Inzerce
Inzerce
Inzerce

Listopad: Andulku zase skolila nemoc, o školní focení ale nepřišla. Ve škole jí to jde, dokonce dostává i pochvaly, snad už bude jen a jen dobře.

Ještě se vracíme k Andulčině situaci z minulého měsíce a připojujeme vyjádření psycholožky Mgr. Lucie Šešulkové. Více na: https://www.babyonline.cz/akcni-svet-deti/vzdelani/adaptace-ditete-na-ms/kdyz-dite-nechce-ve-skolce-spinkat-navrh-vylouceni-ditete-ze-skolky

Kvůli Štěpánkově nemoci zůstala Anička týden doma

Další měsíc přinesl více změn, posunem času se odlehčilo vstávání i večerní ukládání za tmy. Onemocněl ale Štěpánek, a proto musela Aňa zůstat celý týden doma, nemohla bych ho brát s sebou na vyzvedávání do školky. Měl těžký zánět průdušek a strašně moc léků.

Abychom nepřišli o focení, vypomohl nám děda

Jenže ten týden bylo ve školce i focení, tak nám vypomohl děda, byla jsem za to moc vděčná. Andulce se focení líbilo, ale překvapilo mě, že se děti nesměly vyfotit spolu ani ve skupinkách. Škoda, že jsem to nevěděla, protože bych o to požádala. Mně osobně se skupinová fotka zamlouvá, je to přirozené, pěkná památka a nevím, proč se to teď ruší. Do uzavření deníčku jsme fotky ještě nedostali, takže výsledek neznám, ale věřím, že bude pěkný.

Začala jsem o víkendech pracovat

Další změnou u nás doma je, že jsem na víkendy nastoupila do práce. Je to jen v rámci vánoční brigády - sobota s nedělí od rána do noci, takže pouze do prosince, ale i tak je to pro děti změna. Myslím, že být celé dny jen s tatínkem je pro ně velmi nové, bohužel spíše negativní. Pro manžela je to dost nové, navíc děti jsou zavřené kvůli nemoci doma a lumpačí.

Další týden už Anička ve školce byla

Další týden Anička do školky nastoupila, odvedla jsem ji já a mladá paní učitelka se mě ptala, zda jsem na ní naštvaná, a že doufá, že nejsem. Já už jsem to celé hodila za hlavu, nechci se babrat ve špíně, a pokud to stagnuje na snesitelném bodě pro všechny strany, tak budiž. Anička si nestěžuje, navíc je precizní ve všech úkolech a tím vyniká a z nejhoršího žáka se sama svou povahou stala nejlepším vzdělavatelným dítětem. Piplat se v tom by byla jen fraška, vířit situaci jen proto, abych došla uznání své pravdy? Samy musí vidět, že se zle zmýlily. A já jsem ráda, že učitelky připouští, že je hodně dobrá, opravdu ji každý den chválí, dokonce si domů nosí malé odměny za nejlépe splněné úkoly. Anička sama díky tomu ohromně "vyrostla" a mně je upřímně líto, že jsme si zbytečně prošly tou ošklivou zkušeností.Andulka si také domů přinesla pár pěkných říkanek, (viz video) ale také hlášek, např. „Nebolí, nebolí, bába si tě osolí." Občas přijde s otázkou, zda má chlupatý jazyk. To se u nás doma říká, když někdo používá sprostá slova. Nenápadně odhadnu kolik chlupů je třeba a pak si o tom popovídáme a jazyk vyčistíme speciálním červeným kartáčkem.

Inzerce


Další víkend jsem byla doma, protože jsem měla malý úraz. Dělali jsme vánoční úklid a výzdobu, včetně svíček ze včelího vosku, což je prima práce i pro Štěpánka a pekli jsme na zkoušku linecké pečivo.

Andulka je nemocná

Poslední dva týdny v listopadu, šla Anička do školky jen dvakrát. Onemocněla zánětem močového měchýře a dostala ATB (tím se naučila Anička vypít litr a půl čaje za den, huráá) a navíc se Štěpánkovi vrátila nemoc průdušek. V domě se nám hodně objevila vlhkost, tak jsme se zabavili stěhováním nábytku, což děti milují. Hrabošení v rozházených věcech a skákání po vytahaných matracích je super zábava. Anička se často ptala na školku, hlavně na kamarádky. Když pak přišlo ráno, kdy konečně do školky mohla, strašně se radovala, ve školce bylo všechno na jedničku. I po tak dlouhé době nebyl problém se vstáváním, s nástupem do kolektivu ani s odloučením od rodičů. Znovu ji chválily a opět si odnesla maličkost za výborně splněná grafomotorická cvičení a spolupráci v ostatních úkolech. Ona je šikovná i na oblékání, a to je v této školce velké plus. S obědy taky není problém, polévky sní vždy 5 lžic a z hlavního jídla alespoň ochutná. Musím uznat, že i doma začala lépe jíst. Kvůli nemoci Anička prošvihla jedno pohádkové vystoupení a přijde i o diskotéku s Míšou Růžičkovou, která bude ve středu, musíme totiž se Štěpánkem zase do nemocnice a to velice brzy ráno a nevíme, jak dlouhé bude vyšetření, takže Anička bude zatím u dědy s babičkou.

Listopad byl tedy ve znamení nemocí, a spokojenosti Aničky ve školce. Doufám, že se vše v dobré obrátilo a vydrží to co nejdéle.

Na základě vyprávění Veru-beru zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Listopad: školní focení, pochvala od paní učitelky - diskuze

 • Tak to vypada dobre,ze po bouri je klid a vse se obraci pozitivne.Je super ,ze se Anicka neodradila a je takto sikovna.Preju ti aby deti byly uz co nejvice zdrave   
  janney   | 02.12.2011 06:22:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jesem moc ráda že se to vše nějak vyřešilo a že se Andulince daří. Jen tak dál.      
  Stáňa   | 30.11.2011 13:24:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veru ani nevíš jak moc jsem štastná, že se to všechno ve školce zlepšilo      ted už jen to zdravíčko a bude vše ok!!!!! 
  kamila   | 29.11.2011 22:23:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak hlavne zdravi a snad uz bude dobre
  Liberte   | 29.11.2011 15:14:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jé, tak to jsem ráda, že se vše v dobré obrátilo. Juchuůůůů.     
  sazicka   | 29.11.2011 13:56:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jo jo,skupinové foto dělá jiný fotograf.A Míša jezdí až k vám?Ty,jo já myslela,že to dělá jenom v ov.
  Andulka je šikovná a snad už bude dobře.A ty jsi z toho pochopila,že systém je system a netřeba štourat do vosího hnízda.A vzít školku jen jako školku,nic víc.Je to smutné,že. 
  Honafa   | 29.11.2011 13:40:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Snad už to bude ve šlpce v klidu  .

  To skupinové focení. Ono to je, ale až v před koncem školního roku. I u Honzíka ve školce byli fotit, jen jednotlivě na jednu tématiku. Honza měl Zimní procházku a musel si donést v říjnu zimní oblečení na to. I loni tam cosi měli, ale už nevím co a zrovna v tu dobu byl Honza marod a právě na tu skupinovou se fotili v červnu.
  polova   | 29.11.2011 13:25:15 | Reakcí: 1, poslední: 29.11.2011 13:30:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 •   Anička je opravdu šikulka! doufám, že se vám už nemoci vyhnou  
  jezurka   | 29.11.2011 12:27:26
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Krizová situace

| Katharine Sanchez | 22.11.2020, 01:53

Dobrý den, potřebuju vážně pomoct. V rychlosti, otěhotněla jsem v 17 s člověkem co mě měl jen na jedno, opustil mě a výbavu a vše jsem pořídila pro miminko já s rodinou, u porodu jsem byla taky sama, po porodu si udělal testy otcovství a po prokázání, že je malá jeho se mnou chtěl být, bydlel u mých rodičů 11 měsíců, přispíval 2000 měsíčně já měla 6000 a přispívala jsem taky 2000. Jídlo jsme kupovali oba, po 11 měsících jsem ho vyhodila, protože mě neustále sledoval, pořád jsme se hádali, nemohla jsem si s nikým psat(ani s holkáma) čekal mě před toaletou a koupelnou a když jsem tam byla déle, tak šel dovnitř, co dělám, vystřídal 6 práci, většinou byl na úřadu práce nebo nemocenské, proto byl se mnou doma. Měli jsme pak soud o dítě, on tam napsal hrozný lži, udělal z mé rodiny špíny a bůh ví co(hlavně že 11 měsíců mu to nevadilo) označil mě jako psychicky narusenou, mám porezane ruce z minulosti, kvůli němu. Moje sestra je fetacka a přišla tak o děti, to tam taky napsal a uvedl že malá nemůže žít ve spine a ve styku s drogově závislým. Přišlo mi, že ten soud vyhraje, najmul si nejlepšího advokáta, jeho rodina má dost peněz. Nakonec se odložil kvůli času a melo být 2 stání. My jsme to ale zrušili a šli do podnájmu. Od té doby, co bydlíme sami, mě neustále napadá, dokonce na mě vytáhl nůž, a když jsem zavolala policii, porezal se a utíkal na stanici, že jsem ho napadla a udělal, že on je oběť. To se stalo vždy když jsem zavolala PČR. Psychicky mě týrá, nemám žádné soukromí, když přebalí dceru, nebo se o ní nějak stará, hned to mám na talíři. Říká to jeho mamince, která je při něm, říkala mi že udělá vše pro to, aby mi vzala moje dítě. Nevím co mám dělat, kam mám jít, nemám dost peněz na uziveni mě a male, nemůžu k rodičům, protože uznávám, že to tam není moc pěkné a je tam sestra fetka. Nechci přijít o vše co mám, u soudu to vypadalo jako by to vyhrál, já mám strach že přijdu o svoje malé miminko, nedokážu si bez ní život představit. Zním jako hysterka, ale opravdu jsem zoufalá a nevím, co mam delat, když nemám peníze a nemám kam jít a on tohle vše má, nedokážu si představit, že takhle hnusný člověk mi sebere vše, pro co jsem obětovala vše co jsem měla..navic rodiče už doma nemají místo, takže tam stejně nemůžu. Prosím potřebuji nějakou radu, jsem už úplně vyčerpaná a nevím co mám dělat a na koho se obrátit.

Dobrý den, co nejdříve se obraťte na orgán sociálně právní ochrany dítěte - OSPOD na sociální pracovnici či kurátorku, která vám pravděpodobně byla přidělena. Měla by vám poradit a předat kontakty na jakou organizaci se obrátit, kde by vám mohli pomoci vaši situaci řešit. Můžete kontaktovat také krizovou linku pomoci matkám s dětmi, nebo jakoukoliv krizovou linku, kde vám také pomohou, poradí a předají kontakty na některou z organizací, které se pomocí matkám s dětmi zabývají. Odebrat pečující a fungující matce miminko není zase tak jednoduché, nebojte se. To že byl soud odročen nic neznamená. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 22.11.2020, 17:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×