáno „23. 8. 2013, 12:00“. Jelikož jsem vůbec nic neřekla, mamka rychle přicupitala a dívala se mi přes rameno. Bylo vidět, že je jí do pláče, a pak mi pogratulovala. Já jsem ještě skoukla ten třetí papír „Dotazník k uzavření manželství“, všechno jsem poctivě dala zpátky do obálky a obálku jsem narafičila na stůl přesně tak, jak byla :o).

Inzerce

Asi za dvě hodiny se vzbudil Martin. Já jsem seděla s Marečkem v pokojíčku a hrála si s ním. Chvíli nás pozoroval a pak se mě zeptal, jestli jsem už viděla tu obálku v obyváku. Koukám na něj a s překvapeným výrazem říkám: „Jakou?“. Donesl mi ji tedy, abych se podívala, a sám se raději v rychlosti přesunul do obýváku. Stejně, já umím tak krásně hrát překvapenou (jako každá správná ženská, že??!!). Přišla jsem za ním a říkám mu: „Je to to, co si myslím, že to je?“.
Takže takhle nějak u nás probíhal výběr termínu. Ještě mi povyprávěl, jak se sešel s kamarádem, řekl mu, co má v plánu, došli si na panáka do hospůdky a pak vyrazili do města. Na radnici obešli vše potřebné a jako bonus se ještě šli podívat po městě na prstýnky.

Když už jsme u toho - jak vám šlo to vyplňování? Teď mám na mysli ten krásný dotazník k uzavření sňatku. Trošku jsem z něj měla pocit, že jedna vysoká škola je málo. Respektive – jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, osobní stav, státní občanství (u toho jsem se prvně zasekla) a bydliště bylo naprosto jednoduché k vyplnění. Ale to, co následovalo – Prohlášení o uzavření manželství bychom chtěli učinit před… hm, a teď babo raď. Určitě chtějí název úřadu, ale kde ho najít Přece to nebude Magistrát města Liberec, nebo jo? Dobře, necháme pár volných kolonek a pak s nimi na úřadě budeme doplňovat, no. Oni na nás budou určitě koukat skrz prsty, ale co se dá dělat.

Inzerce

Martin řekl, že i výběr hudby nechá vysloveně na mně. Ale tím mi teda moc nepomohl. Mám vybrat dva pochody ze čtyř - člověk by řekl, že to není mnoho, ale jak se zdá, je to víc než dost! Nejhorší je, že když si je pustím na youtube, tak okamžitě brečím – to zase budou ty hormony! A pak nějaké dvě skladby a tady je na výběr ze 17 skladeb, to je přece strašlivě moc! Mám se držet tradiční hudby – té klasické, nebo mám vybrat nějakou populární? Třeba moc hezká je Indiánská píseň lásky - Rudolf Friml nebo taky moc hezká je Hallelujah - Leonard Cohen. Na druhou stranu se mi líbí z té klasické hudby Alžbětinská serenáda - Ronald Binge a taky krásná je skladba Air ze Suity č. 3D dur - Johann Sebastian Bach (je to zvláštní, ale všechny ty klasické skladby mám tak nějak podvědomě spojené se svatbou).

Ach jo… takže ještě máme pár dní, než půjdeme na radnici se všemi těmi podklady, a tudíž já mám ještě pár dní na vybírání. Jen doufám, že mi nakonec nebude radit koruna anebo sirky :o).

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Překvapení: Svatební obálka - diskuze

 • Ty brďo, já si žádné takové vyplňování ani nepamatuju, vlastně jo, nějaké lejstro jsme vyplňovali předem, dopisovala se tam pak i hudba, ale tu jsem měla vymyšlenou už předem, stejně tak jsme nejdřív promýšleli, kde svatba bude a pak se teprve informovali na termíny.  
  Evulik25   | 02.10.2013 08:13:39 | Reakcí: 3, poslední: 02.10.2013 20:17:03
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak já měla místo jasné, říkala jsem to stále dokola. Mě se liberecká radnice prostě moc líbí - měl tam svatbu brácha a pamatuji si ještě teď jak jsem jako malá stála a koukala s otevřenou pusou na ty nádherný vitrážový okna - už tam jsem si řekla, že jedině tady a nikde jinde :oD.

   Ale ten termín, vybral pátek, což mě docela zaskočilo. Většinou jsou ty svatby spíš v sobotu.
   Buik   | 02.10.2013 12:19:35
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Tak už se moc těším na fotky!!! Ráda omrknu vaši radnici, tady v Opavě je kupodivu taky spousta možností. Naposledy jsem byla uchvácena obřadem v kostele sv. Václava, kdybych tušila, že tam dělají i ne církevní obřady, tak se vdám asi taky tam. 
    Evulik25   | 02.10.2013 18:41:56
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Jako taj jsou taky krásné kostely, třeba ten v Jabloném, ale já prostě měla vybráno :oD. A přiznám se, ani si nejsem jistá, jestli na nějaké fotce jsme zachyceni s těmi okny - budu to muset projet :oD
     Buik   | 02.10.2013 20:17:03
     Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×