Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak jsme zařizovali dětský pokoj

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Zajímavé články oddílu Jak jsme zařizovali dětský pokoj

Jak jsme zařizovali dětský pokoj (Buik)

Jak jsme zařizovali dětský pokoj (Buik)

Jak jsme zařizovali dětský pokoj

Celý článek »

Jak jsme zařizovali dětský pokojíček (WayIam)

Jak jsme zařizovali dětský pokojíček (WayIam)

Jak jsme zařizovali dětský pokojíček.

Celý článek »

Komerční sdělení
Komerční sdělení

Jak jsme zařizovali dětský pokoj - diskuze

Poradna

MD

| LKobliha | 24.02.2021, 06:46

Dobrý den, mám o kolečko méně, takže i když jsem si po sté přečetla pravidla pro dosažení “mateřské,” nejsem si jistá.
Za rok 2020 mám odpracováno 6 měsíců = 180 dnů + jsem byla měsíc v nové práci, kde jsem zjistila, že jsem těhotná. Gynekolog mě poslal ihned na marození, tudíž jsem byla 14 dni ještě pod svým zaměstnavatelem (takže další měsíc proplaceny), potom mě logicky propustili a tedy momentálně jsem pod OSSZ. Takže všeho všudy bych měla mít proplaceno od zaměstnavatele 8 měsíců zdravotka, což je 240 dnů a teď si nejsem jistá, jak je to, když jsem byla propuštěna při marození a jsem pod OSSZ, jestli se to počítá též do MD, či nikoli. Děkuji.

Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) je potřeba splnit v posledních dvou letech před nástupem na PPM alespoň 270 dní účasti na nemocenském pojištění, nejedná se o zdravotní pojištění. Účast na nemocenském pojištění končí s koncem zaměstnání. Pokud zaměstnání trvá 14 v měsíci, počítá se pouze těchto 14 dní, ne celý kalendářní měsíc. Pracovní neschopnost po skončení pracovního poměru se nezapočítává, v této době netrvá účast na nemocenském pojištění. Pokud jste neměla v posledních 2 letech ještě další dobu pojištění, kterou nezmiňujete, nesplňujete podmínku potřebných 270 dní pojištění a nárok na PPM mít nebudete. Pro úplnost dodám, že podmínka 270 dní nemocenského pojištění není jedinou podmínkou pro nárok na PPM. Je zároveň potřeba nastoupit na PPM v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání (pojištění). Ochranná lhůta je u žen, kterým skončilo zaměstnání v době těhotenství, tak dlouhá jako dané zaměstnání (pojištění), maximálně však 180 dnů. Pokud nesplňujete podmínky pro nárok na PPM, můžete čerpat nemocenské až do konce šestinedělí, je však potřeba doložit gynekologovi potvrzení od OSSZ, že nemáte na PPM nárok, jinak by musel pracovní neschopnost ukončit nejpozději 6 týdnů před termínem porodu.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 16:45
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce