Inzerce
Inzerce
Inzerce

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky

Máme za sebou první tři týdny a zatím je to moc fajn. Plnění úkolu děti baví. Mně se moc líbí, že nejde o žádnou kopu úkolů zaráz a nezabere nám to žádný větší čas. Rozhodli jsme se, že vždy v pondělí a ve středu splníme po dvou úkolech, abychom se popřípadě mohli ve zbytku týdne formou hry anebo povídání zaměřit na to, co dětem moc nešlo. A tak v pondělí splníme například Praktik pro život a Jízdu tužkou a ve středu pak Hlavičkové úkoly a Pohybovky.

Obě děti ještě začaly navštěvovat ZUŠ, takže mají v pondělí 40 minut hudební nauku a ve středu pak 25 minut hry na nástroj. Hru na nástroj doma děti trénují denně (krom pondělí a středy) vždy zatím pár minut. Honzík každý den cvičí chvíli logopedii. Eliška pak rehabilituje a protahuje. Vše se snažíme dělat co nejvíce formou hry a ne moc dlouho, většinou 10-15 minut. V úterý a ve čtvrtek odpoledne má ještě Honzík fotbalový trénink.

Praktik pro život

Měla jsem velkou radost, že prozatím děti krásně zvládají úkoly a povídání z Praktik pro život (jsme u třetího týdne). Zároveň se snažím, aby při těchto úkolech samy co nejvíce o daném zaměření povídaly a naučily se tak lépe vyjadřovat ke každodenním činnostem. Úkoly z Praktik pro život dětem zpestřuji tím, že jsme je zatím dvakrát plnili venku na dece, jednou pak doma na koberci :-).

 

Jízda tužkou je pro děti výzva

Jízda tužkou u nás bude oříšek. Samozřejmě pilujeme správný úchop a držení tužky. Jak je ale Honzik levák, tak si při první možné příležitosti sklon držení mění „jak je mu to pohodlné“. U Honzíka mi taky připadá, že tužku drží až moc pevně a křečovitě. Eliška je na tom o něco lépe, ale i ona mění sklon držení a zvedá při tahu ruku.


Každopádně je moc fajn, že pracovní sešit Jízda tužkou začíná těmi jednoduchými úkoly a Honzík s Eliškou se hned nevyděsili, co to po nich máma po prázdninách chce :-). U tohoto sešitu musíme na děti více dohlížet, je to občas boj, Honzík by nejradějí vše rychle „odfláknul“, Eliška se zase bojí neúspěchu a vyžaduje hodně kladného motivačního pozvbuzení, aby se nezasekávala při každém přetáhnutí.

Inzerce

Učíme se stříhat s Hlavičkovými úkoly

Prozatím nám dalo trošku zabrat složit z tvaru nějaký svůj obrázek. Po menší nápovědě se ale zdařilo, Honzík složil velké auto a Eliška vlajky. Tvary oba dobře poznávají, Elišce dělá problém vyslovit správně trojúhelník, ale to ještě natrénujeme. Dvojčata zatím nemají jistotu v přesném vystřihovaní, a tak občas nějakému obrázku ustřihnou roh.

Pohybovky jsou vždy odměna

Dvojčata vyžadují, abychom úkoly z Pohybovek dělali všichni, a tak se zapojí někdy i pes :-). Honzíkovi se po nich občas nechce vybarvit obrázek, ale když dostane správnou motivaci, tak úkol splní. Elišku vybarvovaní baví. Ke cvikům z Pohybovek se na pár minutek vracíme i další dny v týdnu.

 

Inzerce

Zábava na prvním místě

Po prvních třech týdnech plnění úkolů u nás zatím určitě spokojenost. I když se samozřejmě zpočátku dětem tolik nechtělo, bály se náročnosti, že to nezvládnou, a že jim to zabere jejich čas. Poznaly ale, že úkoly pro ně nejsou nemožné, času zaberou také jen kousíček, a ještě se u nich kolikrát zasmějí (malování rodiny, pohybovky, praktik pro život a hlášky, jak se nemáme v dané situaci chovat- především, když jim to tatínek předvádí :-)).

   

Maminka Věra

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky - diskuze

Poradna

Nadýmání miminka

| haliska | 21.11.2021, 22:14

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, kdy je možné mezi kojením konzumovat bílé pečivo jako jsou rohlíky,tak aby dítě nenadýmalo (jestli je možné,že ho už nadýmá i když si dám pečivo na začátku kojené),protože se začne kroutit a pak po kojení pláče.Vím, že to z hlediska stravy při kojení není úplně vhodné,ale alespoň občas,bohužel si nedokážu rohlíky úplně odpustit.Pečivo si dám většinou jen ráno a jdu kojit třeba až po hodině ale dítě pláče a kroutí se.Dávám před každým kojením Espumisan,ale už moc nepomáhá. Dítěti budou nyní 4 měsíce a bříško už ho moc nebolí jako dřív. Ještě by mě zajímalo,jestli s věkem dítěte se zlepší i to nadýmání a nebudu muset tak řešit co jíst a co ne.Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, pokud je bílé pečivo starší, nemusí vyvolávat bolesti bříška, postupem času se upraví a zklidní, hlavně zařazením zeleninového příkrmu a ovoce. Přidejte lactobacilové kapky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 23.11.2021, 10:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×