Inzerce
Inzerce
Inzerce

Časopis z pravé domácí kanceláře

Podnikavá maminka Petra

Ahoj holky – tedy vy všechny, které bych mohla stejně tak oslovit - ženy, maminky, mladé paní, dámy - ale já vím, že vy jste ve svém nitru pořád holky, a proto mi tohle oslovení přijde lepší. Jsem jedna z vás. Jedna z nás. Takže to cítím stejně. Táhne mi na čtyřicet (už opravdu kvapem) a když jsem o dvacet let mladšímu kolegovi nabídla tykání, byl zpočátku trochu zaražen. Nechápu, kluk jako já :).

Pohled zpátky

Nikdy jsem nebyla pořádně zaměstnaná a nikdy jsem pořádně nebyla na mateřské. Žiju si svým vlastním, někdy až podivuhodně pestrým, životem. Od osmnácti let se toulám po různých redakcích a sbírám zkušenosti. Pracovala jsem v architektonickém časopise i v klasickém týdeníku pro ženy. Nadšeně jsem vysílala na Radiu Svobodná Evropa a o pár let později jsem se stejným odhodláním moderovala Snídani s Novou. A mezi tím Evropa 2, Radio Impuls, Studio 6 a dětský pořad ŽI-ra-fa na České televizi… Někdy bylo práce až moc, jindy jsem ji musela shánět. A do toho se mi jedno po druhém rodily děti. Honza, Vašek a Barunka. A do toho se mi jeden po druhém měnili manželé – těch mám na kontě o jednoho méně než dětí a přiznávám, že bych uvítala, kdyby toto číslo bylo konečné.

Podnikavá maminka Petra

Na vlastním písečku

Posledních dvanáct let se mou prací v médiích prolíná i vlastní firma – rodinné Vydavatelství Propolis. Už jsme toho stihli spoustu, kdyby vás to zajímalo, koukněte na naše stránky www.vypro.cz. A jako všude jinde, i nás potkaly úspěchy stejně jako pády rovnou na ústa. Spolu s Hankou Kynychovou jsme dali dohromady tři knížky, kterých se prodalo dohromady více než 20.000. Taky jsme ale vydali knížku o jedné soutěžící ze SuperStar, kterou nám ani nevzali do distribuce. Takže obchodní propadák. Připravovali jsme oficiální deník MS v lyžování v Liberci a dodnes nemáme za tuhle práci z velké části zaplaceno. Ale byla to pěkná zkušenost. Už šestým rokem spolupracujeme s Českými drahami a jejich Junior programem. Připravujeme dětský časopis Můj vláček, který byl několikrát oceněn v soutěži Zlatý středník. Udělali jsme, myslím, docela pěkné webové stránky www.elfikuvweb.cz a k tomu spoustu další přidružené výroby pro děti. U ČD máme štěstí na spolupracovníky a všechno, co pro ně děláme, nás fakt baví.

Podnikavá maminka Petra

Osudné biosetkání

V době, kdy jsem moderovala Snídani s Novou, k nám do vysílání přišel jako host prof. Josef Dlouhý – uznávaná ikona českého i světového ekologického zemědělství a biopotravin. Tohle setkání mě i mého tehdejšího kolegu Tomáše Krejčíře zasáhlo přímo do srdce. Začali jsme připravovat vlastní televizní pořad s danou tematikou, natočili pilotní díl, připravili scénáře… Ale asi to nebyl ten správný čas, protože pořad se nakonec nevysílal. Zkušenosti a kontakty ale zůstaly a na jejich základě jsme v letech 2011 a 2012 pořádali soutěž názvem Eko Bio Rodina. Byla to spíš zábava než práce či výdělek, ale přinesla další řádku kontaktů a nových pohledů na svět, lidský život a přežití druhu homo sapiens na planetě Země.

Pravý domácí časopis

Nápad na vytvoření vlastního časopisu v nás zrál dlouho. Až uzrál. Za poslední dobu jsme se dozvěděli tolik nových pohledů na život, tolik skrývaných skutečností, poznali jsme tolik zajímavých lidí, o kterých se neví, že už jsme nechtěli déle čekat. Rozhodli jsme se založit časopis, který bude o opomíjených tématech informovat milou a nenásilnou formou, bude nabízet alternativy, ale nikoho do nich nutit, nebude zahlcovat velkým množstvím textů, spíš nabídne hezké fotky, obrázky a neotřelou grafiku. Tak vznikl zárodek Pravého domácího časopisu. Během čtyř měsíců se nám podařilo nabalit na sebe neuvěřitelnou spoustu kreativních autorů a spolupracovníků a neustále přibývají další a další inspirativní osobnosti, které posunují celé naše pravé domácí dílo zas o kousek dál. Jsme moc rádi, že od samého začátku je v našem týmu i spisovatelka Beáta Matyášová, kterou na „bolu“ dobře znáte.

Podnikavá maminka Petra

Inzerce

15. května jsme časopis pokřtili v divadle Kampa a vyslali do světa, aby se ukázal, jak je životaschopný. Bude to měsíčník, ale na to musí ještě trochu vyrůst. Po prvotním vyčerpání vydavatelských sil potřebujeme nabrat nové, ale hlavně si zajistit předplatitelskou platformu, oběhnout další kolečko po inzerentech, vybudovat distribuční síť, objet v létě všechny významné české bio a eko akce… A až budeme mít pevnou půdu pod nohama, rozjedeme to v plné parádě. Moc se na to těšíme a máme neochvějnou víru, že se náš časopis bude líbit a bude dělat radost. Schválně, co myslíte vy? Koukněte na naše vznikající stránky www.pravydomaci.cz nebo na www.facebook.com/pravydomaci a napište nám váš názor. Třeba i vy rozšíříte tu - dnes už docela velkou - komunitu nadšenců, kteří pro vás Pravý domácí časopis připravují.

Vaše Petra Kruntorádová

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Časopis z pravé domácí kanceláře - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| akinorevavolkaj | 25.10.2021, 19:31

Dobrý den. Moje dcera, 1 měsíc a 4 dny stará, je na umělém mléku značky Nutrilon. Dávám jí probiotika Bio Gaia a vitamín D od značky Jamieson. Poslední dobou dost prděla, kroutila se u toho a budilo ji to. Tak jsem začala dávat Espumisan před jídlem a dnes je to třetí den, co se napije fenyklového čaje (za den cca 40 ml). Dřív měla i problémy s tím, že ji měla moc hutnou, až tvrdou, dávali jsme Nutrilon comfort And colics. Pak se jí změnila na kašovitou a myslela jsem, že to bude dobré, ale teď 4 poslední dny má stolici ob den a takovou jako na obrázku. Nevím, zda je to v pořádku. Nebo jestli hned běžet k lékaři? Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den, tato stolice není průjem, může být u nekojeného dítěte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 26.10.2021, 22:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×