Inzerce
Inzerce
Inzerce

Duben: Přípravy na čarodejnice, vytopená školka a konec práce asistentky

Asistentka

Děti jsou ve školce spokojené. Začalo jaro a tak tráví hodně času na zahradě. S Elli jsou docela spokojeni a Ottíkovi byla na 2 hodiny denně přidělena asistentka. Ze začátku je vše v pořádku. Skamarádil se s ní, spolupracuje a všichni jsou nadšení.

Asi po 3 týdnech ale přestávám být spokojená já, ale to probíráme jen s mužem. Ottík totiž začíná mít výbuchy vzteku, vzdoruje a kvůli všemu brečí. Ve školce to řeší asistentka tak, že ho odvede ze třídy a tam se ho snaží uklidnit. Někdy se tak stává, že jsou tam skoro celé 2 hodiny. Chvilku jsou ve třídě, dlouhou chvíli pak v šatně.

Doma ho najednou nic nebaví, u ničeho nevydrží. Myslím, že ho opět podcenili a díky tomu, že na něj šli tlakem a tvrdě, což říkali, tak se Ottík zase seknul a jede si po svém, bohužel ale po zlém. O víkendech je to zlatý, hodný kluk, který blbne s tatínkem, ale v pondělí odpoledne je pak na zabití a postupem týdne se to ještě stupňuje. Zatím to necháváme a jen pozorujeme. Víme ale, že to špatně dolehlo i na Elli, která je pořád sleduje, nesoustředí se na práci ani na výuku, začíná být uplakaná, nervózní apod. Nejspíš nechápe, co Ottíkovi kdo dělá a neví, jak to vyřešit.

Vytopená školka

V nestřeženém okamžiku mezi 11.15 až 11.30 naházel Ottík ruličky toaleťáku do záchoda či záchodů a vytopil prý celou koupelnu, záchody a část chodby. Já se musela držet, abych se nesmála. Pořád totiž nechápu, jak je možné, že on měl mokrý jen rukáv u trička a dalších 6 dětí bylo promáčených komplet, a to včetně bot.. :-) Kdo potom co vytopil?? Tatínek ho doma pochválil, že je šikula a už ví, kam papír patří, a smáli jsme se, že máme syna lumpa, jak má být.

Čarodějný duben

Ve školce se vše chystá na čarodějnice. Děti je malují, učí se bylinky a vaří lektvary. Dokonce přijel i kouzelník a Elli si vybral jako asistentku - prý ji to moc šlo. Jen doma pořád slyšíme Čáry, máry ,fuk…pořád nosíme domů kdejaké smetí jako je tráva, pampelišky, a děti nás nutí ochutnávat jejich čarodějnické a kulinářské výtvory. Dokonce ani pes není ušetřen. Doma tak teď pořád čarujeme, hledáme strašidla a malujeme bubáky.

Asistentka končí

Dá se říct, že ze dne na den končí ve školce asistentka a Ottík tak bude zase sám. Školka má snahu se ho zbavit a dát do jiné školky. Prý jsou tam asistenti atd. Volám proto nejvyšší ředitelce, ale ta mi sděluje, že ho přesunout nemůže, protože v té školce je už jen 1 asistent a ten má na starosti ležáka. Navíc je na školku, kde je Ottík, podaná žádost, a tak by vše přišlo nazmar. Paní ředitelka navíc říkala, že Ottík je hodný a nechápe tak, proč proti němu pořád něco učitelky mají. Prostě to těch pár měsíců do září ještě vydrží.

Po týdnu bez asistentky se Ottík okamžitě doma vrátil do své vyrovnané a usměvavé povahy. Opět začal vše rozebírat, skládat, číst si, občas dokonce i maluje. I Elli začíná být klidnější.

Inzerce

Čarodějnice

Ellinčin kostým je vymyšlen a hurá na velký den. Ottík žádný kostým nechce, což jsem čekala, protože je celý po nás a nějaké maškary ho vážně neberou..:-D Elli je ale natěšená, klobouk se jí moc líbí, akorát cestou do školky ztratila kouzelnou hůlku. No, namluvila jsem jí, že má kouzelné brýle a to je víc a naštěstí mi to uvěřila. Brýle jsme při odchodu ze školky ztratili, někde na chodbě v patře, ale stejně se nenašly. Asi se někomu dětské plastové obroučky hodily... K Ottíkovi mi paní učitelky sdělily, že to bral jako každý jiný den. No, jak to měl asi tak brát? Byl to normální den, kde se 90 % dětí a učitelek obléklo za maškary. Nebyl sám, jak jsem koukala. Bylo tam dost dalších rozumných kluků.:-DAktivity po školce

Začali jsme děti vozit vlakem, jezdit metrem a tramvají a oba jsou z toho nadšeni. Elli i Ottík mají rádi chození po centrech měst, kde se pořád něco děje. Moc se jim líbí trampolíny a tak jezdíme skákat. Oblíbili si také poníka a tak zkouší jezdit. Jinak v týdnu jsme většinou jen na hřišti a doma trénujeme ptákoviny, to je moc baví a učí se je rychle.

Na základě vyprávění Liberte připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Duben: Ottíkova asistentka končí, příprava na čarodejnice - diskuze

 • perfektní fotky   Ottik je moc hezký sympatický kluk.. a která je Elli, tipuju dobře, že ta úplně vpředu? pěkná akce, určitě to nepodceňuj, děti mají zážitky a to jsou právě ty chvilky, které si ze školky nejvíc pamatují, jak se navlíkli do "nesmyslných kostýmů" a řádili na zahradě      
  nějak mi uniká, proč trávila asistentka s Ottikem tolik času v šatně a jak ho to pomůže adaptovat mezi děti.. ale určitě ví co dělá.. vytopenou školku nekomentuju, to bych se asi moc nesmála a myslím, že nás s naší Verunkou čekají podobné věci - je to takový raubíř a má nápady, určitě bude první v lumpárnách a pokud ne, tak to na ni svedou.. ale pro mě lepší než uplakané nešťastné dítě v koutě    
  držím palce, ať to zvládáte a děti jsou spokojené!!!  

  jezurka   | 13.05.2012 13:18:20 | Reakcí: 2, poslední: 14.05.2012 10:15:56
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   je to ta vpredu s modryma brylema...ja to nepodcenuji...ja jen,ze ottik tsam sel prave kvuli tomu at vidi neco jineho ..masky apod...a ucitelkam vadilo,ze to bral jako bezny den...ano bral,ale v halve si ulozil zmeny...to je pro medulezite..ne to ze nechce nosit masky atd  ...dekuji 
   Liberte   | 14.05.2012 09:12:25
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    spoustu dětí do masky nenavlečeš, nebo to ze sebe strhají   taky bych to neřešila, ale dobrý je ten pozitivní přístup - školka se snaží dělat něco zábavného a zajímavého, tak se můžeš nebo nemusíš přidat  
    jezurka   | 14.05.2012 10:15:56
    Reagovat | URL příspěvku
 • vytopení ..    no musela jsem se smát  Ottík je číslo teda 
  Rowdynka   | 11.05.2012 11:48:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • I přes ty útrapy to zní jako pohoda.
  Honafa   | 11.05.2012 07:45:55
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×