Vánoční pečení štrůdlu, Matějovi přibyly další sešity, ve škole se učí počítat peníze a psát dopis
A v lednu se znovu podíváme i za prvňáčkem Matějem
Ahoj, zdravíme vás zase zhruba po měsíci. Minule jsme se s vámi rozloučili chvíli před Vánoci a do konce roku se toho u Matěje ve škole moc neudálo. Poslední týden před Vánoci měli opravdu lehárko. Jak jsem zmínila minule, jsou popředu a tak si mohli dovolit trochu předvánočního klídku.
Jeden den měl v deníčku, že si má do školy přinést struhadlo, jablka a vánoční čepičku. Prý budou péct štrůdl.

Jak na tom Matěj je v novém roce?
Přibylo jim několik sešitů - konkrétně sešitek do ČJ na diktáty a do matematiky na desetiminutovky. Nebudu vypisovat, co vše měli během posledních týdnů za učivo a napíšu rovnou, co dělají aktuálně v posledních dnech. Takže v matematice se učí počítat peníze, v pracovním sešitě měli vložené předtištěné mince z tvrdého papíru, které se jen vyloupnou. S těmi teď pracují. Dále jsou u čísla 10.
Zatím nepozoruji, že by to Matějovi dělalo potíže. Matematika mu jde hodně dobře, ale sem tam nějakou tu chybu udělá a nejvíce asi bojuje se znaménky větší a menší. Musíme mu to pořád to té jeho hlavičky vštěpovat.

Ve psaní už jsou téměř v polovině druhé písanky, vkládám foto z jeho posledního úkolu, co měl v pátek.

Ve slabikáři jsou u písmene D. V pátek probírali, jak se píše dopis a co vše se píše na obálku. Už čte ve větách a zatím mu to nedělá žádné potíže. Známky má pořád stejné - jedničky sem tam proložené dvojkou. Do školy se pořád těší, jsem ráda, že nepřišla žádná krize a doufám, že ani nepřijde. V družině stále v pohodě. V pátek měli kino, tak přišel celý nadšený.
Jinak nic nového a zásadního u nás není, zanedlouho bude vysvědčení, tak se s vámi určitě podělím.
Na základě vyprávění foREVer připravila Naďa Barochová.
Předchozí článek:
Listopad: třídní schůzky, pochvala od paní učitelky
Následující článek:
Leden a únor: samé jedničky na vysvědčení, s úkoly pomáhá tatínek
Prosinec: Vánoční pečení štrůdlu, učení se psaní dopisů - diskuze
Poradna
Dobrý den je mi 13 let menstruaci mam cca 8 měsíců ale poslední 3 cykli byli velice zvláštní vždycky jsem měla pravidelnou a tak akorát silnou menstruaci i menstruační bolesti ale ted sice je menstruace celkem pravidelná ale po celý cyklus mam jenom hnědý výtok a to velice slabý že mám jenom 1 vložku za den jinak zápach je slabej tak jenom jestli to je vpohodě nebo ne:)
Dobry den,
v techto zacatcich muze byt menstruace variabilni, nicmene bez vysetreni nelze rict, zda je ci neni vse v poradku.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
25 %
26 hlasů
70 %
72 hlasů
5 %
5 hlasů
Celkem hlasovalo 103 unikátních návštěvníků