Inzerce
Inzerce
Inzerce

Školkáčci Ellinka a Ottík od Liberte 2011-2012

Ellinka a Ottík se také chystají do školky. Jak zvládli nástup?

Naše rodina se skládá z pěti členů, z toho si asi jen manžel zachoval za poslední 3 roky zdravý rozum a to jen díky tomu, že je stále v práci.

Když se to narodilo, bylo to takové malé nic, do dlaně se to vešlo…teda do dvou dlaní.

Inzerce

Muníci rostli jako z vody a než jsme si uvědomili, že jsou dva, vezli jsme se s nimi životem jak diví.  Z Goblinů se stali Štumpajzlíci a nastal čas je umístit do vzdělávacího zařízení. Vybrali jsme takové, které je hned u domu, má dobrou pověst atd..  Bohužel tam brali jen opravdu velké děti a o nás bez nás rozhodli, že děti umístí do školky jiné, podle mnohých prestižní.

Do školky zatím nastoupila jen Elli

Po velkém zvažování celou jednu noc, jsme v den nástupu, v čerstvých 3 letech, odvedli jenom  Elli. Ottíka si nechávám doma ještě jeden měsíc. Vedlo nás k tomu to, že po jedné hodině ve školce začaly mít učitelky spousty řečí a navíc to neřešily se mnou, ale s jinými maminkami. Alespoň mají čas přizpůsobit jedno a pak budou mít čas na druhé dítko.

Inzerce

První týden školky – postupná aklimatizace

První den jsem odvedla Elli sama. Vletěla do třídy ani neřekla své šu šůůn...see you soon. Po hodině a půl jsem si pro ni šla a dítko bylo vysmáté a spokojené. Učitelka ji moc chválila. Druhý den jsme šli už i s Ottíkem a kromě minutového pláče do zavření dveří, jsme to všichni přežili.

Třetí den si Elli vzala milovanou plyšovou mini žabičku s sebou do třídy. Zůstávala už i na oběd. Vyzvedávání byl horor. Ottík se přes koupelnu dostal do třídy a tak, jak byl oblečen a unaven, se chystal uložit na matraci. Odchytla ho uklizečka či kuchařka a jak ho vedla zpět za rameno, tak se rozeřval a s ním i naprosto unavená Elli. Naštěstí už byla oblečená. Školku jsme opouštěli za děsivého jekotu. Navíc až venku jsem si uvědomila, proč Elli tak ječí - nechala tam žabičku. Podařilo se mi jí přesvědčit k cestě domů. Oba se najedli a usnuli. Elli sice ve školce chválí, jak sama jí a vše sní, ale pokaždé je to moje dítě hladové jak otesánek.

Inzerce

Volala jsem hned do školky kvůli žabičce a ta mladá učitelka mi řekla, že nemá čas ji hledat.  Já přitom jen poprosila, že kdyby ji objevili, ať ji dají stranou. Tak nakonec řekla, když ji uvidí, tak ji odloží. Zas mě vytočila. Zatím jsem pořád potkávala tu starší a ta je v pohodě. Ta mladá vlastně byla i při té naší návštěvě školky a pak vedla ty řeči s jinými maminkami.

Elli má virózu a brzy trpí celá rodina

O půlnoci začíná peklo. Elli každých 10 minut zvrací. Ráno jí doktor píchá injekci a nařizuje dietu a klid. V pátek to chytá tatínek i Ottík, který dostává také injekci a nakonec já. Víkend byl příšerný, ale děti se poskládaly.  Nám to asi díky únavě trvá déle.

V pondělí už je Elli v pořádku a tak jde opět do školky

V pondělí jde Elli vesele do školky. Cestou potkáváme jejich kamaráda Joshuu, který jde do školy a tak nás doprovází až ke školce. Všichni 3 mají radost. Elli nadšeně letí do třídy opět bez rozloučení s námi. Ottik  se zlobí, že nejde také, ale venku hrajeme na honěnou a tak vysmátý mi jde doma pomáhat pořádně vydrhnout byt po viróze. Při vyzvedávání se dozvídám, že mám dítko asi neschopné, protože si neumí pustit vodu, musí jí pomáhat. No jo, naběhnu do obchodu, koupím retro baterie a vyhodím moderní pákové, jen proto, ať se mi děti naučí opařit apod. :-D

Úterý je neveselé, protože nás budily vrtačky, hluční sousedi a jejich televize a tak nejsme vyspalí. Elli ale statečně vchází do třídy. Dneska mají divadlo a tak jsem zvědavá, jak se jí bude líbit. Ottík je dneska rád, že jdeme domů. U příchodu nás čeká spící Elli, hlavičku opřenou o stůl, ani nejedla. No nic, oblékám ji a pomalinku odcházíme. Naštvala mě tam zase ta kuchařka či co to je, protože když zjistila, že děti vstávají v 5, tak hned chytrá sdělovala, že to se nemůžu divit, že to žádné dítě nevydrží. Ať si uvědomí, že Elli musí najít rytmus a přizpůsobit se mu, ale těžko to udělá za den, a navíc tak vstávají stále a vydrží i větší nápor, jen teď to prostě byl ten noční ruch, co ji unavil.

Inzerce

Středa je v naprosté pohodě. Vyspalé děti letí do školky jak draci a Ottík chce zůstat. Ukecám ho a jdeme domů vařit a hrát si. Po obědě je Elli chválena, že už jí vše docela pěkně jde. Cestou domů nás chytá slejvák a tak ženu děti jak podsvinčata, protože já moknu :-D.

Nástup Elli zvládla a uvidíme, jak to půjde dál. Ottíka možná dáme už příští týden, pořád tam chce jít a po Mikuláši s tím nemá starší učitelka problém.

Program ve školce

Program má Elli s mladou učitelkou  - od 8 hodin svačinku, tancování a cvičení, angličtinu, volné hraní, malování, venčení, oběd a ve 12 hodin chodí domů. Se starší mají místo angličtiny říkanky, písničky a básničky, minimálně  2x měsíčně mají dopoledne divadlo.

A jaké plány mám já?

Já si počkám, až se oba zabydlí ve školce a budu si užívat zaslouženého odpočinku alespoň do konce ledna. Pak tak do března chci dávat dohromady byt, teda vše co zvládnu sama, pak pomůže manžel a asi tak v dubnu, květnu půjdu pracovat. Asi mě to doma už nebude vůbec bavit. Stejně chci jít jen na zkrácený úvazek a tak s dětmi budeme mít celé odpoledne pro sebe pořád. Na to, aby mi je někdo vyzvedával denně, bych musela mít alespoň 3 - 4 lidi a to je složité. Ale 1 až 2 prostě nejsou 100% spolehliví. To jsem si už ověřila s hlídacími tetami.

Dle vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Představení školkáčků Ottíka a Elli - diskuze

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×