Vole padni (lehni)!
Hra pro čtyři hráče.
Pravidla hry
Pečlivě zamícháme karty a rozdáme je všechny všem hráčům. Hráči si vezmou svůj paklík, rozloží si jej do ruky do vějíře lícem k sobě tak, aby jim soupeř neviděl do karet. První hráč se otočí na hrajícího vedle sebe (po směru hodinových ručiček) a vytáhne si od něj jednu kartu. Takto se hraje stále dokola. Cílem hry je, aby si hráč dle příchozích karet, rozmyslel, jakou bude sbírat barvu a povedlo se mu shromáždit všechny karty u sebe (například červené – eso, král, svršek, spodek, desítka, devítka, osmička a sedmička). Vítězem je ten, kterému se to povede jako prvnímu. Ten po posledním tahu, kdy získá poslední kartu, zvolá „vole padni (lehni),“ a položí své karty na stůl lícem nahoru, aby byla vidět správnost jeho hry.
Poradna
Dobrý den , jsem těhotná po IVF-KET podle všeho dneska 6+6. V neděli jsem měla bolesti v podbřišku a začala jsem špinit. Jela jsem na pohotovost, udělali mi UZ, plod bez srdeční akce a řekli mi že je to možná začínající potrat, dělali mi UZ a řekli, že buď si mě nechají v nemocnici, nebo si mám zajet na svou kliniku. Po tom UZ se mi krvácení trochu víc rozjelo. V pondělí jsem jela tedy na kliniku, kde mi moje doktorka řekla, že to na potrat zatím nevypadá, že je plod jen malý a dáme mu týden, zda vyroste a uvidíme srdíčko. Ptala jsem se tedy, proč krvácím a doktorka mi řekla, že nevidí nic co by to dělalo – hematom nemám. Dostala jsem Ascorutin, jenže od toho druhého UZ se mi krvácení ještě víc rozjelo... Nevím zda mě podráždily ty dva UZ. Na vložku to není, mám intimku, nemusím měnit každou hodinu, ale krev na ní je. Jsem bez bolesti, křečí apod. Na papíře při určení je červená krev, není světlá, ani hnědá, ale červená. Bez kusů... občas je tam malá sraženina. Chci se zeptat, je to na doktora, nebo to vydrží do pondělního kontrolního UZ, děkuji za odpověď 🤗
Dobrý den,
v rámci internetové poradny Vám stav těhotenství neposoudím, doporučuji kontaktovat pracoviště, kde jste sledovaná a domluvit se na dalším postupu.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
26 %
32 hlasů
69 %
84 hlasů
5 %
6 hlasů
Celkem hlasovalo 122 unikátních návštěvníků