Inzerce
Inzerce
Inzerce

Smilers a její cesta k trojčatům

Naše cesta k dítěti začala v roce 2004 po svatbě. Celkové snažení nás vyšlo na skoro 4 roky. Člověk tak nějak pořád doufal, že když se to každému v okolí daří přirozeně, tak nám se to přece taky musí povést. Jenže člověk míní a příroda mění, a mimčo pořád nikde.

Rozbíhá se cyklus vyšetření

V lednu jsme navštívili centrum asistované reprodukce s tím, že se konečně dovíme, proč nám nejde normální cestou počít potomka.
Tzn. vyšetření partnerova spermatu, vyšetření hormonálního profilu u mě, urologické vyšetření partnera, a pak se čekalo na výsledky, mezitím nám doktoři stihli udělat narychlo IUI (intrauterinní inseminace je zavedení spermií do dutiny děložní), byla jsem 26. den cyklu.
Později z výsledků jsem byla obeznámena s tím, že mám nadbytek luteálního hormonu, tudíž můžu ovulovat i 2x za cyklus.
Byla mi navrhnuta hydrolaparoskopie a hysteroskopie (vyšetření dutiny břišní přes břišní stěnu a vyšetření dělohy optickým přístrojem), kterou jsem podstoupila s výsledkem polycystických ovárií (právě kvůli vysoké hladině luteálního hormonu). Ale to by bylo na dlouhé povídání.
Hned nám byla nabídnuta metoda IVF, se kterou jsme souhlasili, protože i tak jsme ji chtěli, nerada čekám:).

Průběh IVF

Dne 13. 4. 08 začala naše snaha o dítě, a za pomoci doktorů a léků a skončila 28. 5. 08, kdy na ultrazvuku byly vidět naše tři dutinky. Ano, slyšíte dobře. 
Z OPU (ovum pick up, což znamená odběr vajíček) nám zbyla jen 4 vajíčka, z toho jedno bylo jen dvoubuněčné, tudíž nepoužitelné a pak dvě čtyřbuněčná a jedna morula.
Nemělo cenu jedno nechávat zamrazovat, a z toho, co říkali posléze lékaři, tak vůbec nedoufali, že by se nějaké chytlo, protože všechna byla kvalitou ne moc dobrá.
Jenže osud to chtěl jinak a 20. 5. 08 jsem se z telefonátu dověděla, že HCG z krve je 439 a jsem tudíž lidově řečeno „v tom“:).
Doktoři ale nadšením moc neoplývali, protože pro centra asistované reprodukce jsou vícečetná těhotenství spíše prohrou.
Takže se čekalo, jestli náhodou nenastane tzv. syndrom mizejícího dvojčete, čímž by se vše vyřešilo, jenže naše embryjka se mě držela, seč mohla.
Což přidělávalo vrásky doktorům ale nám kupodivu ne:).

Inzerce

Utz

Těžké rozhodování

Nakonec nám navrhli redukci ze tří na dvě, zapomněla jsem dodat, že ty tři embrya měla každá svůj baráček:-). Dali mi 3 týdny na rozmyšlenou, zda k redukci přistoupíme nebo podstoupíme riziko, že děti můžou být postižené nebo můžou mít trvalé problémy.
Můžu říct, že to byly tři nejhorší týdny v mém životě a nikomu bych toto nepřála. Každý den jsem zvažovala pro a proti, jestli to utáhneme finančně, zvládneme vychovat tři děti, máme na to vůbec? Ale pořád tam byl ten strašák, že při redukci se může stát i to, že přijdeme o všechny a to byl další důvod k zamyšlení.
Nakonec rozhodl manžel, že to prostě riskneme i za cenu, že se může stát, že jedno z dětí nebo nedej bože všechny může potkat postižení. Už se nemohl dívat, jak se trápím, těhotenství jsem si tím pádem vůbec neužívala.
Lékaři nám pořád říkali, jaké to má své pro a proti, nakonec jsem navrhla, že verdikt řekneme až po I. screeningu ve 12. týdnu (to se i nejpozději dělá redukce).

Inzerce

Rozhodnutí na vlastní nebezpečí

Vyšetření naštěstí vyšlo v pořádku, takže náš verdikt zněl, že do toho půjdeme. Podepsali jsme něco jako revers, kdy jsme uvedli, že nás lékaři obeznámili se všemi riziky spjatými s vícečetným těhotenstvím a CAR nás předal do péče mé gynekoložky, která mi udělala první těhotenské testy (v CAR mi je neudělali) a naštěstí byly v pořádku.
Trippeltest samozřejmě vyšel, že nelze specifikovat:). Dostala jsem těhotenskou průkazku a má gynekoložka mě poslala do rizikové poradny ve FN.
Během těhotenství jsem zjistila, že mám sníženou funkci štítné žlázy a strumu, takže jsem začala brát prášky, dále se přidal vysoký tlak, tzn. další prášky.
V nemocnici jsem brala železo, kyselinu listovou, gynipral.

Dlouhý pobyt v nemocnici

Do nemocnice jsem nastoupila ve 24. týdnu, a z ní jsem zatím bez dětí vyšla po porodu, který proběhl 9. 12. 08, až 23. 12. 08. Narodila se nám tři zdravá, růžovoučká děvčátkaJ, a na začátku ledna už jsme je měli všechny doma:). Naše trojčata jsou trojvaječná a jmenují se Nela, Kristýna a Gabriela, a narodily se ve 33 týdnu těhotenství + 3 s váhou 2020 g Nela, 2100 g Kristýna a 1860 g Gabriela.
Asi se ptáte, proč až za takovou dobu od sekce jsem šla domů? 9. 12. 08, kdy jsem byla na JIP po císařském řezu, jsem začala krvácet a museli mi přidat další svorky (teď se rána po sekci svorkuje) a pravděpodobně se tam něco stalo, takže další den byl pod jizvou obrovský modrák a byl z toho hned hematom, kvůli kterému jsem musela na resekci, kde mě klasicky sešili. Můžu říct, že být tak dlouho v nemocnici se na člověku podepíše, a já byla popravdě řečeno už hotová. Mléko jsem ztratila úplně, ale naštěstí naše trojčata byla v pořádku.

Inzerce

Příchod domů, kolotoč začíná

Doma tak začal ten pravý kolotoč. Zapomněla jsem dodat, že jednu dceru jsme domů dostali už 31. 12. 08:).
To, co zvládají maminky s jedním, jsem musela já a má rodina zvládnout hned naráz se třemi miminky, což bylo někdy o nervy.

Inzerce

Systém byl nutný!

Systém krmení, pokud jsem měla někoho na pomoc doma, byl následující: Já krmila dvě holčičky a pomocník (mamka, taťka, sestra nebo manžel) jednu anebo při více lidech si každý vzal jednu :-).
Pokud jsem byla sama doma, využívala jsem toho, že jakmile se první vzbudila, a tak jsem ji hned nakrmila anebo jsem krmila dvě naráz a třetí prostě musela počkat.
Koupání u nás probíhalo jako řetězová reakce, každý, kdo zrovna pomáhal, dělal jeden úkon:). 
Prostě člověk se musel a musí i teď pořádně otáčet.

Jak děti rostou a jak to zvládáme?

Holkám teď bylo 6 měsíců a už hezky pasou, povídají si, smějí se, poznávají nové dovednosti, snaží se vstávat, přetáčet, chtějí sedět, všímají si okolí, reagují na určité podněty. Prostě každý den nějaký nový kousek:-).
Na závěr bych chtěla říct, nikdy bych nevěřila, že zrovna já s manželem se dočkáme toho, že z jednoho vytouženého miminka budou hned tři, a že to v rámci možností a díky i naší rodině budeme zvládat:-).P.S.: Trojčata sice jsou zápřah, ale stojí to za to, i když výbava pro ně opravdu stojí hodně a rodičák je placen jako na jedno dítě. Prostě člověk musí počítat se vším a hlavně ve všem, co se týká dětí třikrát:-).

Můžete si prohlédnout i naše webové stránky:
http://picasaweb.google.com/cz.djax

Narození:

Za zpracování příběhu děkujeme Smilers.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Smilers a její cesta k trojčatům - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • naprosto obdivuji, sama mám "jen" dvojčátka teď 4měsíční kluky a absolutně se s nima nenudím, je fakt že defakto jsem na ně sama, manžel moc nepomáhá a to chtěl dítě mnohem víc než já (nečekla jsem že se to zadaří už půl roku po svatbě pač jsem brala předtím asi 8let antikoncepci) a babičky taky nemůžem otravovat furt a hlavně jedna babička má ještě další 2vnoučátka...
  Držím pěstičky ať je s tročátkama pořád jen ráj na zemi...
  myslela jsem že utz s dovjkama je mazecovej, ale s trojkama je kruťáckej :))))
  ještě jednou přeju jen a jen štěstíčko
  MarcelaBur   | 18.02.2013 21:07:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • dekujeme za krasny clanek,preju jenom hodne zdravicka vsem   
  Andrea81   | 06.02.2013 08:57:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Teda, tak to smekám :) Fotky jsou úžasný, máte doma veselo :) Tak hlavně hodně zdravíčka vám všem  
  ufka   | 20.05.2011 12:38:32
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce