Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vodácké výlety (Akucinka)

Začalo to kdysi dávno jedním vodáckým táborem. Bylo mi okolo 12 let a mamka mě přihlásila přes Sokol na vodácký tábor spolu s dcerou kolegyně z práce. Vodácký tábor byl na přehradě Hracholusky a dodnes mám na něj kupu živých vzpomínek. 

Za prvé to byla má první zkušenost s lahůdkou v podobě špaget s nastrouhanou tatrankou. Za druhé jsme museli vypomáhat v kuchyni se škrabáním brambor k obědu, večeři atd. Nutno podotknout, že moje mamka brambory prostě neškrábe a nikdy neškrábala, a já to nožem neuměla, a tak jsem vyfasovala škrabku. Já jako levák se škrabkou pro praváky jsem toho ale fakt moc nezmohla, a tak upadlo i pár slziček za tehdejší posměch. Po návratu jsem se ale ihned svěřila babičce a ta mě to naučila.:-)

Co se týče výuky vodáckého umu, tak to bylo jiné kafe. Nejprve jsme jezdili na kanoi vzadu s někým zkušeným. Jelikož jsme byly spolu s Irčou téměř nejmladší, měla jsem za zády pokaždé nějakého vedoucího. Pak nás začali učit na kajaku. Začalo se s rovnováhou a poté s obracením, když se potopíte. Dodnes tak vím, co je to „eskymák“. Na přehradě jezdila výletní loď, a tak pokaždé, když jela kolem, počítali vedoucí své ovečky a naháněli nás z dráhy výletní lodi. Pamatuji si i na jedno drama, když se jedna holčina prostě psychicky sekla a nemohla to odpádlovat pryč..:-( Naštěstí vše dobře dopadlo.

Nastala doba odjezdu z tábora, ale nějak se to nestihlo. Až později jsem se z vyprávění mamky dozvěděla, že jsme přijeli s ohromným zpožděním. A vysvětlení bylo poněkud kuriózní, vedoucí se spolu s řidičem večer opili, a tak se čekalo, až řidič vystřízliví..:-)

S takovými zážitky mi vodáctví vlezlo pod kůži a na dlouhou dobu tam zůstalo uvězněno a čekalo, až přijde ten správný čas. Potkala jsem přítele, dnes už manžela, který měl s vodáctvím větší zkušenosti než já, a tak jsme se občas spolu s kamarády sbalili a sjížděli Divokou Orlici od Kostelce nad Orlicí směr Třebechovice. Tyto výlety byly již spojeny s klasickým vodáckými proprietami, tedy s kolou a rumem, kolou a vínem či přivázanými basičkami piva. Zavzpomínám-li na některé humorné scénky, nemohu nejmenovat uplavanou (potopenou) plnou basu piv či vaření svařáku (z posledních vín) v kotlíků a nemalé upozornění, ať nikdo nechodí kolem, až samozřejmě došlo k jeho vylití.

Opravdu nezapomenutelným vodáckým zážitkem pro mě doposud bylo sjíždění Divoké Orlice, když se vypouští přehrada Pastviny tzv. Litický oblouk. Pokud někdo neví, co je to adrenalin, tak tady to zjistí..:-) Fotky během sjezdu se téměř nedají pořídit - prostě to tu trošku víc teče! Proto přikládám startovní fotografii. :-)

Na kanoi bych si tady po jedné zkušenosti ještě netroufla, takže doporučuji „dvouraft“ (viz foto). Vzhledem k proměnlivému počasí v období května, kdy se tato událost každoročně koná, doporučuji zajistit si neopren a hlavně neoprenové boty.

Dalšími vodáckými úlovky jsou pro mě Berounka a Vltava. Berounka je klidnější řeka s okouzlující přírodou. Nelze cestou nenavštívit legendární Ameriku a porozhlédnout se pod Karlštejnem.

Inzerce

Vltava víc teče a není zde nouze o jezy. Za povšimnutí stojí hrad Rožmberk a zámek Český Krumlov.

Inzerce

Na další vodácké úlovky teprve čekám. Nicméně už dnes vím, že moje dcerka na ten další úlovek už pojede s námi a doufám, že bude srdcem a duší aspoň z půlky taková vodačka jako je dnes mamka..:-)

Uživatelce Akucinka děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce
Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vodácké výlety (Akucinka) - diskuze

 • jojo, na vodě je príma. ale je pravda, že mě se na tom nejvíc líbí, jak člověk sedí, popíjí a večer je přemístěný na jiným místě      navíc, já sama bych loď řídit nedokázala ani na stojaté vodě..ale naštěstí mám dobrýho zadáka 

  jinak, my byli prvně s malým na vodě, když mu bylo 11měsíců (na berounce na raftu, žádná divočina) a bylo to fajn, plulo se tak, aby spal, tedy chvilu dopoledne, chvilu odpoledne..a největší nehoda byla, když jsme nabrali zadem lodi vodu a jemu to z plínky vyplavilo ehmm..stolici       
  zuzka83   | 28.08.2012 09:39:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • Paráda  . Zavzpomínala jsem na vodácký výlet se školou. Pro mě byl první a poslední, já nejsem zrovna šikovná na takové věci a žádného vodáka v okolí nemám. A taky jsme jeden den sjížděli Vltavu přes Krumlov. To jsem tam byla poprvý a zamilovala si ho  .
  Martina85   | 25.07.2012 18:13:49 | Reakcí: 2, poslední: 26.07.2012 06:47:28
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam dotaz k vymerovacimu zakladu. Pracovala jsem nekolik let v Nemecku. Letos jsem vsak presla pod ceskou pobocku a zacala odvadet dane v CR a vyplata je take v CZ korunach. Nicmene jsem v mezicase otehotnela. Podminku 270 dni vsak splnuji, jelikoz narok mi zacina zacatkem brezna a nastup na materskou je az k 22.3. Jak se ale spocita vymerovaci zaklad, kdyz budu mit tou dobou pouze vyplaty v korunach za 10 kalendarnich mesicu a zbyle dve byly jeste v Eurech? Cetla jsem ze vym. zaklad se pocita za 12 kal. mesicu / 365 dni. Ja budu vsak pod ceskou smlouvou mit pouze 10 mesicu/ 294 dni. Pripoctou se mi pak ty zbyle dve vyplaty v EUR a vydeli se 365 nebo
zapocitaji temi 365 pouze 10 mesicu? Rozdil je docela markantni a cini 4 tisice mesicne. Tak by me zajimalo jak je to u lidi, co maji vymerovaci zaklad odpracovanou dobu kratsi nez rok. Ja sice pracuji u firmy jiz dlouho, ale celou dobu na nemeckou smlouvu. Tak nevim jak to bude brano.

Dobrý den,

denní vyměřovací základ pro výpočet peněžité pomoci v mateřství se Vám bude vypočítávat pouze ze zaměstnání (pojištění) v ČR. Při nástupu na PPM v březnu se bude jednat o dobu od nástupu do zaměstnání do konce února. Vyměřovací základ se nebude dělit 365 dny, ale pouze dny, které připadají na toto kratší období, bez případných tzv. vyloučených dnů (např. pracovní neschopnost).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | dnes, 17:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×