Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mtina - pokračování příběhu

V dnešním příběhu se v pokračování vrátíme k mtině, jejíž první příběh jste si mohli přečíst zde: https://www.babyonline.cz/maminka/pribehy-z-bol/mtina-a-porod-andilka-ve-22-tydnu

Už je to rok a půl, co se narodil náš malinkatý andílek. A místo něj mi tu teď řádí maličkej ďáblík. :) A co se za tu dobu všechno událo?

Snažila jsem se, co nejdříve vrátit do práce

1. srpen byl den, kdy se Andílek narodil, další den nato mě propustili z nemocnice a já se snažila znovu zařadit do běžného života. Jakmile to šlo, tak jsem šla do práce. Tam to na jednu stranu bylo těžké, protože všichni pacienti věděli o mém těhotenství a najednou jsem byla zpět bez bříška. Na druhou stranu mi ale práce pomáhala.

Výsledky z genetiky přinesly v zásadě dobré zprávy

V září nás čekaly výsledky z genetiky. Když se paní doktorka ozvala, že je už má, ať přijedeme a můžeme to probrat, byla ve mně malá dušička. Naštěstí to dopadlo tak, že se na nic závažného nepřišlo. Byla potvrzena ser diagnóza, která se předpokládala a prý to byla nějaká odchylka, která vznikla hned při početí a je jen 4% pravděpodobnost, že by se mohla objevit znovu.

Jak ses v tu dobu cítila?

Cítila jsem se strašně prázdně a věděla jsem, že to tak bude do doby, než budu mít v sobě zase miminko. Počkali jsme na konec šestinedělí a po poradě s mojí gynekoložkou jsme tomu dali s manželem volný průběh s tím, že až se zadaří, tak to bude.

Přišla první MS, přišla druhá a já s každou byla zklamanější. Před tou třetí jsem cítila napětí v prsou, bolely mě bradavky (což byly minule příznaky těhotenství), zkusila jsem si tedy udělat těhotenský test a dvě čárky tam byly! Chtěla jsem si to nechat zatím pro sebe, dokud mi to nepotvrdí doktorka, ale nevydržela jsem to a manželovi to hned řekla.:-) Byl šťastný. Domluvili jsme se, že rodině to řekneme až po druhém screeningu. Dařilo se nám to tajit i přes mou neschopenku, kterou jsem hned vyfasovala. Jen v práci jsem to řekla. Musím ale přiznat, že mamka to vytušila, ale i tak jsem to před ní zapírala.

Jak probíhalo těhotenství?

Celé těhotenství probíhalo v pořádku, první screening, test na cukrovku.. až se přiblížil 20tt a s ním druhý velký ultrazvuk. Byla jsem strašně nervózní a bála jsem se. Přijeli jsme do olomoucké fakultní nemocnice a čekali, až na nás přijde řada. Potom jsem skoro ani nebyla schopna dojít do ordinace. Při ultrazvuku jsem se paní doktorky pořád ptala na všechno možné, a když řekla, že je miminko v pořádku, začaly mi téct slzy štěstí. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že opět čekáme chlapečka. Byl to nádherný pocit vědět, že je ten tvoreček uvnitř v pořádku a že má všechno, co má mít… Cestou zpět jsme začali přemýšlet nad jménem pro naše miminko, jména, která jsme měli vybraná pro Andílka, jsme už dát nechtěli, tak jsem nakonec rozhodnutí nechala na manželovi a ten vybral moc dobře.

I přes dobré výsledky testů a ultrazvuků jsem byla stále nervózní

Týdny ubíhaly a já jsem byla i přes dobré zprávy z ultrazvuku a poraden pořád nervózní. Hrozně jsem se bála, aby bylo všechno v pořádku. Dalo by se říct, že celé tohle těhotenství bylo ve znamení strachu a stresu.
Možná i to vedlo k tomu, že ke konci těhotenství jsem měla vysoký tlak. V 36. týdnu, když jsem byla v poradně, mi naměřili tlak 180/100 a paní doktorka mě rovnou poslala do nemocnice, kde si mě nechali pár dní na pozorování. Po propuštění jsem už měla přijít do poradny přímo do porodnice už ne k mojí paní doktorce. Jela jsem tam už se sbalenou taškou, co kdyby náhodou, protože jsem cítila, že brouček bude už co nevidět chtít jít na svět. V poradně mi natočili KTG a změřili tlak, který byl opět vysoký. Paní doktorka řekla, že ještě nabereme krev a podle ní se uvidí. Jenže v laboratoři zrovna ten den měli problém s nějakým přístrojem a tak jsme na výsledky čekali 5 hodin. :-(

Vyvolání porodu

Nakonec jsme se výsledků dočkali a ortel zněl - příjem na porodní sál a vyvolání porodu. Po předchozí zkušenosti s vyvolávacími tabletami jsem to obrečela. Naštěstí byl ale personál na porodním oddělní skvělý a manžel taky, zůstal se mnou celé odpoledne a potom odjel domů s tím, že kdyby cokoli, tak je na telefonu. Všichni si mysleli, že to ten den stejně ještě nebude a že na druhý den dostanu další tabletku. Ale Vojtík byl jiného mínění a nechtěl mamku moc trápit. Rozhodl se, že se už koukne ven. :-) Porod byl rychlý a pohodový. Manžel byl strašně rád, že u toho mohl být a když dostal Vojtího do náručí, tekly mu slzy štěstí.Inzerce

I když teď mám Vojtího, na Andílka myslím často a nikdy na něj nezapomenu.

Na základě vyprávění mtiny připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Mtina - pokračování příběhu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • U prvního příběhu jsem brečela lítostí a smutkem, teď radostí a štěstím, že po tom všem, co jste si prožili, máte zdravé, krásné miminko.   Přeju hodně zdraví, štěstí...
  Makyna K.   | 12.02.2013 07:13:10 | Reakcí: 1, poslední: 12.02.2013 08:22:18
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Moc gratuluju je to velmi silný příběh,ale co se má stát stane se..Za tu bolest a ztrátu máš krásného chlapečka.Ještě jednou gratuluji .
  NelaH   | 17.09.2012 12:46:59 | Reakcí: 1, poslední: 28.09.2012 10:28:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • štěstí
  ahojky, moc gratuluji a přeji Vám mnoho štěstí a hlavně zdraví celé rodině. Jsem ráda, že to takhle všechno dopadlo. Tak ať maličký přináší jen radost do vašich srdcí........
  geejitka   | 07.09.2012 10:10:59 | Reakcí: 1, poslední: 28.09.2012 10:28:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ahoj, jsem moc ráda, že to takto dopadlo. Musela sis hodně vytrpět..a myslím si, že si to nikdo z nás neumí představit. Muselo být moc těžký porodit miminko, o kterém víš, že nebude žít. JE mi to moc líto. Nevím jestli bych to dokázala a přenesla se přes to. Přeji hodně štěstí s Vojtíškem a plno dětí. :o).a hlavně žádné bolístky v životě. 
  annabali   | 20.05.2012 09:36:29 | Reakcí: 1, poslední: 30.05.2012 08:48:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuju, těžký to bylo a nikdy na to nezapomenu, al Vojtík nám ted všechno vynahrazuje  
   mtina   | 30.05.2012 08:48:27
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem hrozně ráda, že pokračování příběhu je o tolik veselejší. Moc vám to štěstí přeju a jsem opravdu ráda, že je Vojtík takové sluníčko, které vám dělá samou radost. Jen tak dál.   A díky, že ses s námi podělila.  
  nadule1   | 18.04.2012 15:34:16 | Reakcí: 1, poslední: 18.04.2012 17:02:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Mozna blba otazka
  a v tom pripade se omlouvam.
  Ale: Vis, proc se to cele stalo? Naucilo Te to neco? Ono se rika, ze se vsechno kvuli necemu deje. Mne, kdyz se stane neco blbeho, tak vetsinou pak dopatram, proc to tak bylo, co mi to dalo, kam me to posunulo.

  Pokud je to prilis intimni otazka, tak jeste jednou promin.

  Vojta je drsnak a rozkosne detatko. 
  zajic   | 18.04.2012 11:44:34 | Reakcí: 1, poslední: 18.04.2012 13:58:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Mozna blba otazka
   Proč a co se stalo nevím, prý se to stalo již při spojení vajíčka se spermií prostě něco v ten okamžik bylo špatně, možná tam někdo nahoře usoudil že ještě nenastal čas mít miminko že ještě máme chvilku počkat, nebo nás chtěl vyzkoušet jestli to náš vztah (manželství) zvládne.. Já zas říkám všechno zlý je pro něco dobrý, byla to tvrdá a těžká zkušenost, ale Vojtík mi to teď vynahrazuje. Po téhle "zkušenosti" koukám teď na svůj život trošku jinak, myslím si že mě to hodně změnilo.
   mtina   | 18.04.2012 13:58:27
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce