Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinka 14. měsíc

Juli

Julinka i Míša byli nemocní

Julinka je zase o měsíc starší a ten 14. ji dal na začátku pořádně zabrat. Oba s Míšou onemocněli a já nestíhala utírat jejich nosíky. Míša navíc ošklivě kašlal a v noci se dusil, tak jsem měla pořád strach, aby nezačala i Julinka, ale naštěstí ona pokašlávala jen skrze tu velkou rýmu. A když pak omarodil ještě i tatínek, měli jsme doma vážně veselo.

Co je u Julinky nového?

Je vážně zajímavé, kolik se toho zase za jeden měsíc změnilo, jak Juli víc dospěla a dokáže spoustu nových věcí. Velkým objevem se staly knížky.

Juli čte

Občas si je sice prohlížela s Miškou, ale teď přišla na to, že když ukáže prstíkem, tak my ji řekneme, co že to vlastně je, případně jaké ta věc nebo zvíře dělá zvuky. A z Julinky se rázem stal malý závisláček, který tahá knížky z místnosti do místnosti a hledá případnou oběť, která má zrovna čas číst. Někdy je tak neodbytná, že musím přerušit i vaření nebo uklízení, ale nedá se svítit. Když selžou i rodiče, vždycky má při sobě přeochotného Míšu, kterému sice nerozumí všechno, ale rozhodně se ani při jeho výkladu nenudí.

Inzerce

 

Míša čte Juli

Inzerce

Julinka chce jíst sama

Také nás potěšila tím, že už chce jíst sama lžičkou a bouří se, když chceme krmit my. Občas se tomu nevyhne, protože přeci jen celou porci by sama jedla snad hodinu, ale v ručičce musí mít druhou lžičku, aby mohla alespoň promíchávat. Je vážně zlatá.

 

 

Inzerce

Papá

Vkládací kostka

Co se dovedností týče, žasli jsme, jak rychle pochopila kostku vkládačku, kde jsou i složitější tvary, nejen ty základní. Míša se s ní trápil ještě ve dvou letech, Julinka už ji zvládá s přehledem teď a vlastně jsme jí ani neukazovali, jak si s ní má hrát.

vkládačka

Inzerce

Našla si ji v krabici a my jsme koukali, jak rychle a sama se naučila poznat ovál, kruh, trojúhelník, čtverec, hvězdičku… Taky umí postavit komín ze čtyř kostek, aniž by jí spadl, u páté už obvykle pád přijde. Zabaví se i u skládání kroužků na tyč nebo posunování korálků v dřevěném bludišti.

S Míšou mají úžasný vztah

Musím se opět rozepsat i o jejím úžasném vztahu k bráškovi. Venku spolu chodí zásadně za ručičky, chichotají se, Míša dává pozor, aby nespadla a spousta lidí se za nimi s úsměvem otáčí.

Juli s Míšou

Juli s Míšou 2

Jen večer jsme připustili možná chybičku, protože Míša vyžaduje, aby chodili spát s Julinkou společně, takže usíná v ložnici místo ve své postýlce a Lojza ho pak spícího přenáší zase do pokojíku.

Juli v postýlce

Jejich usínání spočívá sice v tom, že si hodinu vykládají a smějí se, my tam na střídačku chodíme a káráme, aby už zmlkli, ale nemáme srdce oddělovat je, když je jim spolu tak dobře. Na jaře už stejně Julinku odstěhujeme k Míšovi do pokoje a jsem ráda, že s tím nejspíš nebude problém, když jsou tak bezva sehraní už teď.

Přes den už lumpačí tak, že paní, co bydlí pod námi, často klepe na radiátor, ale je opravdu nejde zastavit. Honí se, Míša se rád Julince schovává a když ho ona najde, tak se smějí, výskají, nemůžu se těch jejich chvilek kolikrát nabažit. Samozřejmě se několikrát denně poškorpí o hračky, ale Míša je dost cíťa a tak nikdy nevydrží poslouchat Julinčino fňukání dlouho a buď ji hračku vrátí nebo ji vychytrale zabaví něčím jiným. Pořád se pusinkují a dělají navzájem malá malá, moc si přeju, aby jim takový vztah vydržel napořád.

Julinka

Jinak je Julinka takové třeštidlo, věčně vysmáté, jen občas je mrzutá kvůli zoubkům, které se postupně tlačí ven. Moc ráda chodí na vycházky, jen se zmíníme, že půjdeme pápá a oblékneme ji, už stojí u dveří a těší se.

U dveří

 

Příští měsíc čeká Julinku poradna a v plánu je i malý předvánoční srazík s holkama bolkama, na který se už moc těšíme!!!

 

Na základě vyprávění Evulíka25 připravila Naďa Barochová.

 

Jak se vede dalším dětem na BOL?

Maminka Buik nám sepsala, jak je na tom ve 14. měsících její syn Mareček. Přečtěte si, co nového umí!

http://blog.babyonline.cz/buikovo-o/clanek/1993

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 14. měsíc - diskuze

 • To jsou pokroky! Julinka je zlatíčko a moc hezká na fotkách   je fajn, že si s bráškou tak dobře rozumí     už se těším na fotky z Vánoc
  jezurka   | 22.11.2012 18:39:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jsou kouzelni. Ta hackovana cepicka je bozi. Uz se tesim, az ji poridim Diance.

  A ze maji holcicky naskok, to pozoruju uz ve 3 m :-)
  Terča80   | 22.11.2012 14:46:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • Každý měsíc je na dětech znát a Jůlinka je ohromně šikovná. Míša je gentleman a velký bratr. Mají spolu báječný vztah. 
  tygřímáma   | 22.11.2012 10:49:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi moc krásné povídání.a Julinka opravdu rychle povyrostla.Ta skládácí kostka je super.Matyho to nebavilo,ale my měli takové blbé,ale ta tvá se mi líbí,takže jí dostanou kluci pod stromeček.A uvidíme komu z těch dvou to půjde líp.
  Zuzbr   | 22.11.2012 09:35:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Hele, ono se všeobecně říká, že holčičky jsou šikovnější, než kluci. Já to vidím, i v tom, když porovnávám, co tvoje malá uměla ve věku, jako je teď Márovi. Sice v něčem vede, ale to jsou spíš věci, kde hraje roli síla, ale co se dovedností týče, mno ... heh, měl by se víc snažit chlapec.
  Je moc krásné, jak hezký vztah spolu vaše děti maj. I já doufám, že jim to vydrží i nadále!!! Jsou prostě prima dvojka.
  Těším se na další měsíc a doufám, že malá provede aspoň nějakou malou lumpárnu, dyk už na to má věk :oD a ty nám ji tu hezky popíšeš :o)
  Buik   | 22.11.2012 08:12:16
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×