Inzerce
Inzerce

Listopad: Andulku zase skolila nemoc, o školní focení ale nepřišla. Ve škole jí to jde, dokonce dostává i pochvaly, snad už bude jen a jen dobře.

Ještě se vracíme k Andulčině situaci z minulého měsíce a připojujeme vyjádření psycholožky Mgr. Lucie Šešulkové. Více na: https://www.babyonline.cz/akcni-svet-deti/vzdelani/adaptace-ditete-na-ms/kdyz-dite-nechce-ve-skolce-spinkat-navrh-vylouceni-ditete-ze-skolky

Kvůli Štěpánkově nemoci zůstala Anička týden doma

Další měsíc přinesl více změn, posunem času se odlehčilo vstávání i večerní ukládání za tmy. Onemocněl ale Štěpánek, a proto musela Aňa zůstat celý týden doma, nemohla bych ho brát s sebou na vyzvedávání do školky. Měl těžký zánět průdušek a strašně moc léků.

Abychom nepřišli o focení, vypomohl nám děda

Jenže ten týden bylo ve školce i focení, tak nám vypomohl děda, byla jsem za to moc vděčná. Andulce se focení líbilo, ale překvapilo mě, že se děti nesměly vyfotit spolu ani ve skupinkách. Škoda, že jsem to nevěděla, protože bych o to požádala. Mně osobně se skupinová fotka zamlouvá, je to přirozené, pěkná památka a nevím, proč se to teď ruší. Do uzavření deníčku jsme fotky ještě nedostali, takže výsledek neznám, ale věřím, že bude pěkný.

Začala jsem o víkendech pracovat

Další změnou u nás doma je, že jsem na víkendy nastoupila do práce. Je to jen v rámci vánoční brigády - sobota s nedělí od rána do noci, takže pouze do prosince, ale i tak je to pro děti změna. Myslím, že být celé dny jen s tatínkem je pro ně velmi nové, bohužel spíše negativní. Pro manžela je to dost nové, navíc děti jsou zavřené kvůli nemoci doma a lumpačí.

Další týden už Anička ve školce byla

Další týden Anička do školky nastoupila, odvedla jsem ji já a mladá paní učitelka se mě ptala, zda jsem na ní naštvaná, a že doufá, že nejsem. Já už jsem to celé hodila za hlavu, nechci se babrat ve špíně, a pokud to stagnuje na snesitelném bodě pro všechny strany, tak budiž. Anička si nestěžuje, navíc je precizní ve všech úkolech a tím vyniká a z nejhoršího žáka se sama svou povahou stala nejlepším vzdělavatelným dítětem. Piplat se v tom by byla jen fraška, vířit situaci jen proto, abych došla uznání své pravdy? Samy musí vidět, že se zle zmýlily. A já jsem ráda, že učitelky připouští, že je hodně dobrá, opravdu ji každý den chválí, dokonce si domů nosí malé odměny za nejlépe splněné úkoly. Anička sama díky tomu ohromně "vyrostla" a mně je upřímně líto, že jsme si zbytečně prošly tou ošklivou zkušeností.Andulka si také domů přinesla pár pěkných říkanek, (viz video) ale také hlášek, např. „Nebolí, nebolí, bába si tě osolí." Občas přijde s otázkou, zda má chlupatý jazyk. To se u nás doma říká, když někdo používá sprostá slova. Nenápadně odhadnu kolik chlupů je třeba a pak si o tom popovídáme a jazyk vyčistíme speciálním červeným kartáčkem.

Inzerce


Další víkend jsem byla doma, protože jsem měla malý úraz. Dělali jsme vánoční úklid a výzdobu, včetně svíček ze včelího vosku, což je prima práce i pro Štěpánka a pekli jsme na zkoušku linecké pečivo.

Inzerce

Andulka je nemocná

Poslední dva týdny v listopadu, šla Anička do školky jen dvakrát. Onemocněla zánětem močového měchýře a dostala ATB (tím se naučila Anička vypít litr a půl čaje za den, huráá) a navíc se Štěpánkovi vrátila nemoc průdušek. V domě se nám hodně objevila vlhkost, tak jsme se zabavili stěhováním nábytku, což děti milují. Hrabošení v rozházených věcech a skákání po vytahaných matracích je super zábava. Anička se často ptala na školku, hlavně na kamarádky. Když pak přišlo ráno, kdy konečně do školky mohla, strašně se radovala, ve školce bylo všechno na jedničku. I po tak dlouhé době nebyl problém se vstáváním, s nástupem do kolektivu ani s odloučením od rodičů. Znovu ji chválily a opět si odnesla maličkost za výborně splněná grafomotorická cvičení a spolupráci v ostatních úkolech. Ona je šikovná i na oblékání, a to je v této školce velké plus. S obědy taky není problém, polévky sní vždy 5 lžic a z hlavního jídla alespoň ochutná. Musím uznat, že i doma začala lépe jíst. Kvůli nemoci Anička prošvihla jedno pohádkové vystoupení a přijde i o diskotéku s Míšou Růžičkovou, která bude ve středu, musíme totiž se Štěpánkem zase do nemocnice a to velice brzy ráno a nevíme, jak dlouhé bude vyšetření, takže Anička bude zatím u dědy s babičkou.

Listopad byl tedy ve znamení nemocí, a spokojenosti Aničky ve školce. Doufám, že se vše v dobré obrátilo a vydrží to co nejdéle.

Na základě vyprávění Veru-beru zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Listopad: školní focení, pochvala od paní učitelky - diskuze

 • Tak to vypada dobre,ze po bouri je klid a vse se obraci pozitivne.Je super ,ze se Anicka neodradila a je takto sikovna.Preju ti aby deti byly uz co nejvice zdrave   
  janney   | 02.12.2011 06:22:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jesem moc ráda že se to vše nějak vyřešilo a že se Andulince daří. Jen tak dál.      
  Stáňa   | 30.11.2011 13:24:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veru ani nevíš jak moc jsem štastná, že se to všechno ve školce zlepšilo      ted už jen to zdravíčko a bude vše ok!!!!! 
  kamila   | 29.11.2011 22:23:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak hlavne zdravi a snad uz bude dobre
  Liberte   | 29.11.2011 15:14:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jé, tak to jsem ráda, že se vše v dobré obrátilo. Juchuůůůů.     
  sazicka   | 29.11.2011 13:56:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jo jo,skupinové foto dělá jiný fotograf.A Míša jezdí až k vám?Ty,jo já myslela,že to dělá jenom v ov.
  Andulka je šikovná a snad už bude dobře.A ty jsi z toho pochopila,že systém je system a netřeba štourat do vosího hnízda.A vzít školku jen jako školku,nic víc.Je to smutné,že. 
  Honafa   | 29.11.2011 13:40:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Snad už to bude ve šlpce v klidu  .

  To skupinové focení. Ono to je, ale až v před koncem školního roku. I u Honzíka ve školce byli fotit, jen jednotlivě na jednu tématiku. Honza měl Zimní procházku a musel si donést v říjnu zimní oblečení na to. I loni tam cosi měli, ale už nevím co a zrovna v tu dobu byl Honza marod a právě na tu skupinovou se fotili v červnu.
  polova   | 29.11.2011 13:25:15 | Reakcí: 1, poslední: 29.11.2011 13:30:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 •   Anička je opravdu šikulka! doufám, že se vám už nemoci vyhnou  
  jezurka   | 29.11.2011 12:27:26
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×