Inzerce
Inzerce

Jak to na srazu v Kutné Hoře vypadalo?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Již popáté se scházíme na celostátním srazu. Holky Bolky, které se virtuálně každý den „vídáme“ na www.babyonline.cz se po roce opět uvidíme. Tentokrát v Kutné Hoře.

Týden před srazem některé z nás prožíváme jednak těšení, ale také mírnou nervozitu plnou očekávání. Kdo přijede? Jsou ve skutečnosti holky stejně sympatické a milé jako na internetu? Neonemocní některé z dětí? Nebudu předčasně rodit? Bude ten můj chlap ráno při odjezdu prudit jako obvykle? :-)

Inzerce

Přichází den D. 28. květen 2011 a z různých koutů republiky vyrážejí osobní vozy a vlaky směr Kutná Hora. Velké zastoupení na srazu měly podle očekávání střední a východní Čechy s Vysočinou, ale nechybí ani holky z Plzeňska, Blanenska, Hané, od Uherského Hradiště, z Prahy, Brna a asi nejdále to měly holky z Opavy a Ostravy. Je to neuvěřitelné, ale nakonec se nás sjíždí rovných 100.

Inzerce

Inzerce

 

Inzerce

První část účastníků zahajuje den návštěvou Sedlce. Scházíme se před Kostnicí.

Nejprve v Sedlci však míříme do Katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je prvním klášterem řádu cisterciáků v Čechách.

Prohlídka s „mnichem“ se protáhne a po obědě se vydáváme do hřbitovní kaple Kostnice ze 14. století, která byla stejně jako předchozí katedrála přestavěna barokním architektem Santinim. Svůj rukopis Santini zanechává na vícero místech České republiky, jedna z nejznámějších staveb, kostel ve Křtinách, je hojně vyhledávána ke svatbám a, jak jinak na tomto místě, ke křtům dětí. V katedrále nás čeká poučný animovaný film o vzniku Kutné Hory, aneb od dinosaurů, přes révu až ke stříbru.
Po vstupu do Kostnice, jedinečné výzdobou a s ní spojenou atmosférou, mě jako první napadá: „Tady by se dobře učila anatomie.“ :- Výzdoba je totiž tvořena výhradně lidskými ostatky – odhadem od 40.000 lidí. Podrobněji se o místech prohlídek dozvíte na podstranách srazu.

Z Kostnice přijíždíme k naší základně, hotelu U Kata v Kutné Hoře.

Odtud se vydáváme na druhou prohlídkovou trasu. Nejprve shlédneme Vlašský dvůr, kde byla v minulosti královská mincovna, takže nechybí ani ukázka ražby mincí, jak jinak než v dobovém kostýmu.

Na popud manžela od Medox se vypravujeme do podzemí na návštěvu Mučírny. Nevím, jak na ostatní, ale na mě zde v chladu podzemí a mezi mučícími nástroji padne poněkud ponurá nálada.

Rychle se vzdávám možnosti zasvěcení do morbidních příběhů z historie těchto předmětů a vystoupám zpět na dvůr královské mincovny. Jaké to překvapení, že náš nadšený iniciátor prohlídky, se jí nakonec nezúčastnil. Že by se bál? :-)


Na závěr kulturně-historické předehry srazu nás čeká zlatý hřeb, a to Chrám svaté Barbory, naprosto unikátní architektonické dílo.

Již cesta malebnými uličkami z centra města ke chrámu bere dech. Tento skvost i s okolím, vytvořeným druhohorním ledovcem, stojí opravdu za to. V kamenech tvořících zábradlí nad údolím můžete vidět ještě dnes druhohorní zkameněliny – viz na podstranách.

Po návštěvě děkujeme paní průvodkyni za celodenní opečovávání naší skupiny. Obrovskou pochvalu musím vyjádřit našim dětem, měla jsem obavy, zda toho na ně nebude hodně, ale zvládly prohlídky báječně.

Je na čase zanechat historie a vrhnout se do současnosti. Vracíme se do hotelu U Kata, kde je již připravena společenská část programu s rautem.

Na děti čeká skákací hrad, na všechny pak ping-pong, stolní fotbal.

Před akcí mohli „neprohlídkující rodiče“ využít wellness služeb hotelu, jako jsou masáže, whirpool a sauna.

Po krátkém zahájení se vrháme na raut.

Jídlo bylo naprosto skvělé, stejně tak uspořádání rautu, sraz byl díky tomu příjemně kontaktní. Děti měly ke své kreativní tvorbě možnost využít obrovskou plochu dvora hotelu, kde vzniklo nespočet křídových obrázků.

Přesně v 8 hodin začalo promítání pro děti, které však nalákalo i dospělé.  O půlnoci společenská část v hotelu končí, ale pro některé zábava teprve začíná.

10 holek Bolek se vydává do víru maloměsta, a zatímco jejich manželé a partneři hlídají děti, holky končí na místní diskotéce plné svalnatých a opálených mužů… Neznám lepší výraz partnerská tolerance :-).

Po bublifuku se Ríša marně ráno sháněl... :-)

Ráno se v dobré náladě scházíme u snídaně a po ní vyrážíme v menších skupinkách nebo po rodinách načerpat poslední zážitky z úchvatné kutnohorské scenérie. Někteří míří opět ke svaté Barboře, jiní na bobovou dráhu, další na zámek Kačina a kuřáci si nemohou nechat ujít Muzeum výroby tabáku.

Je příjemné, že všechny nejdůležitější památky, bobová dráha a pro nemotorizované vlakové nádraží jsou v pěší vzdálenosti od hotelu. Rovněž je 50 m od hotelu v přilehlém parku u kostela hřiště pro děti.

Jaký ten letošní sraz byl? Ještě než se stihnu zeptat přísného kritika Aleše od Sunny, sám mě večer překvapí svým velkým nadšením. Jsem ráda, že se Vám líbilo, velkou zásluhu na tom máte právě Vy, přítelkyně z BOLu a Vaše rodiny, protože jako jinde i tady platí: „Jaké si to uděláš, takové to máš.“

Na závěr Vám musím přiznat, že jsem letos na sraz jela poněkud nervózněji. Proč? Vůbec poprvé jsme se rozhodli pro sraz městský, hlavně z důvodu našeho velkého počtu. Měla jsem obavy, jak doprovodný program zvládnou děti, zda Vám nebude chybět příroda, také při mé návštěvě před srazem probíhaly poslední stavební úpravy po velké rekonstrukci hotelu, z čehož plynula obava, zda se vše stihne připravit apod.

Výběr hotelu s velkou kapacitou a přijatelnými cenami pro všechny (za doporučení děkujeme Janě Jasko) se nakonec ukázal velkým pozitivem srazu. Nikdo nikam nespěchal, všichni se mohli uvolnit, požít stimulancia dobré nálady, zkrátka se bavit bez starostí, že se ještě musí někam přesunout.

Velkou zásluhu na pohodové atmosféře měl i tým hotelu U Kata v čele s jeho ředitelem, panem Petrem Kolářem, kterému patří velký dík. Jelikož Kutnou Horu nestačí navštívit pouze jednou, myslím, že se tam budeme všichni rádi vracet.

Děkuji všem za vytvoření báječné atmosféry nejen na srazu, ale i na celém www.babyonline.cz.

Jsem ráda, že se BOL stal naší společnou SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTÍ.

Vaše
Jana

Podstrany srazu (budou postupně zpracovávány):

Vaše fotogalerie a blogy ze srazu:

P.S.: Letošní sraz skončil, tak je, milé dámy, čas myslet na další. Padlo několik návrhů:
1. Udělat si sraz coby wellness pobyt pro holky Bolky bez dětí a manželů.
2. Situovat tentokrát celovíkendový sraz do míst, kde probíhají školky v přírodě, tj. chatičky s budovou, jejíž kapacita by stačila v případě nepřízně počasí. Kvalitní sociální zázemí je však podmínkou.
3. Zachovat stávající podobu srazů.

Těším se na Vaše návrhy konkrétních lokalit.

Za použité fotografie děkuejeme Kamile, Medox, Valče, Lucii73 a Sunny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak to na srazu v Kutné Hoře vypadalo? - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Tak i já chci poděkovat Calamity za krásný sraz. Líbilo se tam jak mně (a to moc     )tak i dětem a nakonec i manželovi, který se už dopředu na něco takového moc netvářil.  
  Potkala jsem tam pár milých známých tváří a taky nové, obzvláště s jednou bych si dokázala povídat až do rána. 
  Takže ještě jednou všem fajn lidem děkuji!
  A co se týká dalších srazů, tak bych brala klidně všechny tři varianty. Ale pokud mám vybrat jednu, tak příroda a táborák se zázemím.
  Teja   | 06.06.2011 10:31:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • bublifuk
  uuu chudák Rýša, Já se mu moc omlouvám  a to jsem si ten bublifuk schovala venku za strom , že si ho pak vyzvednu a vrátím  pardon 
  medox   | 31.05.2011 07:39:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • sraz byl super!!! pročistily jsme si hlavu, a ubytování nemělo chybu..-snad jen že škoda, že nešel zastavit čas.. hrozně to utíkalo... jinak k dalším srazům, já bych byla pro všechny tři varianty.. sice bod 1 se neda moc praktikovat s miminkama, a kojením.ale dvojka i trojka ano..takze at j to kdekoliv, myslim si, ze kdyz je dobra parta lidi, na miste az tak nezálezí:o))) jeste jednou dekujem, a uz se tesime za rok:))))))))
  amalie2011   | 30.05.2011 21:08:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Před několika měsíci jsem měla strach z těch prohlídek. A chtěla jsem je vynechat. Stihli jsme ale s holkama co se dalo a už teď je mi líto, že sraz netrval o den víc, protože tam bylo ještě hodně míst kam bych se chtěla podívat  . Holky se přizpůsobily nad moje očekávání. Ubytování bylo perfektní, moc se mi líbilo jak jsme všichni spolu a nikdo nikam nespěchal. Jani dík, bylo to perfektní 
  soni   | 30.05.2011 20:54:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • mě by se líbil ten oheň, táborák a třeba by k tomu mohl být i ten hotýlek aby měl každý na výběr, kam složit hlavu. takové areály se jistě najdou. Letošní sraz byl perfektní, nebylo co vylepšit.
  lucie73   | 30.05.2011 19:44:47 | Reakcí: 1, poslední: 30.05.2011 22:44:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Krásně napsáno a těším se na další pokračování...     

  Co se návrhů týče, moc by se mi líbila varianta č. 2, tedy sraz někde víc v přírodě a takové posezení večer u ohně by určitě nemělo chybu.   
  Evulik25   | 30.05.2011 19:16:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Super sraz !!
  Užila jsem si ho maximálně     Skvělá organizace, raut , obsluha, program a hlavně , úžasné holky BOlky i s rodinami          

  Co se týče dalšího srazíku.....
  1. je velice lákavá a sama jsem jí navrhovala   , ale dětem bych to nemohla udělat, moc si tyhle společné akce s "novými" kamarády užívají    
  Je mi jedno zda to bude 2. nebo 3. , každopádně, letošní ubytování a veškeré zázemí hotelu nemělo chybu    
  Small   | 30.05.2011 18:37:03 | Reakcí: 5, poslední: 01.06.2011 17:34:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • to je skvělej popis, svalnatí a opálení muži jsou výstižní  
  Moňulínek84   | 30.05.2011 15:18:21 | Reakcí: 1, poslední: 30.05.2011 22:45:46
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • paráda, ovšem tam chybí fotečky z noční akce, tak doufám, že pak budou přidány  
  ivulisek   | 30.05.2011 14:56:46 | Reakcí: 5, poslední: 30.05.2011 22:46:15
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Pořád nad tím tak přemýšlím a došla jsem k závěru, že za mě je mi to jedno. Buď by jel i Petřík s taťkou a nebo já sama. Jen mi tedy není jedno ten termín, jak už jsem psala níže.
  zanlena   | 30.05.2011 14:53:58
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×