Inzerce
Inzerce
Inzerce

Naďa propadla Crossfitu

Petra

Naďa - účastnice Hubneme s BOL 2014-2015

Nadi se podařilo v seriálu Hubneme s BOL zhubnout 10 kg, dosáhla tak svého vysněného cíle. Nyní si váhu udržuje sportem - hlavně crossfitem a taktéž se ji cvičením zvýšila svalová hmota a somatotyp.

Co všechno dělám – kompetence v domácnosti

Asi jako každá maminka vyzvedávám děti ze školy, dohlížím, aby měly hotové úkoly a připravené věci. Ráno je do školy vozí tatínek a ten má i na starosti odpolední kroužky. Od příštího školního roku by děti měly již chodit samotné. 

Co se domácnosti týká, tak to u nás funguje opět poměrně tradičně, takže nakupuji, vařím, peru. Myslím, že není potřeba vše vypisovat, protože to každá z nás velmi dobře zná. Je toho víc než dost. 

Moje práce

Vyučuji anglický jazyk ve firmách. Pracuji jako OSVČ, což mi dává možnost upravit si pracovní dobu dle potřeb. Učím tedy ráno a odpoledne. Mezi polednem a druhou hodinou mám většinu dní volno, které věnuji právě dětem a domácnosti. K práci se vracím v době, kdy mají děti kroužky. 

Mohu si na sebe najít čas? Jak a kdy?

Najít si čas pro sebe není úplně snadné, ale snažím se. Čím jsou děti větší, tím více je zapojuji do domácích prací. Zatím to nefunguje stoprocentně, ale lepšíme se. Díky tomu pak zbyde více času na mé záliby.

U čeho nejlépe zrelaxuji a jak jsem si to zařadila do životního stylu

Co se relaxu týká, tak to je různé. Někdy si odpočinu u knihy, jindy si pouštíme s dětmi písničky a děláme si takovou domácí diskotéku. V poslední době společně sledujeme jejich oblíbené youtubery. Chci být trochu v obraze. Velkým relaxem je cvičení, ke kterému se vrátím později. 

O víkendech trávíme čas společně. V sezoně často jezdíme s dětmi na florbalové turnaje. Pokud náhodou máme volný víkend, kdy opravdu můžeme být doma, tak si rádi uděláme pyžamkový den. Tedy den plný lenošení. To už se nám ale docela dlouho nepovedlo. 

Inzerce

Provozuji nějaký sport? Jaký?

Naďa na crossfituOd září jsem se začala věnovat Crossfitu. Cvičení doma mě už moc nebavilo, navíc mi chyběl právě ten správný relax, kdy člověk opravdu vypne. Jednoho dne moje bývalá studentka na svém facebooku sdílela inzerát z gymu. Tehdy jsem absolutně netušila, co to Crossfit je a upřímně musím říct, že ani po pročtení webových stránek jsem nebyla o moc chytřejší. A tak jsem se do gymu vydala, abych si to vyzkoušela na vlastní kůži. A už jsem u toho zůstala. Na tréninky chodím obvykle 4 x v týdnu, z čehož jednou týdně je mobilita. Abych stíhala trénink a ostatní povinnosti, musím dvakrát v týdnu chodit cvičit už od sedmi. Z tréninku pak jedu rovnou do práce. 

Naďa na crossfituCrossfit je pro mě velkou výzvou. Každý trénink je jiný a děláme snad úplně všechno – od běhu, veslování (na trenažeru), skákání přes švihadlo až po vzpírání a cviky na hrazdě. Spoustu cviků dodnes nezvládnu, ale pozoruji pokroky a zlepšování. Navíc jsem našla partu bezva lidí a dokonce jsem po půl roce přemluvila i manžela a na některé tréninky chodíme spolu. 

Crossfit mě motivoval také k běhání, které je nedílnou součástí crossfitu a které já osobně opravdu nemám ráda. Taky v něm nejsem nijak dobrá.

Inzerce

Ale rozhodla jsem se, že to změním a čas od času se přihlásím do nějakého závodu, což funguje jako skvělá motivace. A tak jsem byla třeba na takovém zábavném Pivním běhu, kde kromě uběhnutí 6 km trasy, bylo potřeba vypít ještě 5 malých piv. Celkem pravidelně chodíme s celou rodinou na Charitativní běhy v Plzni. A zúčastnila jsem se i závodu RunGo, což byl pětikilometrový závod Borským parkem. 

Naďa na běžeckém závodě

Inzerce

Jak jsem na tom se stravou?

Naďa na běžeckém závodě

Vzhledem k velkému výdeji energie při cvičení, mám potřebu i více jíst. Snažím se pořád jíst zdravě, ale samozřejmě občas zhřeším. Zvlášť pokud jsme na víkend pryč a stravujeme se v restauracích. To si moc ráda dám k obědu i pivo. To je asi můj největší hřích. 

Od mé účasti v Hubnutí mám váhu o něco vyšší - 73 kg, ale myslím, že to je především nárůstem svalů. Poslední hodnota svalové hmoty v seriálu byla 48,2, zatímco dnes váha ukazuje 60,3. Ze somatotypu 5 jsem se přesunula do somatotypu 6. 

Inzerce

Co společenský život, stíhám? Jak, jaký?

Společenský život stíhám. Máme jednak sportovní akce s dětmi, kde se potkáváme s ostatními rodiči a jsou to příjemná společenská setkání. Nedávno jsme například měli zakončení sezóny s opékáním špekáčků. Rovněž jsme se zúčastnili víkendové akce se skauty, která byla výjimečně i pro rodiče. A měla takový úspěch, že máme slíbenou další na podzim. S dětmi jsme zvládli divadelní muzikálové představení v pražské Hybernii, kde jsme se dokonce potkali s kamarádkou a její rodinou. Poměrně často chodíme i do kina. A vzhledem k tomu, že děti už jsou relativně velké, nemáme problém je nechat doma samotné a vyrazit někam s přáteli. Chodíme s nimi do kina, do divadla nebo třeba na večeři – podle možností a nálady. Většinou spíš řešíme jakou akci si vybrat a jakou můžeme oželet, protože toho máme opravdu hodně. Zvlášť v letních měsících je v Plzni spousta kulturních akcí a vždycky je co dělat. 

Naďa

Nadě děkujeme a zasíláme ji poukaz v hodnotě 500 Kč na nákup v e-shopu www.prochytrehlavicky.cz nebo www.zdraveomlazeni.cz/eshop

Jana Martincová

Sponzorem Jak se maminky udržují FIT je:

Kávový peeling MARK scrub

Kávový MARK scrub je tělový a obličejový peeling, díky němuž bude vaše pokožka nejen důkladně zbavená odumřelých částeček a příjemně prokrvená, ale také hezky hydratovaná.

Kombinace čistě přírodních ingrediencí jako pečlivě vybraná káva robusta, mandlový olej, organický kokosový olej, hnědý cukr, mořská sůl a vitamín E je zárukou krásné pokožky hned od prvního použití. Kromě toho vám jeho složení pomůže také v boji proti různým nedokonalostem pokožky jako je pomerančová kůže, akné, strie, drobné žilky či ekzémy.
 
Přehled všech produktů spolu s podrobnějšími informacemi najdete na stránce www.markscrub.cz.
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Naďa propadla Crossfitu - diskuze

Poradna

Hezký den,
mám takový neobvyklý dotaz.
Na začátku ledna po silvestru jsem měla silnou chřipku, která mi slezla na průdušky a měla jsem bronchitidu a užívala atb Penbene 150000. Beru antikoncepci Daylette po dobu 1,5 roku. Menses jsem v lednu dostala normálně, jeden den zpoždění přikládám za vinu nemoci, dříve když jsem nebrala antikoncepci, tak se mi na cyklu podílela i obyčejná rýma. S přítelem jsme měli po dobu užívání atb jednou nechráněný sex, ale přítel dovnitř mě nevyvrcholil. Po 14 dnech, kdy už jsem atb nebrala, jsme spolu spali znovu a ja začala slabě špinit s trochou krve. Trvalo to 2 dny. Od té doby bylo vše v pořádku až do teď, kdy jsem se rozhodla zhubnout. Jsem vegetariánka 10 let a kvůli změně stravy a cíli zhubnout jsem do svého jídelnáčku zařadila cca 2x více bílkovin než jsem do té doby jedla. Dietu držím týden. Mám problém s tím, že se mi občas při jídle udělá nevolno/až na zvracení a začala jsem dnes špinit. Dělala jsem si 2x těhotenský test a oba dva byly negativní. Chci se zeptat, jestli můžu mé aktuální obtíže se špiněním přikládat tomu, že jsem včera cvičila břicho, které do té doby nebylo snad půl roku na cvičení a nevolnost z jídla nebo celkovou z toho, že mám najednou těch bílkovin moc? Nebo celkově z té změny režimu (pravidelná strava, menší porce) a zařazení více bilkovin? Nebo bych snad mohla být těhotná? Menstruaci mám dostat za 12 dní.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nedokážu na takový dotaz odpovědět, vztah mezi špiněním a změnou jídelníčku po 1 týdnu považuji jako nepravděpodobnou. Ani nelze posoudit, co to je 2x vice bílkovin - to je velmi široká oblast, pokud není uvedeno konkrétně. Dotaz spíše směřujte na gynekologa.

 
Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 21.02.2018, 12:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×