Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vánoce 2010

Dnes vám přinášíme malé ohlédnutí za Vánoci s oslavou Silvestra.

Jak proběhly vánoční svátky u Smallů

Jak jste prožili vánoční svátky?
Kupodivu celkem v klidu, asi jsme si ten stres a spěch vybrali před Vánoci. Vyloženě jsme si užívali pohádky v TV a pochutnávali si na dobrém jídle.

Proběhly svátky dle Vašeho očekávání?
Asi ano, sice jsem čekala větší invazi návštěv, ale letos jsme to otočili a nechali se hostit my, což byla příjemná změna. :)

Který dárek nejvíce potěšil vaše dítě?
Kubíka mikroskop a bugina na dálkové ovládání.
Káju korálková sada Mineez na výrobu šperků a kabelka (z BOLu).
Nelinku nový kočárek pro panenky a pastelky (taky z BOLu).

Jak slavíte příchod nového roku?
Doma s rodinou, jako každý rok posledních 8 let.

Od kolika let smí být vaše dítě vzhůru až do půlnoci?
Vzhledem k místním "odstřelovačům" pyrotechniky, je to individuální....kdo nemůže spát, je vzhůru.

Pokud čekáte na příchod nového roku doma, jakým způsobem trávíte čas?
Hrajeme s dětmi různé hry, tančíme, jíme, občas mrkneme na TV a nebo si pustíme nějaký film.

Jak si vánoční období užila Lucie73?

Jak jste prožili vánoční svátky?
Vánoční svátky jsou pokaždé trochu jiné, ty letošní byly už pracovní a tak jsem nic nestíhala, ale vlastně to vůbec nevadilo, Vánoce proběhly i tak.

Proběhly svátky dle Vašeho očekávání?
Proběhly celkem normálně, asi bych nic neočekávaného nenašla.

Který dárek nejvíce potěšil vaše dítě?
Obě holky měly hlavní dárek, Barunka batoh do školy a Anetka kočárek. Nakonec si obě nejvíc hrály s jezdícími Furry křečky za pár korun.

Jak slavíte příchod nového roku?
Už několik let jsme na Silvestra doma, koukáme na televizi, uděláme si pár jednohubek a o půlnoci si dáme pusu a popřejeme si.

Od kolika let smí být vaše dítě vzhůru až do půlnoci?
Neřeším ani moc od kolika let. Přizpůsobíme jim večerní zábavu, do kolika vydrží vzhůru, tak mohou být s námi, když jsou mrzuté, jdou spinkat.

Pokud čekáte na příchod nového roku doma, jakým způsobem trávíte čas?
Obě děti máme doma. Anetka ještě nevydrží, tak jí chodím o půlnoci taky dát pusinku a Barunka je s námi. Letos jsme všichni zapíjeli nový rok Coca-colou.

O vánoční atmosféru se s námi podělila i Andělka

Vánoční svátky jsme letos prožili krásně. Tatínkovi se podařilo ulovit dovolenou od 22.12. do 2.1., takže díky jeho neustálé přítomnosti bylo letos vše pohodovější a harmoničtější. Štědrý den byl ve znamení mazlení, hraní, koukání na pohádky. Kluci společnými silami ozdobili stromeček, večeřeli jsme letos všichni společně u stolu (oba kluci jako velcí kluci).

Pod stromečkem našli dárečky (běžný průběh :-)). Druhý den začalo krapet divoké kolečko po babičkách - společný oběd (15 příbuzných) u tchánů, rozdání dárečků, následné přenocování.. Poté odjezd domů, nabalení další várky dárků, naložení zvířectva (poprvé jsme cestovali v plné sestavě - my, děti, pes, pták, šneci - jen rybky zůstaly doma) a příští den cesta k mým rodičům. Tam jsme přes noc zapadli sněhem a hrozilo, že si bude muset tatínek vzít dovolenou až do jara.

Děti si užívaly muchlání babiček a my s mužem jeden druhého. Pro mě jako manželku a partnerku byly Vánoce nad očekávání. Jako matka jsem se neodvažovala něco čekat, nebo si něco představovat  - děti vždy svými reakcemi a bezprostředností daleko předčí jakékoliv úvahy :-) bylo to nepopsatelně krásné.

Tobíška zatím nejvíc těší prskavky a řádění s balicím papírem, ale stejný úspěch měl i skákací koník. Rostínek měl tři vánoční přání: chtěl by umět čarovat, chtěl by se naučit létat a přál by si kytaru :-)). Bohužel v našich silách bylo splnit jen jedno přání, takže když rozbalil svou krásnou černou kytaru nemohl uvěřit tomu, že byl tak hodný A JEŽÍŠEK MU JI ŠPECE JENOM PŘINESL...kouzlo dalších dárků kluci objevují postupně.

Letos jsme na příchod nového roku čekali doma - nedělo se u nás nic zvláštního. Kluci šli spát, jak jsou zvyklí. My jsme s mužem hráli společenské hry a večer prokládali spoustou povídání a rekapitulování .... samozřejmě jsme se u toho cpali spoustou dobrot :-D O půlnoci jsme si připili, poděkovali jeden druhému, šli olíbat spící děti a přitulení usnuli.

Vánoční svátky u Zuzbr

Jak jste prožili vánoční svátky?
Prožili jsme je moc hezky a už se těším na další.

Proběhly svátky dle Vašeho očekávání?
Ano, proběhly dle našeho očekávání, akorát Matyášek byl na Štědrý den trošku protivný, ale i tak to byly krásné svátky:-)

Který dárek nejvíce potěšil vaše dítě?
Matyho nejvíc potěšily zvukové hračky.

Jak slavíte příchod nového roku?
My příchod nového roku nijak neslavíme. Chodíme spinkat, takže nový rok prospíme a přejeme si až 1.1.

Od kolika let smí být vaše dítě vzhůru až do půlnoci?
No toto budeme řešit, až budou kluci starší, ale myslím, že tak do 22. hodiny bych jim povolila.

Pokud čekáte na příchod nového roku doma, jakým způsobem trávíte čas?
No než jdeme spát, tak koukáme na televizi, ale jako vždy v ní nic není, takže čas trávíme spánkem.

Několikanásobné Vánoce u Zajíců

Vánoční svátky jsme prožili přesně podle našich představ, možná ještě lépe. Náš Štědrý den byl už 19. prosince. Bylo to takové úplně klidové. Dopoledne jsme s Maruškou nazdobili stromeček, pak si zajeli na pizzu a odpoledne, když se vyspala, jsme měli stromeček a dárky. Tím, že to bylo úplně bez tlaku a trošku netradiční (pizza nebývá tradiční vánoční jídlo), tak si to, alespoň doufám, užil i Pepa, který není moc provánoční.

Na Štědrý den jsme byli u našich a taky to hezky klaplo. Stromeček jsme nazdobili už den předem, abychom neměli žádné časové tlaky. Maruška byla celý den roztomilá, hodná, trpělivá, poseděla i u oběda dokud jsme všichni nedojedli, no prostě pohodička. Opravdu to bylo velmi klidné a příjemné a byly to možná moje nejlepší Vánoce, co si pamatuji.

Nevím, jestli můžu označit dárek číslo jedna, ale asi bych vybrala vláček krteček. Je to dřevěný vláček, na kterém jezdí krtek, žába a myška a dá se rozkládat a skládat. Úspěch měla také plyšová kočka – balonek z IKEA, prstové barvy, plyšový František, vodovky, knížka Polámal se mraveneček – no víceméně všechny hračky.

Silvestr bych si dokázala představit i jinak, ale není to svátek, který bych musela slavit. Pepa musel do práce a já šla s Maruškou spát v devět večer. V podvečer jsme byli i s Pepou na obecním ohňostroji, ale Marušce se to nelíbilo, bála se a tak jsme šli po třech výbuších domů. Kdy bude moct být Maruška vzhůru až do půlnoci, nevím. Asi až bude chtít, až bude slavit někde více hromadně – třeba více děcek pohromadě.

Jezurka nám popsala, jak oslavili Silvestra

Na oslavu Silvestra k nám přišli známí s miminkem a Elišce sestřenice Terezka.My ženské jsme připravily občerstvení - chlebíčky,  jednohubky, šampáňko pro dospělé i pro děti... a chlapi zapálili krb. Verunce se podařilo pustit na plné pecky rádio, takže jsme Silvestr zahájili správnou pařbou a diskotékou.

Během večera jsme uspali miminka a Eliška si připravila soutěže - zúčastnit se museli všichni. Úkolem bylo na čas seskládat dětské skládačky, předvádět reklamy a pohádkové postavy, přistávat s vrtulníkem na letišti a sbírat drahokamy za lov zvířátek. Všechno bylo v režii dětí, my dospělí jsme se jenom zúčastnili a dobře pobavili, hlavně když se strejdovi nedařilo nacpat hvězdičku do kolečka nebo když tatínek předváděl pohádku Čert a Káča :-) Na závěr holky vyhlásily všem první místo, dostali jsme diplomy a ceny. Kolem půlnoci jsme se šli podívat na ohňostroje, které jsou tady v turistické oblasti prostě všude dokola a my místo ohňostroje vypustili lampión štěstí - holky křičely jedna přes druhou: V novém roce si přeji pejska!

Pro Lillynku byly letošní Vánoce opravdu kouzlené

Jak jste prožili vánoční svátky?
Vánoční svátky proběhly v klidu a harmonicky. Pro nás to byly krásné Vánoce díky tomu, že jsme byli tři...teda vlastně čtyři,  když počítám moji babičku. Letošní Vánoce byly opravdu kouzelné a pohádkové. Mrzelo mě, že najednou bylo po všem.

Proběhly svátky dle Vašeho očekávání?
Svátky proběhly dle mého očekávání. Sešla se celá rodina a největší radost jsme měli z Markétčina nadšení a rozzářených očí.

Který dárek nejvíce potěšil vaše dítě?
Největší radost měla z výrobny zmrzliny od PlayDooh - je to modelína a díky strojku může vyrábět zmrzku a pohárky..hraje si s tím každý den.

Jak slavíte příchod nového roku?
Vzhledem k tomu, že mám Markétku, jsme většinou doma. Tento Silvestr jsme strávili u přátel.

Od kolika let smí být vaše dítě vzhůru až do půlnoci?
Markétka chodí spát na Silvestra kolem půl desáté a je jen na ní, zda se probudí nebo ne. 4 roky to tak bylo, ten letošní prospala, jako dřevo. Ale jinak do půlnoci ještě vzhůru nebyla.

Pokud čekáte na příchod nového roku doma, jakým způsobem trávíte čas?
Letos jsme si u přátel připravili pohoštění, měli zapnutou televizi jako kulisu a povídali si.

Vánoční atmosféra u Naďule1

Vánoce – tedy Štědrý den jsme si užili naprosto ukázkově. Stromeček a dárečky jsme s tatínkem připravili už večer předem, aby to bylo veliké překvapení – tím pádem jsme jen děti museli držet z dosahu obýváku. Což u nás není velký problém, protože obývák přes den prakticky vůbec nevyužíváme.

Přes den jsme se koukali na pohádky, četli si, malovali – prostě jsme si užívali s dětmi. Poté jsme se všichni vykoupali (ono po řádění s vodovkami nám ani nic jiného nezbylo) a převlékli se do slavnostního. Já mezitím stihla připravit večeři. Jedli jsme v pět hodin, což bylo úplně akorát. Po večeři si šli děti a tatínek umýt ruce a já se vyplížila do obýváku – rozsvítila světýlka na stromečku, připravila do přehrávače koledy, zhasla světlo a zazvonila... Obě děti byly naprosto nadšené – ta rozzářená očka, úsměvy, radost – tomu se nic nevyrovná.

Na druhý den nás čekalo velké balení na cesty a „tour de babičky“. To na těch svátkách nemám ráda. Nejdřív jsme vyrazili k mojí mámě, kde byly i ségry. Cesta byla dost ošklivá – silnice pod sněhem, foukal vítr... a v tom jsme jeli 120 km. Ale zvládli jsme to, i když cesta trvala o dost déle. Špatné bylo to, že Hanička v autě nespala – respektive usnula asi pět minut před tím, než jsme dojeli... Naštěstí je to zlatíčko a byla usměvavá a pohodová i tak.  U babičky jsme si předali dárečky, babička a tety si pohrály s dětmi, popovídali jsme si. A už byl čas na další návštěvu.

Na řadě byl Tomův strýc a teta. Bydlí totiž jen kousek od mojí mámy a tak se tam na první svátek vánoční vždy stavujeme. Máme je moc rádi a na rovinu musím říct, že tohle je jediná skutečně pohodová návštěva. Oni se o nás neskutečně zajímají, věnují se nám, nejsou nervózní z toho, že jim děti zdemolují byt... A já osobně se celý rok těším na strejdovu rybí polévku – on dělá nejlepší, co jsem kdy jedla! A protože ví, že ji zbožňuji, tak mi ještě vždy dají s sebou. Děti tam vždy dostanou každý po jednom dárečku a my jim vezeme nějakou maličkost (loni to byla láhev vína, letos domácí klobásky).

Bohužel čas neúprosně letí a my se opět musíme zvednout a přesouváme se k druhé babičce. Je to totiž jediné místo, kde můžeme přenocovat – jinam se nevejdeme :)) Cesta tam nám trvala hodinu a půl a děti samozřejmě hned po nastartování auta usnuly. Pro Haničku to byl de facto první spánek toho dne. Už toho měla chudinka dost – ale zvládla to perfektně, byla hodňoučká, ani nekňourala.  U babičky došlo hned na rozbalování dárečků, které tam pod stromečkem zůstaly :) Trochu mě mrzí, že se tu úplně ztrácí ta atmosféra... všichni v teplákách ani televizi nevypnou... v podstatě je ani nezajímaly naše reakce. Jediný, kdo sledoval celé dění, byla prababička.

Inzerce

Proběhly svátky dle Vašeho očekávání?
Dá se říct, že proběhly lépe, než jsem očekávala. Protože všude panovala přátelská atmosféra a nedocházelo k žádným třenicím.

Který dárek nejvíce potěšil vaše dítě?
Kubík byl nadšený z vláčkodráhy. Hanička – pro mě zcela nečekaně – z oblečení. Dostala spoustu šatiček (protože všechno ostatní doma máme a tak jsem nakoupila šatičky – některé dostala od nás, jiné od tet atd.). A ona je hned chtěla všechny zkoušet.

Inzerce

Inzerce

Jak slavíte příchod nového roku?
My jsme vždy slavili příchod nového roku doma. Je pravda, že dřív to bylo s partou přátel a oslavy byly bujaré. Teď Silvestra trávíme jako rodina a je to mnohem klidnější, ale vždy se na ten den těším. Uděláme malé občerstvení a domluvíme se, na které filmy budeme koukat. Letos vyhráli Dannyho parťáci 2 a 3 (jedničku jsme viděli den předtím). O půlnoci si připijeme šampaňským, popřejme si a jdeme hlídkovat k dětem do pokojíčku, kdyby se vzbudily. Letos to oba prospali. Pak proběhne pár nezbytných telefonátů s babičkami – letos ani neproběhlo žádné SMSkové šílenství.

Od kolika let smí být vaše dítě vzhůru až do půlnoci?
Zatím chodí děti spinkat tak, jak jsou zvyklé. Uvidíme, jak to bude časem. Pokud budou chtít být vzhůru, tak je necháme.

Inzerce

Pokud čekáte na příchod nového roku doma, jakým způsobem trávíte čas?
Moc rádi sledujeme filmy a/nebo hrajeme společenské hry. Taková ta klasická televizní zábava nás neláká.  Na stole máme tyčinky, brambůrky, jednohubky... a k tomu většinou popíjíme bílé víno. Krátce před půlnocí pak vypínáme film a přepneme na ČT1, kde sledujeme, jak odbíjí půlnoc... Když jsme slavili Silvestr s kamarádem, tak jsme pak vždy pouštěli „naší hymnu“ – Život je takovej – od Tří sester.

Zpracovala: Naďa Barochová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Vánoce 2010 - diskuze

 • hezké
  janca11   | 11.01.2011 18:24:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • Pěkné povídání    
  Koukám , že ten Silvestr je s dětmi u všech dost podobný ....holt zábava skončila , rodičové      
  Small   | 11.01.2011 11:51:00 | Reakcí: 1, poslední: 11.01.2011 23:38:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   právě že s dětma (teda s těma většíma) to teprve začne být zábavné   no a po půlnoci šupou spát a pak se rozšoupnou všichni   (kromě mamin, které jdou znova uspávat mimina probuzené rachejtlema   )
   jezurka   | 11.01.2011 23:38:42
   Reagovat | URL příspěvku
 • moc hezká vyprávění  
  ovšem nejhezčí a nejkouzelnější je bezpochyby Hanička!  
  jezurka   | 11.01.2011 09:54:58 | Reakcí: 1, poslední: 11.01.2011 23:34:31
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • hezke vsude......moc....a je fakt,ze je jedno kde jsou vanoce a co je udelano...nejlepsi jsou tam prave ty deti...ktere naprosto presne delaji vse opacne nez je predstava rodicu ,vcetne darku,papiru atd  me potesilo jako obvykle u nas to,ze si deti hraji s darky od nas...od ostatnich uz zaklidili pryc...nebavi je 
  Liberte   | 11.01.2011 09:54:58
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×