Inzerce
Inzerce
Inzerce

Příběh Honzíka s leukémií a jeho rodiny

Příběh Honzíka s leukémií

Narození Honzíka

18. 2. 2012 se nám narodil syn Honzík. Byl prvorozený a chtěný a moc jsme se na jeho příchod těšili. Honzík patřil k těm uplakanějším miminkům, období vzdoru u něj nastoupilo celkem brzy a bylo dost náročné. Přesto jsme se rozhodli, když byly Honzíkovi téměř dva roky, že mu pořídíme sourozence. A zadařilo se. 8. 9. 2014 se nám narodil druhý syn Jakub.

Příběh Honzíka s leukémií

Inzerce

Po nástupu do školky byl Honzík často nemocný

Honzík od září 2014 začal chodit do školky. Chodil do třídy pro menší děti, bylo mu 2,5 roku a byl tam spokojený. I když jsem měla tehdy už jen pár dní před porodem, vždy jsme po školce zamířili na hřiště a Honzík byl šťastný. S nástupem do školky začal být dost nemocný. Ale které dítě v tomto období není, že? A tak byl Honzík dva týdny ve školce, dva týdny doma a takhle se to střídalo měsíc a půl. 

Příběh Honzíka s leukémií

Inzerce

K nemoci se přidala velká únava

Začali jsme u Honzíka pozorovat větší únavu a říkal nám, že ho bolí kolínka. Přikládali jsme to tomu, že má nový režim a že je ještě oslabený z nemoci. Trvalo to takhle dva týdny a opět nastoupily horečky, bledost, bolest nohou. Už nechodil, jen jsme ho nosili a stále spal. Vidět takhle své dítě, když víte, že každý den je ho plný dům, bylo hrozné. V pondělí 27. 10. 2014 jsem hned ráno spěchala s Honzíkem k paní doktorce. Ten den tam byl zástup. Honzíkovi odebrali krev, a když Honzíka paní doktorka prohlédla, prohlásila, že neví přesně, co se děje, ale že takto vypadá nemocné dítě. Poslala nás na pohotovost s podezřením na zápal plic. Přijela jsem domů vyděšená a rozklepaná. Vše jsem oznámila manželovi a připravila ho na to, že ten den do práce nepůjde. Netušili jsme ale, že do práce nepůjde ještě hodně dlouho. Na pohotovosti pár hodin trvalo, než proběhla všechna potřebná vyšetření a kolem čtvrté hodiny nám oznámili, že je to moc špatné, že má Honzík špatný krevní obraz, má málo krvinek a že v Chrudimské nemocnici na to nestačí a je nutný okamžitý převoz do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Příběh Honzíka s leukémií

Inzerce

Leukémie

Byl to hrozný šok. Najednou jsme byli rozdělení. Manžel s Honzíkem uháněli sanitkou do Hradce a já zůstala sama tehdy se šestinedělním synem Jakubem. Nevěděla jsem v tu chvíli, co mám dělat. Doma jsem sbalila tašky a druhý den jsme s Jakubem a mojí sestrou vezli klukům věci. Ten den nám oznámili, že má Honzík leukémii a že se musí ještě počkat na další výsledky, aby potvrdili, o jaký typ se jedná. Dokonce týdne jsme měli potvrzeno, že se jedná o ALL – akutní lymfoblastická leukemie. 

Příběh Honzíka s leukémií

Inzerce

Honzík potřeboval transfuzi a plazmu v několika dávkách. Měl zvětšená játra a slezinu. Jsem vděčná za to, že jsou lidé, kteří chodí darovat krev a plazmu. Až se Honzík uzdraví, bude-li to možné, rozhodně se přidám. Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat. 

Honzíka čeká dlouhá léčba, ale má šanci na uzdravení

Syn již absolvoval dvě fáze léčby. Nyní se léčí dle třetího protokolu. Tato fáze je velmi náročná a dost komplikovaná. Honzík chemoterapii moc dobře nesnáší. Pokaždé po ní měl vážné komplikace. 

Příběh Honzíka s leukémií

Honzíka čekají ještě dva roky léčení. Pokud vše dobře dopadne, má šanci, že se uzdraví. 

Chcete-li rodině Jeníčka pomoci, ať už na doplňky léčby, na psychologickou pomoc a další výdaje, můžete zaslat finance na jejich účet číslo: 215857757/0300. Nejen rodiče Jeníčka, ale i my si vážíme Vaší pomoci! 

Podle příběhu Ludmilky84 zpracovala Naďa Barochová.

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Příběh Honzíka s leukémií a jeho rodiny - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Huraaa, vysledky dopadly dobře !!!
  Hlasim se opet po delsi dobe, ale se skvelou zpravou! Byli jsme pred tydnem na poslednim vysetreni - lumbalce a sternalce- a vysledky jsou dobre! Honzik uz je v poradku! Ted bude jeste pul roku uzivat preventivne biseptol o vikendu a bude nabirat silu do dalsich dni.
  Bylo to uzasne, kdyz jsem mu mohla rict, ze tohle je posledni vysetreni a ze vsechny ty leky uz mit nebude. Koukal na me vydesene, brecela jsem jako zelva, radosti!
  Bude to sice jeste dost narocne v tom, ze bude Honzik hodne marodit, nez se telicko nastartuje a vybuduje si novou imunitu. Verime, ze to spolu zvladneme a modlime se, at se ta "potvora" uz nikdy nevrati.
  S braskou doma kazdy den radeji. Obcas to vsak byva ponorkove. Na jare pristiho roku uz by mohl nastoupit do skolky. Bude to na par hodin tydne, aby si pomalu zvykl a telicko se obrnilo.
  Radi bychom podekovali vsem, kteri nam pomohali a stale pomahaji a drzeli nam celou dobu pesti! Je to porad dost narocne, ale uz s velkou, obri, ulevou. Dekujeme za to, ze tu s nami jste!      
  Prikladam par fotek z posledniho vysetreni a foto s braskou.
  Ludmilka84   | 01.11.2016 22:31:30 | Reakcí: 2, poslední: 01.11.2016 22:37:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Udržovací léčba
  Jeníka máme doma a už jen dojíždí na pravidelné měsíční kontroly. Díky bohu, doufám, že to nezakřiknu... Zatím bez komplikací. Po poslední kontrole se pan doktor ptal, kdy je zápis do školky. V tu chvíli mi to popravdě vyrazilo dech. Byla jsem šťastná, že se syn bude moct vrátit do běžného života. Zároveň se ale ve mě začali prát emoce a strach z toho, aby se to neopakovalo. Těžko popisu ten strach a sklicenost, co v sobě mam a budu s tím ještě bojovat.
  Nicméně pokud bude vše v pořádku, bude moct Honzík na konci letošního roku opět nastoupit do školky. Pravidelné kontroly v nemocnici už zůstanou napořád.
  Jinak s braskou doma pěkně dovadeji, každý den je dům vzhůru nohama. A i když jsem z toho někdy unavená, pak si říkám, díky bohu za to. Za to, že jsou. Miluju je. 
  Ludmilka84   | 19.01.2016 22:53:26 | Reakcí: 1, poslední: 19.01.2016 22:59:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Udržovací léčba
   Lído, děkujeme za skvělé zprávy. Je krásné mít zase ty normální radosti i starosti. Pěkné dny s Miláčky. Jana
   Calamity J.   | 19.01.2016 22:59:39
   Reagovat | URL příspěvku
 • konečně doma
  Hlasím se po dlouhé době a omlouvám se těm, kteří náš příběh sledují. Jeník má už chemoterapie za sebou. Diky bohu. Byl to velký boj. Je to velká úleva, ale ještě Jeníka čeká rok a půl udržovací léčba. To je zase naročné v tom, že je někdy dost těžké vysvětlit Jeníkovi, proč už nemůže mezi ostastní děti a dělat další věci, kterým se tak rád věnoval. Ale postupně to všechno zase půjde. Jen to chce velkou trpělivost.
  Manžel se skoro po roce už snad bude moct vrátit do práce. Což bude také velká úleva.
  Rádi bysme chtěli poděkovat všem, kteří při nás stáli v tom nejtěžším období. Strašně moc to pro nás znamená, moc si toho vážíme        
  Ludmilka84   | 18.07.2015 15:17:23 | Reakcí: 1, poslední: 19.07.2015 17:04:32
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: konečně doma
   Liduš, děkuji za zprávy od Vás, držím Honzíkovi i celé rodině stále pěsti, přeji hlavně zdraví, Jana
   Calamity J.   | 19.07.2015 17:04:32
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce