Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ottík nechce ve školce jíst, školka pro něj doporučuje asistenta. Elli je u každé lumpárny a s Ottíkem se z nich stávají správní parťáci

Jak u nás začal nový rok 2012?

Obě děti se 2. ledna nahrnuly do školky jako velká voda. Starší paní učitelka na ně byla sama a Ottík tak ve školce zůstával pouze do 10 hodin. Naštěstí se mu tam velice líbí a domů rozhodně odcházet nechce. Na druhé straně ve školce ale nechce jíst, pít ani čůrat. Snad aspoň začne pít.

Ottík měl své druhé sezení na logopedii a mě i paní magistru překvapil tím, jak hned a pěkně komunikoval, dokonce se jí dotýkal a byl s ní hned kamarád.

Také si sám vybral v optice nové brýle, které poctivě nosí, dokonce i ve školce.

Inzerce

Škola pro Ottíka navrhla asistenta

Ottík absolvoval svou další návštěvu u psychiatra, kde se střídavě vztekal a střídavě byl hodný. Paní doktorka byla spokojená a řekla, že se uvidí, co s ním školka udělá. Pro Ottíka nám předběžně schválila do konce školního roku asistenta.

S asistentem na nás hlavně tlačí školka, protože jim vadí Ottíkovo chování. Nemají na něj prý při tolika dětech dost času, a proto by měl mít individuální péči. Ottík si totiž chodí do školky hrát a s ostatními nic kromě běhání a zpívání nedělá. Občas tam pláče, ale jinak je vlastně vůbec neruší a nepotřebuje. Jenže se tam má i něco naučit a ne si jen hrát, proto místo toho, abychom měli zkušební zvykací dobu 2-3 měsíce, nyní řešíme jeho chování s odborníky. Pokud se nakonec rozhodne, že je vše ok, budou se mu muset přizpůsobit. Pokud něco najdou, bude to závažnější a bude se muset začít řešit asistent, tak jak navrhuje školka.

Ottíkovi nechutná školkové jídlo – nosí tak jídlo z domu

Obědy a svačiny Ottíkovi ve školce nechutnají. On jí obecně velmi málo druhů potravin. Jogurty například jí jen smetanové s více než 6 % tuku. Takže mu svačiny ze sladkých a různě ochucených rohlíků, pečiva a jogurtů, které já nekupuji a osobně je za jogurt ani nepovažuji, nechutnají. Pokud mají ale ke svačině tvaroh a normální rohlík nebo Bobíka, tak si svačinu dá.

Po dohodě s paní učitelkou mu tak z domu nosím jídlo – přesnídávku, rohlík a jogurt. Ovoce sní vždy, někdy si jej s Elli vymění, on sní její banán a ona jeho Kostíky. Ve školce má také svoji láhev na vodu, protože tam mají tzv. duritky sklenice, které jsou široké. Některým dětem dávají brčka a některým nechali i jejich avent lahve. Ottík má obyčejnou od dobré vody s jupík uzávěrem.

Inzerce

Na jídlo už si začíná zvykat, ve školce ještě ale nečůrá

Postupně začal Ottík ve školce už i jíst a pít, ale pořád nečůrá. Vydrží to až do doby, než dojdeme domů. Když nemrzlo, čůral venku u stromečku, teď vydrží na svůj záchod. Jak říká manžel „správný gazda nosí vždycky domů“.

Láska k mladé paní učitelce má na Ottíka pozitivní vliv

Po nemoci se do školky vrátila mladá paní učitelka, což na Ottíka působí velice pozitivně. Bez problémů si hraje, zpívá a jí s dětmi u stolečku. Co je však skvělé, Ottík s paní učitelkou chodí i na záchod! Je vidět, že se do ní zamiloval. Láska dělá divy i s malými dětmi. Stále ve školce zůstává do 11 hodin.

Na vyšetření u očního lékaře Ottík docela dobře spolupracoval. Brýle mu zůstávají, ale už jen na korekci šilhání. Tupozrakost a dioptrie jsou již v pořádku. Elli je v pořádku také a oba jsou lékařem pochváleni.

Problémy nám dělá už jen pobyt venku

Další týden byl bez problémů. Ottíka začali ve školce chválit, že je hodný a usměvavý. Zdá se, že jej konečně vidí tak, jak jej známe my. Jediné, co mu stále dělá problém, je chození ven. Nechá se sice obléknout, ale šíleně u toho pláče. Učitelky ho oblékají až jako posledního a do té doby si hraje v herně. Myslíme si, že je to tím, že ho beru ze zahrady domů a on to má spojené, že když jdou ven, že školka končí a on jde domů. Třeba se to upraví, až bude chodit z venku zpátky do školky. Venku byl 3x a sice se to již pomalu zlepšuje, ale pobyt venku ještě pořád probrečí. Když byl venku poprvé, probrečel úplně vše včetně oblékání. Podruhé plakal při oblékání a části pobytu venku. Když pak ale donutil milovanou učitelku jezdit na klouzačce, byl už v pohodě. Potřetí plakal už jen u oblékání. Co ale pořád zůstává, je brek při odchodu ze školky.

Divadélko Ottíka ani Elli příliš nezaujalo

Vypadá to, že naše děti nejsou příliš kulturně založené. Při divadélku o čertech si totiž Ottík odešel do jiné třídy číst knížky a Elli šla zase dozadu hrát karty s předškoláky.

Od února vydrží Ottík ve školce až do oběda

Ottík  od února zůstává ve školce až do oběda. Máme ale pořád problém s jídlem, protože Ottíkovi školní obědy prostě nechutnají. On totiž jí maso 1x týdně, z příloh pak jen brambor a školkové obědy se skládají převážně z omáček, knedlíků, rýže.  Naštěstí nám ve školce vyšli vstříc a tak mu nosím jeho milovaný jogurt, který si dá s ostatními dětmi u stolečku k obědu.

Jsem někdy dost zmatená, protože jeden den Ottíka všichni chválí - jak je šikovný, hodný a hraje si s ostatními dětmi,  a druhý den na něm nenechají nit suchou – že se nechce zapojit do programu,nemaluje, okousal hračku, vyrušuje, hned jak dojí,  utíká od stolu nebo že jde na záchod, ale nevyčůrá se.. Uvidíme, jak to půjde dál.  Nejhorší je, že Ottíkovi se ve školce líbí, je v ní spokojený a nechce se mu z ní stejně jako Elli domů.

Inzerce

Někdy si Ottík dělá z učitelek cíleně legraci. Ty mu dříve v mnoha věcech ustupovaly a teď se jim to vrací, protože Ottík zkouší, co všechno může…. Snad se spolu srovnají a bude klid.

Ani druhé divadélko děti nezaujalo

Proběhlo další divadélko, které ani tentokrát naše děti příliš nebavilo. Elli si hrála s kluky a Ottík si šel opět vedle číst knížky. Také blbnul s paní uklizečkou. Nevím, po kom ty děti jsou...

A jak se daří Elli?

Elli všichni chválí, jak moc je šikovná. Prý vždy rozdovádí ostatní děti a je u každé lumpárny, která se přihodí. Elli nikdy nepláče a vše se rychle učí. Ostatním by mohla být u jídla vzorem, protože sní všechno. Navíc u toho říká „mňam“. Děti se pak po ní opičí a snědí, co se dá. Proč je pak doma úplně někdo jiný? Vypadá to, že je to Elli a paní Hydeová. :D Jsem ale ráda, že je Elli lump a ne jako ty usedlé, načesané a sladké holčičky, které někdy vídám a které rozbrečí i divadlo o čertech.

Ottík se ve školce už něco naběhal, posedí totiž jen chvilku u jídla. Jeho i Elli znají ve školce už i kuchařky v suterénu. Hlavně Ottík, ten zdrhá, kam se dá a navštěvuje všechny ve školce.
Mám prostě doma Štumpajzly, kterým jejich elán a zdravé sebevědomí nebere ani školka.

Inzerce

A co jsme ještě dělali?

Během celého měsíce jsme se kromě jedné návštěvy u babičky nikam moc nedostali. Odpoledne už toho mají děti i dost, obzvlášť Ottík, který si cestu do školky opakuje každý den ještě jednou, když jdeme pro Elli. Od té doby, co jim tatínek napsal hru na počítač, která je učí vyslovovat písmenka, slova a čísla, se už krásně začínají rozmlouvat. Elli umí už s modulací hlasu celá slova a Ottík písmenka. Také mají oba flétny a foukací harmoniky. Moc je baví si doma hrát na Brémské muzikanty i s patřičným zahráním zvířat. Elli umí nádherně tygra - ona totiž jinou kočku neuznává.

Jak vypadá soužití Elli a Ottíka?

Kromě občasného souboje o angličáky se z nich stávají opravdoví parťáci. Elli se o vše s bráchou dělí, pečuje o něj, a on samozřejmě všeho jako správný chlap využívá. :) Občas ho musím usměrnit, protože nechci, aby si na to zvykal. Oba také začali pomáhat při domácích pracích a vadí jim, když je dělám v době jejich nepřítomnosti. Pro svůj klid si tak vykramaří třeba skříně a pak je zase srovnají (asi ať se  já doma další den nenudím). Nebo jdou umýt už umyté nádobí – to bych je nejraději praštila. :D  Jediné, co nás děsí, je Ellino kníkání - prostě divné zvuky, které rvou uši a které se naučila ve školce. Když se jí něco nelíbí, tak kníká. Doufám, že jí to za chvíli přejde.

Na základě vyprávění Liberte připravily Naďa Barochová a Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Leden a únor: Doporučení asistenta pro Ottíka, problémy s jídlem ve školce - diskuze

 • jsou to skvělí živlové, a věřím že se Ottík brzy ve školce srovná   , hlavně že se mu tam líbí, s tím jídlem a ostatním to také vyjde  
  HankaŽ   | 20.03.2012 10:49:15 | Reakcí: 1, poslední: 27.03.2012 14:46:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ellinka je obrovská šikulka a věřím, že i Otík si časem školku a činnosi s ní spojené oblíbí víc.
  Evulik25   | 18.02.2012 21:01:05 | Reakcí: 1, poslední: 19.02.2012 17:24:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Hmmmm... já nevím, já mám zase z celého článku pocit že je chyba ve všech okolo, jen v ottíkovi ne  
  luciasek84   | 17.02.2012 22:32:53 | Reakcí: 10, poslední: 20.02.2012 08:28:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jasne ze v mem synovi neni zadna chyba..ti sdeli kazda zaujata matka  ..kdybych si myslela,ze je chyba ve vsech okolo,tak s nima nespolupracuji a nesnazim se zjistit ku prospechu vsech co je za tim vsim ne...  i kdyz me to stoji nervy,cas,penize atd..ale fakt nemam rada,kdyz nekdo kdo rekne ze nema specialni pedagogiku ,mi obden sdeluje ze je dite autista atd...neco co si netroufne rict po par navstevach ani detsky psychiatr ktery pracoval 10 let primo v deni diagnostiky autismu...
   Liberte   | 18.02.2012 09:16:27
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
         
    škubanek   | 18.02.2012 13:21:46
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Ale no, to je to poslední co bych vám přála, aby se z toho vyklubal autismus nebo nějaká jiná diagnoza. To mi můžeš věřit.  Mě jen prostě pobavilo jak nejí, ale kdo by to jedl když to jsou blafy  Jako kdyby byl problém napsat že je to prostě v jídle abnormálně vybíravej a rozmazlenej z domova a tak si musí nosit svoje   

    luciasek84   | 19.02.2012 10:58:00
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     jsou to blafy a nevim jak skoro 2 roky presvedcit at dite ji vice nez 10 potravinabohuzel to nevi ani chytre studovane hlavy..neni to o rozmazleni..  on kdyz mu dame neco do pusy co nechce jist,tak je schopen se pozvracet
     Liberte   | 19.02.2012 17:23:45
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      :-) to je u nás klasika, kolikrát vyzvedávám Richarda a řekne mi, že má hlad, že byl nechutný oběd, resp. někdy již dopředu hlásí, že bude nechutný, že bude mít zítra zase hlad.
      Co se pozvracení týče, když do mě chtěli v dětství dostat byť sousto navíc a dokázali to, neomylně jsem šla vyzvrátit celou např. večeři.
      Ale na druhé straně přiznám, že bych Ríšovi vlastní jídlo do školky nedávala  , musel by se s tím nějak srovnat. Vařili jim ve školce moc dobře, alespoň, když jsem vyzvedávala do nosiče, pouze jednou měli děsně ostrý guláš.
      Calamity J.   | 19.02.2012 19:04:12
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE:
       Honza jí jen jídla co se mu líbí.Ve školce se mu jich moc nelíbilo tak je nejedl.A mi to bylo jedno.Ani by mě napadlo mu tam něco nosit.Jeho chyba,že to nejí.
       Honafa   | 19.02.2012 19:18:12
       Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE:
       ja ve skolce a ve skole nejedla nikdy nic..jako skolak jsem to zvladala ..svaciny z domova a skolni houska,mleko,ovoce take bylo jedle..muz nejedl take nic.nasi namdavali rohlik,nebo chleba a jogurt,ja davam ottikovi rohlik a jogurt..ale ottas od 5 od rana nejist do 12 ,tak se tam zastreli vsichni  pokud maji ovoce,tvaroh a cisty rohlik s maslem nebo syrem,tak to ji...u nas jsou kobedu 3 letych deti kachna ,zeli,knedlik,uzene s tesotvinama,drubezi parek,segedin,prejt apod lahudky  vhodne po vsech strankach pro kohokoliv,specielne pro 3 lete dite  ktere je zvykle na mene korenene ,mene slane a skoro nemastne jidlo        ne ze nejime testoviny s uzenym a zelim,ale vyjimecne a detem to nedavame..ze segedinu si daji tak knedlik a maso..vic sami nechteji,a ty sladke umele ala jogurty ottik proste nensi..celkove sladka jidla ani cokoladu atd nemusi vubec videt
       Liberte   | 20.02.2012 06:39:10
       Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      No upřímně, do mě někdo cpát tlusté maso, rozinky, šoulet a dršťkovou polívku tak jim tam bleju taky. Ale já přiznávám narovinu že je to tím že jsem rozmazlená a jíst to prostě nebudu protože je mi z toho blbě  
      luciasek84   | 19.02.2012 22:53:35
      Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Luci ty jsi drsňačka   že se na to nevykašleš    
   jezurka   | 18.02.2012 15:18:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • Mně se nejvíc líbí ta pasáž o vrácení mladé paní učitelky         Ať se i nadále Ottíkovi ve školce líbí. A je fajn, že táhnou s Elli za jedne provaz      
  škubanek   | 17.02.2012 20:49:35 | Reakcí: 1, poslední: 18.02.2012 09:16:46
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Jaruš, promiň, ale neodpustím si jednu otázku - a Kostíky za jogurt považuješ? mimochodem mají jen 3,5% tuku   jinak je dobře, že si i Ottík ve školce pomalinku zvyká  
  Moňulínek84   | 17.02.2012 14:15:04 | Reakcí: 3, poslední: 18.02.2012 09:12:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   nepovazuji,nekupuji to..  prototoottas nevezmedopusy..on si sam kupuje jogurty a vetsinou jen smetanove s 8 % tuku  a kdyz cokoliv dostane co se tvari jako jogurt,bobik atd,tak nejdrive studuje obal a pak to vrati,pokud nenastuduje to,podle ceho si kupuje  kdyz si neni jistej,jestli ho nechceme podvest..ze maneco ve znamem kelimku,ocucha,pripadne da na spicku jazyka a vraci,pokud to neni to,co je na obale  me treba stve,ze maji ve skolce sladke typu dobra mama,kostici a mnohem vetsi desy,plnene rohliky apod
   Liberte   | 17.02.2012 15:09:17
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    já právě myslela, že Ottíkovi ho dáváš do školky, že ho pak někdy vymění s Ellinkou za banán. ale já jsem to špatně pochopila, ono je to naopak, že ho právě dostanou ve školce. tak to se mně taky nelíbí, že jim dávají takovýto jogurty. a plněný rohlíky máš na mysli takový ty balený průmyslový croissanty, jo? tak to je taky fuj
    Moňulínek84   | 17.02.2012 15:29:06
    Reagovat | URL příspěvku
 • Ottik si zvyka, to je fajn.   Chtelo by to vic mladych ucitelek.   No a kdo vi, co si Elli jeste ve skolce krom divnych zvuku osvoji. 
  mihra   | 17.02.2012 12:12:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc hezké čtení.Směju se kvíkaní.Líbí se mi lumpačice Ellinka a Ottík,který si myslím ze všech dělá srandu.Držím palečky at už tam zustavají i na odpolední spaní,to bude těžký level,že.Pak už budete mít vyhráno.
  Honafa   | 17.02.2012 10:43:56 | Reakcí: 1, poslední: 17.02.2012 11:21:45
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   dekuji,pro elli je 8 h ve skolce malo...a ottik by i zustal,ale oni ho nechteji..nespi a ja potrebuji papir na to,ze je to normalni a at ho daji k predskolakum 
   Liberte   | 17.02.2012 11:21:45
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×