Inzerce
Inzerce
Inzerce

Duben: Přípravy na čarodejnice, vytopená školka a konec práce asistentky

Asistentka

Děti jsou ve školce spokojené. Začalo jaro a tak tráví hodně času na zahradě. S Elli jsou docela spokojeni a Ottíkovi byla na 2 hodiny denně přidělena asistentka. Ze začátku je vše v pořádku. Skamarádil se s ní, spolupracuje a všichni jsou nadšení.

Asi po 3 týdnech ale přestávám být spokojená já, ale to probíráme jen s mužem. Ottík totiž začíná mít výbuchy vzteku, vzdoruje a kvůli všemu brečí. Ve školce to řeší asistentka tak, že ho odvede ze třídy a tam se ho snaží uklidnit. Někdy se tak stává, že jsou tam skoro celé 2 hodiny. Chvilku jsou ve třídě, dlouhou chvíli pak v šatně.

Doma ho najednou nic nebaví, u ničeho nevydrží. Myslím, že ho opět podcenili a díky tomu, že na něj šli tlakem a tvrdě, což říkali, tak se Ottík zase seknul a jede si po svém, bohužel ale po zlém. O víkendech je to zlatý, hodný kluk, který blbne s tatínkem, ale v pondělí odpoledne je pak na zabití a postupem týdne se to ještě stupňuje. Zatím to necháváme a jen pozorujeme. Víme ale, že to špatně dolehlo i na Elli, která je pořád sleduje, nesoustředí se na práci ani na výuku, začíná být uplakaná, nervózní apod. Nejspíš nechápe, co Ottíkovi kdo dělá a neví, jak to vyřešit.

Inzerce

Vytopená školka

V nestřeženém okamžiku mezi 11.15 až 11.30 naházel Ottík ruličky toaleťáku do záchoda či záchodů a vytopil prý celou koupelnu, záchody a část chodby. Já se musela držet, abych se nesmála. Pořád totiž nechápu, jak je možné, že on měl mokrý jen rukáv u trička a dalších 6 dětí bylo promáčených komplet, a to včetně bot.. :-) Kdo potom co vytopil?? Tatínek ho doma pochválil, že je šikula a už ví, kam papír patří, a smáli jsme se, že máme syna lumpa, jak má být.

Čarodějný duben

Ve školce se vše chystá na čarodějnice. Děti je malují, učí se bylinky a vaří lektvary. Dokonce přijel i kouzelník a Elli si vybral jako asistentku - prý ji to moc šlo. Jen doma pořád slyšíme Čáry, máry ,fuk…pořád nosíme domů kdejaké smetí jako je tráva, pampelišky, a děti nás nutí ochutnávat jejich čarodějnické a kulinářské výtvory. Dokonce ani pes není ušetřen. Doma tak teď pořád čarujeme, hledáme strašidla a malujeme bubáky.

Asistentka končí

Dá se říct, že ze dne na den končí ve školce asistentka a Ottík tak bude zase sám. Školka má snahu se ho zbavit a dát do jiné školky. Prý jsou tam asistenti atd. Volám proto nejvyšší ředitelce, ale ta mi sděluje, že ho přesunout nemůže, protože v té školce je už jen 1 asistent a ten má na starosti ležáka. Navíc je na školku, kde je Ottík, podaná žádost, a tak by vše přišlo nazmar. Paní ředitelka navíc říkala, že Ottík je hodný a nechápe tak, proč proti němu pořád něco učitelky mají. Prostě to těch pár měsíců do září ještě vydrží.

Po týdnu bez asistentky se Ottík okamžitě doma vrátil do své vyrovnané a usměvavé povahy. Opět začal vše rozebírat, skládat, číst si, občas dokonce i maluje. I Elli začíná být klidnější.

Inzerce

Čarodějnice

Ellinčin kostým je vymyšlen a hurá na velký den. Ottík žádný kostým nechce, což jsem čekala, protože je celý po nás a nějaké maškary ho vážně neberou..:-D Elli je ale natěšená, klobouk se jí moc líbí, akorát cestou do školky ztratila kouzelnou hůlku. No, namluvila jsem jí, že má kouzelné brýle a to je víc a naštěstí mi to uvěřila. Brýle jsme při odchodu ze školky ztratili, někde na chodbě v patře, ale stejně se nenašly. Asi se někomu dětské plastové obroučky hodily... K Ottíkovi mi paní učitelky sdělily, že to bral jako každý jiný den. No, jak to měl asi tak brát? Byl to normální den, kde se 90 % dětí a učitelek obléklo za maškary. Nebyl sám, jak jsem koukala. Bylo tam dost dalších rozumných kluků.:-DAktivity po školce

Začali jsme děti vozit vlakem, jezdit metrem a tramvají a oba jsou z toho nadšeni. Elli i Ottík mají rádi chození po centrech měst, kde se pořád něco děje. Moc se jim líbí trampolíny a tak jezdíme skákat. Oblíbili si také poníka a tak zkouší jezdit. Jinak v týdnu jsme většinou jen na hřišti a doma trénujeme ptákoviny, to je moc baví a učí se je rychle.

Na základě vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Duben: Ottíkova asistentka končí, příprava na čarodejnice - diskuze

 • perfektní fotky   Ottik je moc hezký sympatický kluk.. a která je Elli, tipuju dobře, že ta úplně vpředu? pěkná akce, určitě to nepodceňuj, děti mají zážitky a to jsou právě ty chvilky, které si ze školky nejvíc pamatují, jak se navlíkli do "nesmyslných kostýmů" a řádili na zahradě      
  nějak mi uniká, proč trávila asistentka s Ottikem tolik času v šatně a jak ho to pomůže adaptovat mezi děti.. ale určitě ví co dělá.. vytopenou školku nekomentuju, to bych se asi moc nesmála a myslím, že nás s naší Verunkou čekají podobné věci - je to takový raubíř a má nápady, určitě bude první v lumpárnách a pokud ne, tak to na ni svedou.. ale pro mě lepší než uplakané nešťastné dítě v koutě    
  držím palce, ať to zvládáte a děti jsou spokojené!!!  

  jezurka   | 13.05.2012 13:18:20 | Reakcí: 2, poslední: 14.05.2012 10:15:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   je to ta vpredu s modryma brylema...ja to nepodcenuji...ja jen,ze ottik tsam sel prave kvuli tomu at vidi neco jineho ..masky apod...a ucitelkam vadilo,ze to bral jako bezny den...ano bral,ale v halve si ulozil zmeny...to je pro medulezite..ne to ze nechce nosit masky atd  ...dekuji 
   Liberte   | 14.05.2012 09:12:25
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    spoustu dětí do masky nenavlečeš, nebo to ze sebe strhají   taky bych to neřešila, ale dobrý je ten pozitivní přístup - školka se snaží dělat něco zábavného a zajímavého, tak se můžeš nebo nemusíš přidat  
    jezurka   | 14.05.2012 10:15:56
    Reagovat | URL příspěvku
 • vytopení ..    no musela jsem se smát  Ottík je číslo teda 
  Rowdynka   | 11.05.2012 11:48:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • I přes ty útrapy to zní jako pohoda.
  Honafa   | 11.05.2012 07:45:55
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×