Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak zabavit i vzdělat předškolní děti doma?

Rodiče nyní ve větší míře vyhledávají materiály pro školkovou výuku doma. Dílem proto, aby děti doma místo školky zabavili. Má to však ještě jeden důležitý aspekt, a to zejména u předškoláků. Právě probíhají zápisy, na kterých dříve za účasti dítěte rodič obdržel zpětnou vazbu o něm. Tato kontrola dnes odpadla, protože zápisy probíhají pouze formálně, a mnoho rodičů si při bližším kontaktu s dítětem doma začíná uvědomovat, že asi není úplně v pořádku, když dítě nepozná základní barvy, neumí vyslovovat Ř, R nebo sykavky či dokonce na dvou hozených kostkách nezvládá určit, na které je teček více a na které méně. Vydavatelství Babyonline nabízí řadu publikací, které mohou rodičům předškolních dětí pomoci. Zájemci je najdou na webu

Zvýšený počet telefonátů rodičů, často se zvukovou kulisou dětí v pozadí, zaznamenalo v tomto období vydavatelství Babyonline.cz. „V březnu jsme zaznamenali natolik zvýšený zájem o Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky, že jsme museli nechat vytisknout nové vydání, a to dokonce s předstihem několika měsíců oproti běžnému roku. Sami rodiče nám pak do recenzí píší, že už nic dalšího k přípravě nepotřebovali." říká lékařka Jana Martincová z vydavatelství Babyonline a doplňuje: "My jim ještě doporučujeme Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky. Jedná se o nejefektivnější předškolní pomůcku, která děti naučí hláskování, slabikování, procvičí hrou paměť, logiku, nadřazená slova, zlepší výslovnost a rozšíří slovní zásobu.

Máte-li doma dítě od 2 do 5 let, kniha Říkačky pro chytré hlavičky je sázkou na jistotu. Navíc se při jednoduchém rýmování dítě dozví spoustu užitečného z praktického života, dokonce si s ním zacvičíte, naučíte jednoduchému kreslení. V rodinách si na oblibě získaly z pohybových říkanek Jedeme na kole nebo Rodinné kutálení. „Nikdy bych nevěřila, kolik legrace se dá zažít u jedné říkanky, jak se u ní sejde celá rodina, a ještě u toho vydrží s několika opakováními minimálně 20 minut.“ konstatuje Martincová.

Inzerce

Jak Říkačky pro chytré hlavičky, tak i zábavné opakování pro předškoláky Předškolákovy týdeníčky jsou zaměřeny na praktický život, komunikaci, slušné chování ve společnosti. „V rodině i ve školce, kterou jsem prošla, se hodně dbalo na schopnost postavit se aktivně k jakémukoliv problému a umět jej vyřešit, stejně tak obecně na kvalitu vzdělání a jeho uplatnění v praktickém životě.“ komentuje obsah knih jejich autorka Jana Martincová. 

Lékařku překvapuje, že mnoho dětí před nástupem do školy neprošlo prvním stupněm sexuální výchovy, tedy odpovědí na otázku jak děti přicházejí na svět. "Je vidět, že ani v 21. století moderní generace rodičů o tabuizovaném tématu nemluví s dětmi snadno." uvádí Martincová. Vydavatelství Babyonline nabízí rodičům dobrou munici v podobě skutečného rozhovoru na téma s 5letým dítětem, synem lékařky Jany Martincové. Knížka Jak děti přicházejí na svět obsahuje skutečné otázky školkového dítěte, je v ní to, co děti opravdu zajímá. 

Inzerce

Návaznost pak najdou v knihách o sexuální výchově pro náctileté. Podle lékařky se neustále snižuje věk, v kterém je vhodné knihy dětem předat. Desatero pro kluky a Co se od kamarádek nedozvíš obdrží náctiletí jako dárek nejčastěji kolem 11. a 12. roku věku. „Souvisí to s dostupností informací nejrůznější povahy i kvality na internetu, včetně porna, kam se snadno děti zadáním toho, co je zajímá, dostanou. Je zajímavé, jak si mnozí rodiče myslí, že ten jejich kluk nebo holčička jsou ještě takoví dětští a téma by nepobrali, a pak nadšeně píší, že dítě knihu přečetlo za jeden den, dokonce i kluci, kteří proklamovali, že nikdy nic takového číst nebudou. Také, že jsou rádi, že předběhli internet a spolužáky, a jak pozorují, že hodně u dětí stoupli v ceně a dítě se čas od času s nimi přichází o tématu radit." říká Martincová.

A jak se přihodí, že se lékařka stane jedním z největších vzdělavatelů našich dětí? „Nebýt toho, že k nám roku 2004 do rodiny přibyl hyperaktivní syn, kterého bylo těžké zaujmout, k této činnosti bych se nikdy v životě nedostala. Pouze jsem otevřela dveře, ke kterým mě osud zavedl. Hyperaktivní děti jsou dobrým testerem jak vzdělávacích materiálů, tak pedagogů. Když se takové, které by ono dítě uspokojily, nedaly koupit, rozhodla jsem se je pro ně napsat. Všichni si ťukali na čelo, že zatímco ostatní vydavatelství vznikla pro byznys, tak to naše z důvodu posunutí vývoje nejdříve syna, pak i ostatních dětí rodičů orientovaných na vzdělání.“ dodává Jana Martincová

Inzerce

https://prochytrehlavicky.cz/knihy-pro-deti-babyonline/

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×