Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak je Nikolka připravená do školy? Co jí jde nejlépe?

Maminka si chválí pokroky, kterých Nikča udělala s Týdeníčky. Krásně si sama rýmuje a v Praktikovi si nakreslila vysněné zvířátko. Jestlipak se jí přání splnilo?

Duben je za námi a s ním i úspěšný zápis do první třídy, Nikolka je přijata.

Inzerce

V Jízdě tužkou byly pro Nikolku výzvou kapičky

Vždy začínáme s Jízdou tužkou s básničkou, aby se Nikolce rozcvičily prstíky.

Inzerce

V dubnu jsme dělaly hory, údolí a velbloudí hrby, u všech vlnek vidím velké zlepšení oproti začátku roku, moc hezky Nikolce jdou. Zato kapičky vůbec, je to dost těžký tvar i na mě a Niky se v nich úplně ztrácí, dělá je opačně nebo začíná odzdola místo odshora, ale pracujeme za zlepšení.

Inzerce

Rýmování už zvládá levou zadní, počítání zrovna tak

V Hlavičkových úkolech Nikču čekalo spojování rýmů, ještě nedávno rýmování vůbec nechápala a teď už si dělá svoje rýmy. :-) Třeba: Kočka, spadne na tebe čočka. :-)

Pak stříhala berušky a počítala jejich tečky a spojovala obrázky, které obsahují stejně věcí jako teček berušky, počítání jí jde moc dobře. Doplňování sloupců obrázku také zvládla sama bez pomoci, další týden zase rýmovačka a spojování slov, pak pohybová slovesa, vše zvládla skvěle popsat. Poslední týden v dubnu jsme se učily popsat počasí, a nakonec jsme trénovaly paměť, zakryla jsem tvary a Nikča je musela nakreslit, jak jdou po sobě. Problém měla trošku u posledních tvarů, které byly barevné, u dvou prohodila pořadí a pak byla vzteklá, že to má špatně, musela jsem jí vysvětlit, že to nevadí, že se vše teprve učí a nemůže mít pořád jen vše dobře.

Inzerce

Jaké zvířátko by Nikolka chtěla mít doma?

V Praktikovi pro život jsme probraly stromy a pojmenovávaly podle kmene, listů a plodů, ke kterému listnatému stromu obrázek patří, to ještě Nikolka moc neumí. Další týden nás ale čekala zvířátka, která Niky miluje, nalepila si zvířátka do lesa, pak na farmu, a nakonec zvířátka domácí vedle jejich domečku. Namalovala obrázek zvířátka, které by chtěla mít, a co k němu patří. Na obrázku je Nikolka, jak má králíčka na vodítku, vedle je klec s hračkami, mrkvičkou a injekcí, aby byl zdravý.

Do Pohybovek se jí tentokrát moc nechtělo

V Pohybovkách dělala hada, až se z toho zamotala, cirkusové balancování bylo také dost těžké a pak vozíček, poslední týden Pohybovek jsme vynechaly, tentokrát se jí moc cvičit nechtělo. :-D

Nabitý program a splněné přání

V dubnu jsme si užily plno dětských akcí, byly jsme na hradě Střekov kouknout se na divadlo, pálily jsme čarodějnici a opékaly buřtíky, byly jsme „za školkou“ v cirkus parku a pak ještě jednou na kroužku menší ségry, aby si Nikolka to volno ještě užila, než půjde do školy.

No a protože si moc přála králíčka, tak jsme navštívili místní farmičku, kde měli jednoho zakrslého ročního kluka, kterého jsme se ujali a teď se o něj společně staráme, Nikolka si ho pojmenovala Ňufíček. ♥

Užijte si krásné počasí a my se zase ozveme za měsíc!

Pokud ještě váháte s Týdeníčky, moc je doporučuji, Nikolka se toho díky Týdeníčkům strašně moc naučila a ve všem zlepšila.

Maminka Lucka a Nikolka

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

8. Jak je Nikolka připravená do školy? Co jí jde nejlépe? - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×