Ottík už také začal chodit do školky. Paní ředitelka mu doporučila návštěvu psychologa. Na Štědrý den pak přijela pro Elli záchranka, protože měla čtyřicítky horečky.

Prosinec a peklo

Po vyléčení ze zvracecí virózy Elli pobyla ve školce přesně 4 dopoledne. V pátek zůstala doma, protože měla rýmu a pokašlávala. Večer se přidal Ottík a v pondělí jsem je odvedla k lékaři. Diagnóza Streptokok. Antibiotika a sirupy brali oba poctivě. Doma byli týden a pak oba nastoupili do školky.

Ottík už jde také do školky

Ottík zvládl 1. hodinu jen probrečet. Důvodem byla nejspíš zácpa, jak se ukázalo doma. Úterý proběhlo dobře, jen mi chudák před odchodem na vánoční besídku usnul. Ale tam už byl v pohodě. Elli se ukázala jako rozená herečka. Děti nacvičovaly vše už od září, což jí nedělalo problém a pobavila publikum. Nemá v sobě kapku studu a pro potlesk žije.

Ottíkovi doporučují návštěvu psychologa

Ve středu jde Ottík na sedimentaci a moje chyba je, že ho dávám do školky. Volají po hodině, že není šance ho zklidnit. Ve čtvrtek se situace opakuje. Mám schůzku s nejvyšší ředitelkou a navrhuje návštěvu psychologa a případně k Ottíkovi asistenta. V pátek jde vyzvedávat tatínek a Ottík chce ještě ve školce zůstat.  Já ležím mrtvá nějakou chorobou. Ještě jdeme dnes s Ottíkem na logopedii a paní si podle jeho reakcí a chování myslí, že jde o nadané dítě..nejspíš má nadání na nervování maminky.. a doporučuje návštěvu psychologa. On jí tam srovnal čísla a celou abecedu ve správném pořadí. Neučíme ho nic takového.

Ottík ve školce pláče, i když chodí jen na hodinu

Další týden začíná nadějně. Ottík se do školky vždy těší a tohle pondělí ještě víc. Bohužel jim to probrečel a usnul. V úterý a ve středu to samé. Je tam jen na hodinu. Ve středu odpoledne se úplně osypal a jdeme k lékaři. Jedná se o běžnou virózu, ale do školky nejde. V pátek je osypaná Elli a zůstává doma.

Štědrý den

Nazdobili si stromek a těší se na Ježíška. Na Štědrý den jsou zlatí. Hrají si, poslouchají, vánoční pozdní oběd či brzkou večeři snědí celou a hurá pro dárečky. Ty je potěšily. Nejvíce káča s houkající a jezdící mašinkou a pak to, že po odstrojeni stromku, což  26. udělali opět sami, jim tatínek postavil velký počítač jen pro ně a je jen jejich.

Voláme Elli záchranku

Bohužel se k večeru Elli objevují horečky nad 40 a nedají se srazit. V deset večer volám záchranku. Naštěstí jde jen o angínu a po injekci nehrozí Elli křeče. Doktor je moc milý a říká sám, že je dobře, že jsme zavolali, protože Elli padala do šoku a křečí a to je životu nebezpečné.

Zbytek prázdnin trávíme léčením, hrou a odpočinkem. Silvestrovskou půlnoc jsme jako vždy všichni zaspali a tak ani nevíme, jak tobouchalo.

Doufám, že v novém roce bude Ottíkovi ve školce lépe a zvykne si.

Na základě vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Komerční sdělení

Prosinec: nástup Ottíka do školky, záchranka pro Elli - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Ellinka je ohromná šikulka, jak se krásně zapojuje a předvádí a věřím, že i s Ottíkem si nějak poradíte. A jestli bude génius? Pro tebe, jako maminku to nebude jednoduché, ale vem si, čím by jednou mohl být pro tento svět, pořád potřebujeme nadějné vědce,lékaře, matematiky, fyziky...   
  Evulik25   | 03.01.2012 21:42:21 | Reakcí: 1, poslední: 04.01.2012 06:28:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   dekuji,ja nechci at je genius...elli je take naramne chytra,ale ona aspon je takova cloveci a nekdy az moc  jinak uvidime co se vyklube dal..ona hranice geniality a debility je vazne desne tenka...a zit s timje pak tezke nejen pro rodice..hlavne takjako tak,musime proste z ottika udelat slusnou lidskou bytost schopnou preziti kdekoliv a jakkoliv 
   Liberte   | 04.01.2012 06:28:12
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
beru antikoncepci Leverette každý den v 18:00. Včera jsem ale po hodině a půl po požití antikoncepce měla řidší stolici a po další půlhodině následoval vodnatý průjem 2x po sobě, ne moc intenzivní. Na průjem jsem si vzala živočišné uhlí, později jsem se ale dočetla, že snižuje účinnost hormonální antikoncepce. Proto předpokládám, že účinnost hormonální antikoncepce byla narušena. Také jsem se dočetla, že živočišné uhlí působí v těle 3 hodiny. Za 3 hodiny jsem si tedy vzala ještě jednu antikoncepční pilulku (ve 22:30), kterou jsem si vzala ze strachu z otěhotnění, jelikož jsem týž samý den odpoledne měla nechráněný pohlavní styk s přítelem, který sice ejakuloval mimo dělohu, ale hned potom po utření ejakulátu pohlavní styk pokračoval. Poslední menstruace mi začala 21.4. a podle kalkulačky na internetu bych měla mít plodné dny 4.5. ± 5 dní. Je možné, abych byla těhotná? Za jak dlouhou dobu budu zase plně chráněna? A existují nějaké prášky, které pomáhají od průjmů a zároveň nesnižují účinnost hormonální antikoncepce?
Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, obecne pokud je průjem několikrát během 12 hodin od požití hormonální antikoncepce, pak může být její účinnost snížena. Není to dáno lékem, který si na průjem vezmete, ale průjmem samotným, který jaksi moduluje vstřebávání v zažívacím traktu. Pokud jste si vzala druhou tabletku, pak vzhledem ke dvojité dávce by měla být účinnost zachována, ale nic není 100%. Pravděpodobnost je však velmi malá. Účinek hormonální antikoncepce by měl být obnoven ihned jakmile opět užíváte pravidelně a průjem již nemáte. Co se týče plodných a neplodných dní. Zřejmě jste nepochopila princip fungování hormonální antikoncepce, která brání ovulaci a tudíž o plodných a neplodných dnech nemůže být při jejím užívání vůbec řeč. Plodné a neplodné dny při užívání hormonální antikoncepce neexistují, protože blokováním ovulace jste v podstatě po tu dobu neplodná.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 27.04.2017, 11:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce