Inzerce
Inzerce
Inzerce

4. Bára - žena po 40

Rozhovor byl pořízen v září 2013

Báro, jak se cítíte jako žena po 40?

Trochu unaveně, byla jsem zvyklá až na extrémní vytížení. Zvládala jsem tolik věcí a teď to někdy prostě nejde. Tři císařské řezy a vše, co mám za sebou, si vybírá svou daň.  Mé tělo mi občas doporučí zvolnit. A to mě štve a nechci se ještě dát. A tak začínám měnit rytmus běhu a plánuji celkově změnit jídelníček, víc odpočívat a víc sportovat.

Inzerce

Osobně jsem zaznamenala dosud největší zlom ve vzhledu a výkonnosti po 40. Zažívala jste také někdy období, kdy jste se musela vypořádat sama se sebou?

Mám to stejně, ale nehodlám to vzdát.o))) Nejdůležitější je zůstat zdravá. O tom něco vím. Mám za sebou únavový syndrom.

Inzerce

Myslíte, že to dnes mají ženy po 40 snadnější než generace našich maminek?

Ne. Mají to v něčem mnohem těžší. Naše maminky to neměly jednoduché, ale děti měly většinou o deset let dříve než my a nežily v takovém stresu. Doba se velmi změnila a řítí se jako splašená.

Inzerce

Absolvovala jste nějaký omlazující proces? Chystáte se na něj?

Ještě ne. Chodím na kosmetiku do salonu Medela Derma. Ale určitě se takovým věcem do budoucna nebráním.  Pro herečku je ovšem důležité umět dobře zestárnout. Takže všeho s mírou. Je dobré zůstat sama sebou.

Inzerce

Představila jste nám velmi zajímavé modely GP, které na Vás skutečně vynikly. Jak jste se v nich cítila?

S Gábinou spolupracuji už delší dobu a jsem za to moc ráda. Nejenom, že ona je báječný člověk a profesionál, ale její práci obdivuji a líbí se mi její styl. Nejraději mám její kalhoty, jsou originální a pohodlné.  Stejně tak topy a večerní šaty. Od ní bych si vždy nejraději odnesla pomalu celý obchod.

Jaký styl oblékání je Vám nejpříjemnější?

Ležérní elegance. Nic přeplácaného a květinového. V jednoduchosti je krása. Jsem více sportovní typ. V podpatkách mě moc nepotkáte. Ráda kombinuji v odstínech černé, béžové, bílé. Ale v poslední době přidávám více barev.

Stíháte si dělat i vlastní radosti při péči o 3 děti a manžela?

To se musí. Jsem žena, ráda nakupuji. I když je pravda, že pro druhé ještě raději než pro sebe. A nejraději pro děti. Ale nezapomínám se občas rozmazlovat, dojít si na masáž, kosmetiku, do kina. Také se mi tento rok o vlasy starají ve slovanském domě v salonu Franck Provost Paris. A tam si také vždy odpočinu. A pak mám zlatou kamarádku Janu, ta se mi stará o ruce a nohy.o)))

Líčíte se v civilním životě? Stihla jste již tu vytouženou návštěvu kosmetičky?

Jak kdy, určitě ne nějak moc. Snažím se být přirozeně nalíčená a do společnosti vždy upravená.

Pečujete nějak o své tělo, chodíte cvičit?

Cvičím pět Tibeťanů a začala jsem pilátes. Chodit někam cvičit bohužel stále nemám kdy.

Jak pečujete o duši?

Poslouchám hudbu, hodně čtu, mimo jiné i duchovní literaturu a poezii. Trochu si doma studuji psychologii. A snažím se najít si každý den hodinu, kdy jsem sama a věnuji se jen sobě. To je tedy velmi těžké, najít si tento čas, ale hodně to pomáhá udržet si v dnešní době zdravý rozum.

V Ženě po 40 probíráme i sexualitu a vztahy. Je podle Vás v dnešní době těžké udržet dlouhodobý harmonický vztah?

Dnes je trend utíkat od problémů. Lidi se rozcházejí velmi snadno, nic není tzv. nemožné. Naopak těch, kteří se nebojí na sobě pracovat a pochopit toho druhého, přijmout ho i s jeho nedostatky, je dnes velmi málo. Přesto věřím, že to tak těžké není. Jen to chce si ujasnit, co od života vlastně chceme.  Já jsem měla štěstí na opravdu pevného a hodného partnera. Pavel rozhodně není srab, je to silný člověk. Velmi si ho vážím a denně se snažím nenechat náš vztah upadnout do nějakého stereotypu.  Na společném soužití se musí pracovat stejně jako na výchově dětí.

Takový měli Vaši rodiče, jak mohl tak krásně fungovat, zvláště s vznětlivým a občas pesimistickým tatínkem?

Určitě proto, že se milovali. Oba moji rodiče byli, a maminka stále je, velké osobnosti. Vymezovali si prostor velmi důrazně, ale potřebovali se a měli se moc rádi. To je základ každého kvalitního vztahu. Úcta a respekt.

Péči o rodinu na prvním místě jste převzala od své maminky. Uvědomuje si Pavel, Váš manžel, co pro rodinu děláte, a dokáže to ocenit?

Pavel si to uvědomuje. Myslím, že je rád, že se může věnovat své práci, bez omezování a bez starostí, co je s holčičkami a kdo je s nimi. Ví, že já jsem na blízku, že se o vše postarám. Oceňuje to starostí o mě a pozorností. A třeba také tím, že když je s námi, věnuje se nám maximálně. Umíme si společný čas opravdu užít.

Fungovala jeho rodina stejně jako Vaše?

Ne, jeho dětství bylo velmi odlišné od mého. Už tím, že se od malička věnovali hlavně klukům a jejich koníčkům. Pavel má bratra Petra, který je vynikající violončelista. Oba na své dětství vzpomínají jako na naprosto harmonické, bezkonfliktní. Ale podobné zázemí jsme měli, Pavlův tatínek je výborný herec Budějovického divadla. Na rozdíl od mého táty je to ale něžný pohodář. Maminka je bývalá učitelka. Pavel divadlo obdivuje a má moc rád, také máme rádi stejnou hudbu a knihy.

Vaše maminka by byla ukázkovým příkladem do Ženy po 40, kde svou část uzavírá sexuoložka slovy, že by se život po 40 neměl stát pouhým čekáním na důchod, ale lidé by měli přijmout nové výzvy, pustit se do nových aktivit. Do čeho všeho se Vaše maminka pustila dokonce po šedesátce?

Moje máma je velmi silná žena. Je původem Slovenka, možná odtud pochází taková vůle a elegance, kterou ona oplývá. Lidi ji mají moc rádi. Když táta odešel, nejprve se vyrovnala s jeho smrtí v knize Jiří Kodet Ty a Já na miskách vah, kterou společně s Alenou Šloufovou napsala a nedávno, pod Agenturou Fáma, znova vydala. Pak si řekla, že si konečně splní svůj sen a vystuduje vysokou školu. Ale odmítla studovat Univerzitu třetího věku a zapsala se na soukromé studium v Cevro-Institutu v Praze, obor státní správy, myslím. Udělala si nejen bakaláře, ale i magistra a diplomovou práci měla na samé jedničky. Psala ji na téma státní správa v Číně. Do Číny před tím odjela na měsíční studijní pobyt. Opravdu úctyhodné.o))) A teď uvidíme, na co se vrhne dál.

Máte také něco takového v plánu?

Já rozhodně ne.o)))))
 

Rozhovor pořídila: MUDr. Jana Martincová, autorka fotografií: Lenka Hatašová

Předchozí části rozhovoru:

Úvod
1. Bára maminka
2. Dětství u Kodetů
3. Bára herečka - česká i zahraniční

Následující části rozhovoru:

5. Bára - modelka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Bára - žena po 40 - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×