Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rozdíl mezi výlety s autem a bez (Martina85)

Od začátku našeho vztahu s přítelem podnikáme hodně výletů a poznáváme krásy okolí i vzdálenějších koutů republiky. Dnes jsem se jako už několikrát předtím zamyslela nad tím, jak se naše výletování změnilo po pořízení auta. Když jsme spolu začínali, auto nebylo. Výlety se plánovaly většinou na dva až tři dny, aby to stálo kvůli cestě zato. Pro srovnání popíšu dva výlety, které od sebe dělil necelý rok. Rok, během kterého jsem otěhotněla a to byl rozhodující okamžik pro pořízení našeho plechového miláčka.
Koncem jara toho prvního roku jsme si naplánovali návštěvu města Telč. Zarezervovala jsem ubytování v soukromí přímo u náměstí, našla nejlepší spoje a když nastal volný pátek i sobota, vyrazili jsme. Cestovat autobusem mi nevadilo, však to netrvalo zas tak dlouho. Dojeli jsme do Telče, našli naše ubytování, dali si něco dobrého k obědu a pak vyrazili na procházku. Nejdřív po náměstí, to je mimochodem opravdu kouzelné, vůbec se nedivím, že je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Telč

Potom jsme prošli kolem zámku, který je vlastně taky přímo na náměstí. Jeho prohlídku jsme měli naplánovanou na dopoledne druhého dne. Pak do zámeckého parku a zase zpátky na náměstí. Všechno pěkně pomalu a v klidu, času bylo plno, není kam spěchat. Pak dobrá večeře, ještě procházka osvětleným náměstím a pak už do postele. Druhý den jsme si prohlédli zámek, který známe z nejedné pohádky, nevynechali jsme ani výstavu hraček od začátku 20.století a pak si sedli na zákusek do cukrárny. Bylo nám tak dobře, že se nám vůbec nechtělo už za pár hodin zpátky domů. Stačilo ale zavolat do práce a domluvit si volno, prodloužit ubytování a nic nám nebránilo užívat si tu pohodu ještě jeden den. Prohlédli jsme si muzeum strašidel a radniční věž, ale hlavně jsme se pořád procházeli po všech těch pěkných místech. A vůbec nám nevadilo, že kolem nich chodíme pořád dokola. Doteď si vybavím některé z obchůdků, protože jsme je stačili důvěrně prozkoumat.

Inzerce

Zámek

Necelý rok na to, zase zjara, jsme si naplánovali prodloužený víkend v Jeseníkách. Ubytování jsme měli tentokrát zajištěné v malé vesnici Karlovice, kousek od Vrbna pod Pradědem.

Inzerce

Praděd

Hned po ubytování a obědě v místní hospůdce jsme sedli do auta a vyjeli směr lázně Karlova studánka. Tam jsme zaparkovali, prošli se od spodního parkoviště k hornímu, ochutnali místní léčivý pramen a koupili suvenýr na poličku. Za dvě hodinky jsme popojeli o kousek dál k parkovišti pod Pradědem, odkud se už výš autem nedá, jedině autobusem. To jsme si rozmysleli a raději jeli dál do lázní Jeseník. Ovšem ty jsou tak do kopce, že se nám šlapat nechtělo a tak jsme vyjeli až nahoru a zaparkovali u Priessnitzova sanatoria.

Inzerce

sanatorium

Podívali jsme se dovnitř, obešli ho kolem dokola, pokochali se vyhlídkou a jeli zpátky do Karlovic. Druhý den jsme se vydali na Rejvíz. Bylo krásně, svítilo sluníčko, i když tady nahoře bylo pořád plno sněhu.

Inzerce

Rejviz

Příjemnou procházku krásnou krajinou jsme zakončili obědem.

Klášter

Po cestě zpátky jsme objevili ještě pěkný klášter schovaný v kopci v lesích a zajeli jsme si také zblízka prohlédnout sloupy větrné elektrárny. Ty jsou opravdu ohromující svou velikostí. Další den po cestě domů jsme se ještě stavili v olomoucké ZOO, to jsem si nemohla odpustit. Stihli jsme toho hodně a viděli plno zajímavých věcí.

Zoo

Možná to není až tak cítit jen z vyprávění, ale shrnula bych to asi tak, že ten první výlet se dá vyjádřit jediným slovem klid a ten druhý byl tak trochu ve znamení spěchu. Obojí bylo skvělé, takže bych nechtěla, aby to vyznělo jako stížnost, ale s autem jsme prostě zlenivěli. Výletů bylo s pořízením auta víc než dřív, přece jen je to daleko snazší. Ale občas se mi stejně zastesklo po takové té romantice. Možná to zní divně, ale mě opravdu přišlo romantické nastoupit ruku v ruce do toho autobusu nebo vlaku a nechat se unášet. Většinou jsem to já, kdo toho chce vidět co nejvíc a vše stihnout, ale to auto a snadný přesun z místa na místo k tomu prostě vybízí.

Samozřejmě mluvím o době před narozením malého. Teď s ním bych nechtěla cestovat hromadnou dopravou, protože s velkou taškou plnou věcí a kočárem by to bylo hodně složité. Ale stejně se tak trochu těším, až bude větší a kočár nebude potřeba. To sbalíme jen tak pár věcí do batůžku a vydáme se třeba vlakem za babičkou. Určitě se mu to bude líbit tak jako mně.

Uživatelce Martina85 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rozdíl mezi výlety s autem a bez (Martina85) - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×