Inzerce
Inzerce
Inzerce

Proběhly první opravdové třídní schůzky, na kterých byl Matěj před ostatními rodiči od třídní učitelky pochválen. Nemoc způsobila, že byl Matěj nějakou dobu doma, návrat po nemoci ale zvládl skvěle.

Máme za sebou třídní schůzky

Ahoj, zdravíme vás po dalším měsíci. Začnu hned tím, že měl Matěj koncem října rodičovskou schůzku, když nepočítám tu první informativní, tak tohle byla opravdu první schůzka, kdy už se řešilo, jaké děti jsou, jak se chovají, jak jim jde učení…. Na schůzkách nás čekalo v lavicích překvapení od dětí, každé svému rodiči namalovalo obrázek - velký výkres a na něm rodina. :-) Mě to moc potěšilo, sice jsem nevěděla, kde přesně teď Matěj sedí, tak jsem zkusila poznat jeho výtvor, což se mi moc nepovedlo (stydím se), ale sedla jsem si správně :-)….výkres jsem si jako ostatní rodiče vzala domů a teď nám visí na nástěnce.

Ale vrátím se k těm schůzkám. Nejprve jsme seděli v jejich třídě, kde se řešily takové věci typu, jak jde dětem čtení, psaní, počítání. Paní učitelka říkala, že jsou v učivu tak týden napřed oproti plánu, ale že ona je neuhání, že děti jsou tak šikovné. Prý se jí sešla třída opravdu moc šikovných dětí.

Po dalších záležitostech jsme se přesunuli do učebny, kde nám paní učitelka pustila videa, jak má dítě správně sedět u psaní, jak má správně držet tužku, jak se má před a po psaní uvolnit. Řeknu vám, že jsem byla tak utahaná z práce, že jsem u toho málem usnula, obzvlášť když tam ještě byla úplná tma a teploučko.

Inzerce

Matěje paní učitelka velmi chválila

Potom přišla řada na dotazy rodičů. Jedna maminka se zeptala, jak to vlastně mají děti mezi sebou a co jejich chování. A paní učitelka říká: „Opravdu to chcete vědět? Abych pravdu řekla, tak ten nejhodnější, nejdobrosrdečnější a vlastně premiant třídy, je Matěj Wiechec, to je ten chlapeček, co na začátku roku tak plakal.“ No, já zčervenala, všichni se na mě otočili a koukali na mě. A paní učitelka pak pokračovala, že vzájemné vztahy mají děti hodně dobré, i když ze začátku sem tam něco proběhlo, ale to si prý vyříkaly a děti se k sobě začaly moc pěkně chovat a držet při sobě. Je jasné, že mezi nimi něco sem tam proběhne, ale není to nic hrozného. Ve třídě mají 9 holek a 14 kluků a podle paní učitelky jsou divočejší a živější holčičky. Pak jsme šli zpět do jejich třídy a měli jsme možnost mluvit s ní o samotě. Takže jsem se dozvěděla, že je vážně moc hodný, chytrý a hodně inteligentní -no, koho by to nepotěšilo, že. A co se učení týče, že sem tam ujede v matice, ale že to není nic strašného. Moc jsem jí poděkovala a domů jsem šla ve skvělé náladě. Koupila jsem po cestě Matějovi čokoládku. Přišla jsem domů, on divný výraz ve tváři a ptal se, co paní učitelka říkala. Tak jsem ho pochválila a objala a on hned odešel a nějak se mi nezdál. No a v tom mi manžel říkal, že prý dal v družině facku kamarádovi. Aha, tak proto byl tak divný po mém příchodu. No, prý se nic nestalo, paní vychovatelka to přešla s klidem, prý jen informovala, abychom věděli. On je totiž jinak Matěj fakt v pohodě, jeden den jsme pro něj byli s manželem oba dva a tak nám říkala, že je celý týden úplně hodný a že ten den je s jedním kamarádem jak divočák, že ho až nepoznává, ale smála se a pak zase říkala „kdyby tak byly všechny děti jako on“, že si prý uklízí nejen po sobě, ale není pro něj problém pomoct i ostatním, že fakt poslouchá, neodmlouvá.

Kvůli zánětu středního ucha byl Matěj více než týden doma

A teď konečně k nějakému učení. Zhruba v půli listopadu nebylo Matějovi dobře, začala rýma a kašel a nakonec to došlo do stavu, že jsme s ním ve čtvrtek v ten státní svátek museli v noci na pohotovost. Opět, tak jako před rokem - ORL a zánět v obou uších (jen tak mimochodem, je očkovaný Prevenarem a ten prý před tím chrání, takže už žádnému očkování nevěřím). Zrovna byli oba u rodičů, protože po tom státním svátku bylo ředitelské volno a my museli do práce. Takže jsme s ním jeli od nich a pak ho tam vezli zpět. Já to tak moc nechtěla, ale mamka pořád říkala, že to opravdu není problém. V pondělí šel na kontrolu, já počítala, že už asi půjde do školy cca od úterý, ale ne, další kontrola byla naplánovaná až za další týden. A protože já jsem si oddělala, co jsem měla ve smlouvě, tak to vyšlo tak, že jsem od úterý byla doma a mohla se o něj v klidu postarat a léčit ho. Měl antibiotika, kapky do nosu a uší.

Jak jste doháněli probíranou látku?

Do školy jsem pro učení nechodila. Bohužel neměl písanku u sebe, ale ve škole a právě končili matematiku první díl a tak ten druhý taky neměl. Ale bylo mi jasné, že na řadě bude č. 7, tak jsem s ním procvičovala sčítání a odčítaní do sedmi. Ve slabikáři jsem s ním probrala další dvě písmena, takže hodně četl a počítal. Sem tam něco napsal. Ke konci týdne volala mamka od spolužáka, co je za úkoly, prý má malého nemocného, tak jsem jí řekla, jak na tom jsme, že nevím, co se právě probírá, takže od ní jsem se dozvěděla učivo ze dnů, kdy tam Maty nebyl, a zjistila jsem, že jsem s ním probrala vše, co bylo třeba. Akorát teda nebude mít dopsané ty sešity, co nechal ve škole. No abych to zkrátila, když nastoupil do školy, tak jediné, co musel dohnat, byly tři listy v matematice a to zvládl dodělat během dvou dní a v písance nějaká písmenka, ale to paní učitelka říkala, že nikam nemáme spěchat a sama mu dělala hvězdičky, co dopisovat, aby toho neměl moc.

Jinak žádné zameškání jsem na něm nepozorovala, dokonce hned první den přinesl jedničky. Celkově od té doby přinesl jen jednu dvojku, jinak opět samé jedničky. Je to moje šikulka.

Inzerce

Co nyní ve škole probírají?

Momentálně mají písanku č. 2, ve slabikáři písmeno J, j, čtou už věty, počítají do těch sedmi a píšou diktáty, ty mu zatím jdou.

Celkově bych to všechno shrnula asi tak, že škola ho hodně baví, chodí tam rád, má kamarády, jde mu to tam dobře a zatím všechno probíhá nad moje očekávání. Spokojení jsme my i on.

A na závěr, snad vám nepřipadá, že ho moc chválím, ale opravdu po této stránce je úžasný a opravdu nejsou žádná negativa, o kterých by se dalo psát, až přijdou, tak se o nich určitě zmíním, to se nebojte.
Mějte se krásně a po Novém roce se určitě zase ozveme, takže krásné pohodové Vánoce vám všem.

Inzerce

Dle vyprávění forEVEr připravila Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Listopad: třídní schůzky, pochvala od paní učitelky - diskuze

 • Ty jo to je tak strašně fajn kluk 
  veru-beru   | 14.12.2011 14:15:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Matěj je neuvěřitelně šikovný a fešák k tomu, jejda, už vidím jak se o něj jednou ty holky budou prát.   

  A ty videa jsou fakt super nápad! 
  Evulik25   | 13.12.2011 17:47:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Všecko super.A jsou fakt popředu. 
  Honafa   | 13.12.2011 16:45:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • To je absolutne super
  HLavne to, jaky je Matej borec.
  A taky asi maji dobrou ucitelku, aj se mi libi, ze vam pustila ty videa, nikdy neni na skodu se privzdelat 
  zajic   | 13.12.2011 13:17:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Šikula. Musíš být pyšná matka  
  moninif   | 13.12.2011 10:30:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak to je pašák a moc mu to jde ve škole. Já bych řekla že ani žádné negativa nenapíšeš. Já si pamatuji, že Filip byl v první třídě 4 dny nemocný + víkend a učení měl děsně moc. Několikrát už mi řekl že by chtěl abych ho učila já. Doma máme na to klid a nespěchám na něj. Jenže to nejde. Přeji krásné Vánoce. 
  Stáňa   | 13.12.2011 09:35:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • téda, to je šikula!
  corelia   | 13.12.2011 06:46:51
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 31.03.2020, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce