Inzerce
Inzerce
Inzerce

Smilers -  Trojčatům už budou 3 roky

Jistě si mnohé vzpomenete na příběh Smilers, ve kterém nám vyprávěla o své cestě k trojčatům, ke třem krásným holkám: Nele, Kristýně a Gabriele. Pokud jste ho snad ještě nečetli nebo si ho chcete připomenout, tak můžete zde: https://www.babyonline.cz/maminka/pribehy-z-bol/smilers-a-jeji-cesta-k-trojcatum

Rok se s rokem sešel a našim trojčatům už budou 3 roky. Čas tak neúprosně letí a z našich dětí se stanou v lednu školkou povinné slečny.

Když jsem na stránky Babyonline.cz dávala náš příběh ohledně početí a narození holčiček, byl holkám skoro rok. Teď se vracím, abych se zase podělila o další etapy jejich života. Už jsou odplenkované, a to jak přes den, tak i v noci. Sice jim to trvalo, ale zvládly to na výbornou. Dudel už taky dávno odhodily, a Gábinka si díky bohu už necucá prst. Jsou to holky šikovné. Se vším rády pomáhají, za což jsme velice ráda, jen uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

Inzerce

Obohacují se navzájem

Každý rok, měsíc a den jejich dospívání s sebou nesl, a nese, kus jejich pokroku, a vlastně i nás dospělých. Díky tomu, že jsou tři, je jejich sebezdokonalování a učení o to lehčí, že si navzájem konkurují, a tím se vlastně hecují k tomu, že se učí od sebe navzájem. Jedna umí počítat do pěti, další umí dobře poznávat barvičky, další je ukecaná jak Palacký… Prostě každý den se obohatí o nové a další poznatky. :-)

Jak péči o ně zvládáš Ty?

Nebudu tu tvrdit, že vše zvládám a jsem v pohodě, to bych si protiřečila. :-) Někdy mám stavy, kdy bych se nejraději nechala vystřelit na měsíc, a jindy bych je samou láskou všechny objala. Díky svým rodičům, manželovi, a vlastně celé rodině se to moje někdy šílenství dá zvládat :-).

Už to nejsou ta miminka, která nikam neutíkala, spinkala v pohodě, moc neřvala. Teď se rozutečou do všech světových stran (naštěstí jen na zahradě, venku mimo dům se chovají příkladně), piští a křičí ostošest, takže máme s mamkou někdy co dělat, abychom neztratily sluch. O zlobení radši pomlčím, protože někdy je to o nervy. Sice jsou to holky, ale někdy vydají i za tucet kluků. Padají u nás i plácance po zadnicích (teď už mají smůlu, že jsou bez plínek), nebudu říkat, že jsem skvělá matka bez poskvrny, prostě někdy je potřeba, aby přes ten zadek dostaly, jinak bych doma měla za chvilku kůlničku na dříví, jak jsou všechny akční.

Inzerce

Milují dinosaury, tato mánie je ještě neopustila, a doufám, že ani neopustí. Z dinoparku byly nadšené. Panenky je zatím moc neberou, zato autíčka atd. pro kluky u nás frčí. Třebas to časem přijde, těžko říct pokud budou po mně, tak panenky dlouho nebudou hlavní téma.

Inzerce

Brzy nás čeká nástup do školky

Od ledna holky nastupují do školky, a já do pracovního procesu, tak jsem zvědavá, jak to u nás proběhne. Už teď se je snažíme začleňovat do kolektivu jiných dětí, a hlavně bez nás, k tomu nám naštěstí slouží u nás na vesnici rodinné centrum, kde holky navštěvuji výtvarku (spíš než výtvarka je zajímají hračky a nové podněty v centru, ale účel být bez nás to plní skvěle, což je hlavní). Pevně doufám, že naše holky budou ty jedny z mála, co je prostředí ve školce, a neúčast nás rodičů, neodradí, a do školky se budou jen těšit.

Jsme prostě obyčejná rodina – nic zvláštního se u nás neděje

Docela dlouho jsem přemýšlela, co mám vlastně do pokračování příběhu napsat, když jsem byla oslovena z Babyonline.cz, protože vesměs není o čem moc psát. Pokroky holky dělají jako každé jiné dítě. Zázraky se u nás, myslím, ani nedějí. Holky prospívají zdárně, jsou chytré, učenlivé, paličaté, a o dalších vlastnostech bych mohla napsat román. Rostou jako z vody, ale to každé dítě. Naštěstí jsem zatím nemusela nic řešit, co se týče problémů třeba s jídlem, pitím atd. Dobré zdraví se u nás taky drží, a doufám, že teď v zimě bude i nadále, ale zato jsem zjistila, že naše trojky jsou atopici, ale ne, jak si bude každý myslet, že jsou náchylné na atopický ekzém, nýbrž jsou alergici s diagnózou atopického mostu (moc tomu nerozumím, tak se případně omlouvám, pokud jsem to dopletla :)).

Inzerce

Co říct závěrem?

Těžko říct, nejlepší je zažít si život s trojčaty. :-)  Jinak se to těžko popisuje, ale možná nějaká další mamina trojčat napíše víc. Život s trojkami mi dává i bere hodně. Dal mi úžasné děti, i když jsou někdy na zabití, mám kolem sebe super rodinu, která mě vždycky podrží a pozvedne, když už jsem KO (díky patří hlavně manželovi, který má s dětmi i se mnou svatou trpělivost, to samé i naši, bez nich by ten život byl o poznání těžší). A co mi to bere? Bere mi to hlavně moje nervy, vlasy nepočítaje, a tak trochu to volno, možnost někam jít, protože s trojkami toho moc nepochodím :-D, ale když to tak vezmu, tak to vlastně nejsou žádné problémy. Hlavní je, že jsou děti zdravé a snad i v pohodě.


Pokud byste chtěli vidět více fotek, než je uvedeno v článku, tak přikládám odkaz na naše fotogalerie.

Podle příběhu Smilers připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Smilers - Trojčatům už budou 3 roky - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce