Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ottík už také začal chodit do školky. Paní ředitelka mu doporučila návštěvu psychologa. Na Štědrý den pak přijela pro Elli záchranka, protože měla čtyřicítky horečky.

Prosinec a peklo

Po vyléčení ze zvracecí virózy Elli pobyla ve školce přesně 4 dopoledne. V pátek zůstala doma, protože měla rýmu a pokašlávala. Večer se přidal Ottík a v pondělí jsem je odvedla k lékaři. Diagnóza Streptokok. Antibiotika a sirupy brali oba poctivě. Doma byli týden a pak oba nastoupili do školky.

Ottík už jde také do školky

Ottík zvládl 1. hodinu jen probrečet. Důvodem byla nejspíš zácpa, jak se ukázalo doma. Úterý proběhlo dobře, jen mi chudák před odchodem na vánoční besídku usnul. Ale tam už byl v pohodě. Elli se ukázala jako rozená herečka. Děti nacvičovaly vše už od září, což jí nedělalo problém a pobavila publikum. Nemá v sobě kapku studu a pro potlesk žije.

Ottíkovi doporučují návštěvu psychologa

Ve středu jde Ottík na sedimentaci a moje chyba je, že ho dávám do školky. Volají po hodině, že není šance ho zklidnit. Ve čtvrtek se situace opakuje. Mám schůzku s nejvyšší ředitelkou a navrhuje návštěvu psychologa a případně k Ottíkovi asistenta. V pátek jde vyzvedávat tatínek a Ottík chce ještě ve školce zůstat.  Já ležím mrtvá nějakou chorobou. Ještě jdeme dnes s Ottíkem na logopedii a paní si podle jeho reakcí a chování myslí, že jde o nadané dítě..nejspíš má nadání na nervování maminky.. a doporučuje návštěvu psychologa. On jí tam srovnal čísla a celou abecedu ve správném pořadí. Neučíme ho nic takového.

Ottík ve školce pláče, i když chodí jen na hodinu

Další týden začíná nadějně. Ottík se do školky vždy těší a tohle pondělí ještě víc. Bohužel jim to probrečel a usnul. V úterý a ve středu to samé. Je tam jen na hodinu. Ve středu odpoledne se úplně osypal a jdeme k lékaři. Jedná se o běžnou virózu, ale do školky nejde. V pátek je osypaná Elli a zůstává doma.

Štědrý den

Nazdobili si stromek a těší se na Ježíška. Na Štědrý den jsou zlatí. Hrají si, poslouchají, vánoční pozdní oběd či brzkou večeři snědí celou a hurá pro dárečky. Ty je potěšily. Nejvíce káča s houkající a jezdící mašinkou a pak to, že po odstrojeni stromku, což  26. udělali opět sami, jim tatínek postavil velký počítač jen pro ně a je jen jejich.

Voláme Elli záchranku

Bohužel se k večeru Elli objevují horečky nad 40 a nedají se srazit. V deset večer volám záchranku. Naštěstí jde jen o angínu a po injekci nehrozí Elli křeče. Doktor je moc milý a říká sám, že je dobře, že jsme zavolali, protože Elli padala do šoku a křečí a to je životu nebezpečné.

Zbytek prázdnin trávíme léčením, hrou a odpočinkem. Silvestrovskou půlnoc jsme jako vždy všichni zaspali a tak ani nevíme, jak tobouchalo.

Doufám, že v novém roce bude Ottíkovi ve školce lépe a zvykne si.

Na základě vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Prosinec: nástup Ottíka do školky, záchranka pro Elli - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Ellinka je ohromná šikulka, jak se krásně zapojuje a předvádí a věřím, že i s Ottíkem si nějak poradíte. A jestli bude génius? Pro tebe, jako maminku to nebude jednoduché, ale vem si, čím by jednou mohl být pro tento svět, pořád potřebujeme nadějné vědce,lékaře, matematiky, fyziky...   
  Evulik25   | 03.01.2012 21:42:21 | Reakcí: 1, poslední: 04.01.2012 06:28:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   dekuji,ja nechci at je genius...elli je take naramne chytra,ale ona aspon je takova cloveci a nekdy az moc  jinak uvidime co se vyklube dal..ona hranice geniality a debility je vazne desne tenka...a zit s timje pak tezke nejen pro rodice..hlavne takjako tak,musime proste z ottika udelat slusnou lidskou bytost schopnou preziti kdekoliv a jakkoliv 
   Liberte   | 04.01.2012 06:28:12
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce