Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kubík se po nemoci vrátil do školky: ve školce je to príma, první divadelní představení, nový batůžek

Nemoc odezněla, Kubík jde opět do školky

Trochu jsme se báli, jak bude Kubík reagovat na školku po třídenní pauze, ale musím říct, že pondělí bylo ukázkové. Ráno se Kubík s Haničkou rozloučili pusinkou a s úsměvem. Kdyby to takhle bylo pokaždé, tak bych byla moc spokojená.

Odpoledne Kubík plakal, když jsem si pro něj přišla, protože ještě nechtěl domů.

V podstatě stejný scénář se opakoval i v úterý a tak jsem se rozhodla, že ve středu ho nechám ve školce o něco déle, což mi ostatně jemně doporučila i paní učitelka. Tak to vidíte a já myslela, že bude rád, že chodí brzy domů.

Třídní schůzky

V úterý odpoledne proběhly třídní schůzky. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí. Zejména se probírala organizace školního roku. Také už vím, že do Ježečků chodí 27 dětí. A protože jsem tam byla první, tak jsem pro vás vyfotila Kubíkovu třídu.

Třída se nachází hned v přízemí a když se podíváte na fotku celé školky, tak jsou to ta okna od dveří vpravo (z našeho pohledu). Třída je prostorná a je v ní hodně světla.

Co nás tedy během roku čeká?

Každý měsíc je do školky pozvané divadlo. První představení bude už tuto středu. Vstupné je 50 Kč. (Paní učitelka Lenka se hrozně omlouvala za tu cenu, ale přiznám se, že mi to nepřijde tak hrozné a naopak jsem ráda, že se školka zaměřuje i na kulturu.)

Každé pondělí, počínaje říjnem, čeká děti malý výlet k probíranému tématu. Musíme Kubíkovi pořídit pořádný batůžek, aby měl v čem nosit pláštěnku, pití a něco na zub. Například je čeká ekologická procházka, návštěva náměstí, návštěva kulturních akcí a různé výlety po okolí. Tohle je něco, co by Kubík ve třídě pro nejmenší nezažil. Doufám, že se mu výlety budou líbit.

Další z činností, na kterou se těším, jsou vánoční trhy. Budou probíhat v první polovině prosince a děti budou rodičům prodávat za symbolickou cenu své výrobky. Utržené peníze se pak dají dohromady a paní učitelka za ně koupí dětem nějakou stavebnici do třídy.

Samozřejmě jsem se ptala i na Kubíka
Po skončení té hlavní části jsem za paní učitelkou zašla a ptala se podrobněji na Kubíka. Potěšila mě, když mi vyvrátila to, že by Kubík ve školce plakal (ten syčák mi totiž tvrdil pravý opak) a chválila ho, jak už to pěkně zvládá.

Dozvěděla jsem se více i o režimových momentech školky

6:00 hod - příchod dětí, spontánní hra, didakticky cílené činnosti, individuální přístup dopolední svačina
8:45 hod - řízené činnosti, poznávací, estetické, hudební, výtvarné, pracovní, literární, pohybové
9:30 hod - pobyt venku – dle počasí, vycházky do okolí, hry na školní zahradě
11:30 hod - oběd     
12:00 hod - odpolední odpočinek    
13:45 hod - svačina     
14:00 hod - spontánní hra, individuální přístup

První divadelní představení

Ve středu měly děti ve školce první divadelní představení. Hrála se Perníková chaloupka. Kubíkovi se to muselo moc líbit, protože mi pak celé odpoledne vyprávěl o zlé ježibabě, o Jeníčkovi, Mařence a dokonce o nich zpíval i nějakou písničku.

Další dny proběhly naprosto pohodově. Ráno Kubík odcházel s úsměvem, s tatínkem se ve školce rozloučil, dal mu pusu a odběhl si hrát. Vyzvednout jsme ho s Haničkou šly později – až na třetí hodinu a to Kubíkovi, zdá se, naprosto vyhovuje. Stihne si i pohrát s dětmi venku na zahrádce.

Ve čtvrtek odpoledne jsem s Kubíkem jela nakupovat a pořídili jsme batůžek do školky na výlety. Kubík se do něj hned zamiloval a chce ho všude nosit.Také jsme koupili knížku, kterou Kubík v pátek nesl do školky. Dostali jsme to za úkol na třídní schůzce. Každé dítě má přinést jednu knihu, kterou de facto školce věnuje. Je to proto, že se údajně děti o ty knížky naučí lépe starat a navzájem se hlídají. Mně se to těžko posuzuje, protože naše děti jsou odmala velcí milovníci knížek a musím říct, že se k nim umí chovat natolik hezky, že se nebojím jim svěřit ani knížky vypůjčené z knihovny a zatím žádnou neponičily. Ale věřím, že ten systém „prohlížej si tu knížku opatrně, ta je moje“ může fungovat. Kubík vybral knížku do školky sám – Krásku a zvíře (za 29,- Kč v Levných knihách). Já se mu snažila vecpat Ježečka Dupálka, když chodí do třídy ježečků, ale nechtěl. No koupila jsem ji i tak a vzali jsme ji dětem do školky. Nemohla jsem si pomoct. :-)

Jak se nám změnil režim?

Myslím, že už mohu trochu shrnout náš denní režim. Kubík vstává s tatínkem v půl sedmé. Mám takový pocit, že pusu otvírá dřív než oči, takže většinou to dopadne tak, že vzbudí i Haničku, takže vlastně vstáváme všichni. Ale trochu doufám, že si Hanička zvykne a přestane se budit. Když totiž vstane takhle brzy, tak je potom brzy unavená – dvakrát se dokonce stalo, že šla spát před desátou a ještě i tak jsem ji musela po druhé hodině budit.

Dopoledne se tedy věnuji Haničce a musím říct, že je to super, mít doma jen jedno dítě a konečně si ji mohu užít. Děláme většinou to, co chce Hanička – nejraději čte, zpívá, maluje a vaří. To si vždycky přinese zástěrku a už mě táhne do kuchyně. Je to prima, protože máme vždy včas vařeno a zvládáme i upéct klukům něco sladkého k snídani. Kubík totiž sladké po ránu miluje. To má po tatínkovi.

Hanička pak jde kolem 12 spát a nejpozději v 14:45 vstává (někdy jí i musím budit), obléknu ji a vyrážíme pro Kubíka. Svačinku a pití mám pro ni s sebou – většinou tedy dvojmo, aby se nehádali o Kubíkovu. Kubík už se docela naučil se s Haničkou rozdělit (ale protesty ještě někdy jsou).

A protože se mi studenty podařilo „nacpat“ do doby, kdy je Kubík ve školce a Hanička spinká, tak ze školky většinou míříme na procházku, někdy procházku spojíme s nákupem. V úterý pak máme cvičení v Sokole, ve čtvrtek chodí Hanička plavat a v pátek má plavčo Kubík. Víc kroužků nemáme v plánu, přesto, že nám jich i pár bylo ve školce nabídnuto.

Večer jsme pak najeli na náš klasický režim – mezi 18 – 19 večeře, koupel, pohádka a spát. Nejpozději v půl deváté je u nás klid.

Připravila Naďa Barochová.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

3. týden: návrat do školky po nemoci, třídní schůzka - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Ta trida je moc pekna a vesela. Libi se mi to moc a mas to skvele,ze je tam uz dele - tise zavidim   
  Kubik je super a preju aby se Hanicka prestala s nim budit.
  Mate to krasne naplanovane - fakt klobouk dolu   
  janney   | 21.09.2011 00:11:41 | Reakcí: 1, poslední: 21.09.2011 11:19:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Třída je velmi pěkná. Je dobře, že se tam Kubíkovi líbí. Když chodil Ondra do školky tak jsem za různé aktivity byla ráda. ,yslůím si, že je to pro děti zpestření.
  zanlena   | 19.09.2011 23:53:41 | Reakcí: 1, poslední: 20.09.2011 12:06:16
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×