Inzerce
Inzerce
Inzerce

VIDA! science centrum Brno

Když počasí nepřeje, Vaše dítko prozkoumalo vše v bytě a snad i u sousedů a manžel se nudí u telefonu, je čas vyrazit na výlet do Vida! zábavního vědeckého parku v Brně.

Parkování zdarma a možnost opakovaného vstupu během dne

Parkování se nachází hned před velikánskou budovou parku a je zdarma. Hlavní vstup je hračka pro kočárky i vozíčkáře – ke vchodu vede široká cesta bez schodů. A přivítá Vás "živý" dinosaur, což hned na začátku udělá velkou radost všem milovníkům těchto obrů. V hale jsou pokladny a obchod se suvenýry, v suterénu se nachází jídelna, kde v nabídce měli jen tři jídla, která nás vůbec nenadchla, takže jsme poobědvali ve městě a vrátili se – na vstupenku totiž můžete do parku projít během dne pětkrát.

Inzerce

Svět chytré zábavy začíná za turnikety

Jen projdete turnikety a začíná tak trochu jiný svět. Svět, ve kterém můžete tvořit přírodní jevy nebo se stát na chvíli řidičem závodního vozu, lékařem, archeologem nebo třeba moderátorem počasí. A hlavně můžete na všechno sahat, vše zkoumat a zjišťovat nová zajímavá fakta.

Na objevování máte přes 6200 m2 chytré zábavy na téma: planeta, civilizace, člověk, mikrosvět, dětské naučné centrum a venkovní expozice (která byla, bohužel, zavřená, protože pršelo).

Inzerce

Inzerce

Tornádo, horkovzdušný balón a raketa

Manžel se synem rozpoutali tornádo, vypustili horkovzdušný balón, prozkoumali oceán v láhvi a vrhli se na závodní auto a všechno, co se dalo objevovat.

Inzerce

Synovi se nejvíc líbilo odpalovat vodíkovou raketu (toho velkého buum jsem se pokaždé lekla i z dálky, obzvlášť, když odpaloval někdo jiný), stavět z Lega Brno podle vlastní fantazie, hrát na obří piano, hodně ho pobavilo přetahování lana s taťkou (je tam chytré zachycení, díky kterému malé dítě pozvolně porazí dospěláka). Syna neminula ani obří klouzačka. Jediné, co jsme nevyzkoušeli, je přejezd na kole po laně 6 metrů nad expozicí.

Něco si tu najde každý

Manžel se bavil různými hlavolamy a zkoušel, jaký má postřeh.

Mě víc bavilo moderování počasí a také jsem byla ráda, že si můžu na všechno sáhnout.

A dost času jsme strávili u živých mravenců.

3D Filmy a science show

V nabídce jsou 3D filmy za poplatek 50 Kč, ale 2x denně je tam desetiminutový film zdarma – o mláděti dinosaura.

Několikrát denně se konají science show (během naší návštěvy jsme viděli dvě, bohužel nás vůbec nezaujaly – žádné velkolepé pokusy, neboť plamen/výbuch/blesk nebo něco podobného z hodin chemie k vidění nebylo).

Bastlírna, Digitalium a labodílny

Kdyby Váš mrňous miloval tvoření (může být i větší, třeba manžel :-)) a zbyly Vám energie a čas, stavte se v Bastlírně – spousta materiálů přímo volá k vyrábění nových "exponátů". A v dalším patře objevíte Digitalium – interaktivní výstava, která spojuje umění a herní technologie. Jsou tam i labodílny pro rodiny s dětmi na různá témata (kupuje se zvlášť), také se dá na pokladně zakoupit startovní balíček a projít celou expozici jinak – vydáte se řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad.

Zábava pro celou rodinu, na kterou máte dost času

V celém objektu je wi-fi zdarma, také je tam šatna a záchody. Zabaví se tady opravdu celá rodina od 2 do 99 let. A času na to také máte dost, od 10 do 18 hodin o víkendu, v pracovní dny dokonce od 9 hodin.

Podle maminky Inny zpracovala Adéla Skládaná.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

VIDA! science centrum Brno - diskuze

Poradna

Hlen ve stolici

| Michaela19861986 | 31.05.2023, 09:47

Dobrý den,
Je toto normální stolice u 2,5 měsíčního chlapečka plně kojeneho?
Rodina me neustale děsí hlenem ve stolici a alerii.
Je to tedy prosim normalni nebo mam kontaktovat pediatra. Děkuji

Dobrý den. Myslím, že je to normální stolice, ale podle fotek nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 01.06.2023, 08:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×