banner

Máme za sebou třídní schůzky

Ahoj, zdravíme vás po dalším měsíci. Začnu hned tím, že měl Matěj koncem října rodičovskou schůzku, když nepočítám tu první informativní, tak tohle byla opravdu první schůzka, kdy už se řešilo, jaké děti jsou, jak se chovají, jak jim jde učení…. Na schůzkách nás čekalo v lavicích překvapení od dětí, každé svému rodiči namalovalo obrázek - velký výkres a na něm rodina. :-) Mě to moc potěšilo, sice jsem nevěděla, kde přesně teď Matěj sedí, tak jsem zkusila poznat jeho výtvor, což se mi moc nepovedlo (stydím se), ale sedla jsem si správně :-)….výkres jsem si jako ostatní rodiče vzala domů a teď nám visí na nástěnce.

Ale vrátím se k těm schůzkám. Nejprve jsme seděli v jejich třídě, kde se řešily takové věci typu, jak jde dětem čtení, psaní, počítání. Paní učitelka říkala, že jsou v učivu tak týden napřed oproti plánu, ale že ona je neuhání, že děti jsou tak šikovné. Prý se jí sešla třída opravdu moc šikovných dětí.

Po dalších záležitostech jsme se přesunuli do učebny, kde nám paní učitelka pustila videa, jak má dítě správně sedět u psaní, jak má správně držet tužku, jak se má před a po psaní uvolnit. Řeknu vám, že jsem byla tak utahaná z práce, že jsem u toho málem usnula, obzvlášť když tam ještě byla úplná tma a teploučko.

Matěje paní učitelka velmi chválila

Potom přišla řada na dotazy rodičů. Jedna maminka se zeptala, jak to vlastně mají děti mezi sebou a co jejich chování. A paní učitelka říká: „Opravdu to chcete vědět? Abych pravdu řekla, tak ten nejhodnější, nejdobrosrdečnější a vlastně premiant třídy, je Matěj Wiechec, to je ten chlapeček, co na začátku roku tak plakal.“ No, já zčervenala, všichni se na mě otočili a koukali na mě. A paní učitelka pak pokračovala, že vzájemné vztahy mají děti hodně dobré, i když ze začátku sem tam něco proběhlo, ale to si prý vyříkaly a děti se k sobě začaly moc pěkně chovat a držet při sobě. Je jasné, že mezi nimi něco sem tam proběhne, ale není to nic hrozného. Ve třídě mají 9 holek a 14 kluků a podle paní učitelky jsou divočejší a živější holčičky. Pak jsme šli zpět do jejich třídy a měli jsme možnost mluvit s ní o samotě. Takže jsem se dozvěděla, že je vážně moc hodný, chytrý a hodně inteligentní -no, koho by to nepotěšilo, že. A co se učení týče, že sem tam ujede v matice, ale že to není nic strašného. Moc jsem jí poděkovala a domů jsem šla ve skvělé náladě. Koupila jsem po cestě Matějovi čokoládku. Přišla jsem domů, on divný výraz ve tváři a ptal se, co paní učitelka říkala. Tak jsem ho pochválila a objala a on hned odešel a nějak se mi nezdál. No a v tom mi manžel říkal, že prý dal v družině facku kamarádovi. Aha, tak proto byl tak divný po mém příchodu. No, prý se nic nestalo, paní vychovatelka to přešla s klidem, prý jen informovala, abychom věděli. On je totiž jinak Matěj fakt v pohodě, jeden den jsme pro něj byli s manželem oba dva a tak nám říkala, že je celý týden úplně hodný a že ten den je s jedním kamarádem jak divočák, že ho až nepoznává, ale smála se a pak zase říkala „kdyby tak byly všechny děti jako on“, že si prý uklízí nejen po sobě, ale není pro něj problém pomoct i ostatním, že fakt poslouchá, neodmlouvá.

Kvůli zánětu středního ucha byl Matěj více než týden doma

A teď konečně k nějakému učení. Zhruba v půli listopadu nebylo Matějovi dobře, začala rýma a kašel a nakonec to došlo do stavu, že jsme s ním ve čtvrtek v ten státní svátek museli v noci na pohotovost. Opět, tak jako před rokem - ORL a zánět v obou uších (jen tak mimochodem, je očkovaný Prevenarem a ten prý před tím chrání, takže už žádnému očkování nevěřím). Zrovna byli oba u rodičů, protože po tom státním svátku bylo ředitelské volno a my museli do práce. Takže jsme s ním jeli od nich a pak ho tam vezli zpět. Já to tak moc nechtěla, ale mamka pořád říkala, že to opravdu není problém. V pondělí šel na kontrolu, já počítala, že už asi půjde do školy cca od úterý, ale ne, další kontrola byla naplánovaná až za další týden. A protože já jsem si oddělala, co jsem měla ve smlouvě, tak to vyšlo tak, že jsem od úterý byla doma a mohla se o něj v klidu postarat a léčit ho. Měl antibiotika, kapky do nosu a uší.

Jak jste doháněli probíranou látku?

Do školy jsem pro učení nechodila. Bohužel neměl písanku u sebe, ale ve škole a právě končili matematiku první díl a tak ten druhý taky neměl. Ale bylo mi jasné, že na řadě bude č. 7, tak jsem s ním procvičovala sčítání a odčítaní do sedmi. Ve slabikáři jsem s ním probrala další dvě písmena, takže hodně četl a počítal. Sem tam něco napsal. Ke konci týdne volala mamka od spolužáka, co je za úkoly, prý má malého nemocného, tak jsem jí řekla, jak na tom jsme, že nevím, co se právě probírá, takže od ní jsem se dozvěděla učivo ze dnů, kdy tam Maty nebyl, a zjistila jsem, že jsem s ním probrala vše, co bylo třeba. Akorát teda nebude mít dopsané ty sešity, co nechal ve škole. No abych to zkrátila, když nastoupil do školy, tak jediné, co musel dohnat, byly tři listy v matematice a to zvládl dodělat během dvou dní a v písance nějaká písmenka, ale to paní učitelka říkala, že nikam nemáme spěchat a sama mu dělala hvězdičky, co dopisovat, aby toho neměl moc.

Jinak žádné zameškání jsem na něm nepozorovala, dokonce hned první den přinesl jedničky. Celkově od té doby přinesl jen jednu dvojku, jinak opět samé jedničky. Je to moje šikulka.

Co nyní ve škole probírají?

Momentálně mají písanku č. 2, ve slabikáři písmeno J, j, čtou už věty, počítají do těch sedmi a píšou diktáty, ty mu zatím jdou.

Celkově bych to všechno shrnula asi tak, že škola ho hodně baví, chodí tam rád, má kamarády, jde mu to tam dobře a zatím všechno probíhá nad moje očekávání. Spokojení jsme my i on.

A na závěr, snad vám nepřipadá, že ho moc chválím, ale opravdu po této stránce je úžasný a opravdu nejsou žádná negativa, o kterých by se dalo psát, až přijdou, tak se o nich určitě zmíním, to se nebojte.
Mějte se krásně a po Novém roce se určitě zase ozveme, takže krásné pohodové Vánoce vám všem.

Dle vyprávění forEVEr připravila Naďa Barochová.

Sdílejte stránku

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč