Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dětská léčebna Křetín

Dětská léčebna Křetín je jednou ze tří dětských léčeben příspěvkové organizace Jihomoravské dětské léčebny, jejímž zřizovatelem je Jihomoravský kraj.

Předmětem činnosti Dětské léčebny Křetín je poskytování léčebné péče dětem 

  • s opakovanými a chronickými dechovými onemocněními, 
  • s obezitou
  • s astenií, 
  • s vadným držením těla. 

Péče je poskytována dětem od 2 do 18 let. Děti do 6 let jsou většinou hospitalizovány s doprovodem.

Inzerce

Onemocnění respiračního aparátu u dětí stále přibývá (často nemocné dítě) a jsou nejčastějším důvodem hospitalizací v dětském věku. Jedná se především o chronická alergická onemocnění dýchacích cest (astma bronchiale, senná rýma) a infekční choroby vznikající na jejich podkladě, jako recidivující rhinitidy, sinusitidy, bronchitidy a pneumonie. Naším cílem je v léčebně poskytovat takovou péči, která zmírňuje projevy alergických chorob (kašel, dušnost) a současně napomáhá předcházet dalším recidivám.

Léčba dětské obezity je v našem zařízení založena na režimových opatřeních - především na zvýšení pohybové aktivity se současným upravením stravovacích návyků.

Inzerce

Rehabilitační péče probíhá na základě individuálního plánu, který obsahuje až 12 různých procedur. 

Pohybová aktivita 

Pohybová aktivita je nedílnou a velmi důležitou součástí léčby nadváhy a obezity. V našem zařízení pracuje kondiční trenér, který se zaměřuje na plánování vhodné pohybové aktivity pro děti s nadváhou.

Inzerce

Děti s nadváhou a vadným držením těla absolvují každodenně cvičební jednotku. Do cvičebních jednotek jsou zařazeny aerobní aktivity, které jsou doplňovány posilovacím a protahovacím cvičením, dechovým a relaxačním cvičením, cvičením při vadném držení těla a bolestech zad, cviky na prevenci plochonoží apod. V rámci cvičení jsou využívány pomůcky, jako jsou overbally, gymbally, TRX, bosu, balanční čočky, SM systém, padák, na dechová cvičení trenažery CliniFlo či flutter.

Vodoléčba

Inzerce

Děti v léčebně absolvují nejen cvičení, ale mohou relaxovat při procedurách, jako jsou vířivá koupel nebo sauna, střídavé nožní koupele s relaxační a masážní reflexologickou deskou StoneBoard (složené z přírodního mramorového kamene, ručně naskládaného na karbonové desce), mořské koupele.

Další procedury 

Podle indikace lékařky děti dále chodí na inhalace Vincentky, proplachy nosu, aplikaci bioptronové lampy. U bolestivých stavů nebo úrazů je aplikována magnetoterapie nebo tejpy. Využíváme laserovou terapii, léčbu ultrazvukem či elektroterapii, Bemer terapii.

Nutriční terapie a edukace

Informovanost dětí o výživových návycích se snažíme podporovat zavedením interaktivního programu „Na zdraví“, který vede nutriční terapeutka a kondiční trenér, s pomocí dětských sester a pedagogů. Lekce jsou vytvořeny co nejvíce prakticky a interaktivně, aby děti zaujaly.

Nutriční terapie zahrnuje vypracování jídelníčků, diety (všechny), dohled nad stravou, týdenní zhodnocení hmotnosti u dětí obézních a s poruchou příjmu potravy, edukaci dětí a doprovodu.

Pro děti s nadváhou a obezitou jsou v rámci psychologické péče 2x týdně organizovány skupiny, jejichž cílem je umožnit ventilaci nahromaděných emocí, pomoci jim zvýšit uvědomění a prožívání vlastního těla a procvičovat sociální a komunikační dovednosti. Další formou práce jsou pak individuální konzultace zaměřené přímo na jídelní návyky. Psychologická péče se využívá nejen u léčby obezity, ale i u ostatních pacientů.

Více informací na: https://kretin.detskelecebny.cz/

Jihomoravské dětské léčebny, p. o.

Jihomoravské dětské léčebny poskytují komplexní odbornou následnou péči pro děti všech věkových kategorií v oboru rehabilitace, alergologie a obezitologie na třech samostatných pracovištích. Každé pracoviště se nachází v jiném malebném koutu blanenského okresu a je vybaveno nejmodernější léčebnou technikou a plně erudovaným personálem. Pacienti jsou přijímáni na základě schváleného „Návrhu na umístění dítěte v dětské odborné léčebně“. Návrh podává reviznímu lékaři ke schválení praktický lékař pro děti a dorost, vhodné je doporučení odborného lékaře např. neurologa, či ortopeda, alergologa, endokrinologa, obezitologa (dle nemoci dítěte). Z veřejného zdravotního pojištění je pacientům hrazena léčba, ubytování a strava. Rovněž je pobyt hrazen doprovodu (jednoho z rodičů či nejbližšího příbuzného) u dětí do 6 let. Pacienti mohou být přijímání na vlastní žádost. V tomto případě pobyt není hrazen z veřejného zdravotního pojištění a pacient si náklady na léčbu, ubytování a stravu hradí sám dle platného ceníku služeb.

Web: https://www.detskelecebny.cz/

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Dětská léčebna Křetín - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×