Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ottík už také začal chodit do školky. Paní ředitelka mu doporučila návštěvu psychologa. Na Štědrý den pak přijela pro Elli záchranka, protože měla čtyřicítky horečky.

Prosinec a peklo

Po vyléčení ze zvracecí virózy Elli pobyla ve školce přesně 4 dopoledne. V pátek zůstala doma, protože měla rýmu a pokašlávala. Večer se přidal Ottík a v pondělí jsem je odvedla k lékaři. Diagnóza Streptokok. Antibiotika a sirupy brali oba poctivě. Doma byli týden a pak oba nastoupili do školky.

Ottík už jde také do školky

Ottík zvládl 1. hodinu jen probrečet. Důvodem byla nejspíš zácpa, jak se ukázalo doma. Úterý proběhlo dobře, jen mi chudák před odchodem na vánoční besídku usnul. Ale tam už byl v pohodě. Elli se ukázala jako rozená herečka. Děti nacvičovaly vše už od září, což jí nedělalo problém a pobavila publikum. Nemá v sobě kapku studu a pro potlesk žije.

Ottíkovi doporučují návštěvu psychologa

Ve středu jde Ottík na sedimentaci a moje chyba je, že ho dávám do školky. Volají po hodině, že není šance ho zklidnit. Ve čtvrtek se situace opakuje. Mám schůzku s nejvyšší ředitelkou a navrhuje návštěvu psychologa a případně k Ottíkovi asistenta. V pátek jde vyzvedávat tatínek a Ottík chce ještě ve školce zůstat.  Já ležím mrtvá nějakou chorobou. Ještě jdeme dnes s Ottíkem na logopedii a paní si podle jeho reakcí a chování myslí, že jde o nadané dítě..nejspíš má nadání na nervování maminky.. a doporučuje návštěvu psychologa. On jí tam srovnal čísla a celou abecedu ve správném pořadí. Neučíme ho nic takového.

Ottík ve školce pláče, i když chodí jen na hodinu

Další týden začíná nadějně. Ottík se do školky vždy těší a tohle pondělí ještě víc. Bohužel jim to probrečel a usnul. V úterý a ve středu to samé. Je tam jen na hodinu. Ve středu odpoledne se úplně osypal a jdeme k lékaři. Jedná se o běžnou virózu, ale do školky nejde. V pátek je osypaná Elli a zůstává doma.

Štědrý den

Nazdobili si stromek a těší se na Ježíška. Na Štědrý den jsou zlatí. Hrají si, poslouchají, vánoční pozdní oběd či brzkou večeři snědí celou a hurá pro dárečky. Ty je potěšily. Nejvíce káča s houkající a jezdící mašinkou a pak to, že po odstrojeni stromku, což  26. udělali opět sami, jim tatínek postavil velký počítač jen pro ně a je jen jejich.

Voláme Elli záchranku

Bohužel se k večeru Elli objevují horečky nad 40 a nedají se srazit. V deset večer volám záchranku. Naštěstí jde jen o angínu a po injekci nehrozí Elli křeče. Doktor je moc milý a říká sám, že je dobře, že jsme zavolali, protože Elli padala do šoku a křečí a to je životu nebezpečné.

Zbytek prázdnin trávíme léčením, hrou a odpočinkem. Silvestrovskou půlnoc jsme jako vždy všichni zaspali a tak ani nevíme, jak tobouchalo.

Inzerce

Inzerce

Doufám, že v novém roce bude Ottíkovi ve školce lépe a zvykne si.

Na základě vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Prosinec: nástup Ottíka do školky, záchranka pro Elli - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Ellinka je ohromná šikulka, jak se krásně zapojuje a předvádí a věřím, že i s Ottíkem si nějak poradíte. A jestli bude génius? Pro tebe, jako maminku to nebude jednoduché, ale vem si, čím by jednou mohl být pro tento svět, pořád potřebujeme nadějné vědce,lékaře, matematiky, fyziky...   
  Evulik25   | 03.01.2012 21:42:21 | Reakcí: 1, poslední: 04.01.2012 06:28:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   dekuji,ja nechci at je genius...elli je take naramne chytra,ale ona aspon je takova cloveci a nekdy az moc  jinak uvidime co se vyklube dal..ona hranice geniality a debility je vazne desne tenka...a zit s timje pak tezke nejen pro rodice..hlavne takjako tak,musime proste z ottika udelat slusnou lidskou bytost schopnou preziti kdekoliv a jakkoliv 
   Liberte   | 04.01.2012 06:28:12
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×