Inzerce
Inzerce
Inzerce

VIDA! science centrum Brno

Když počasí nepřeje, Vaše dítko prozkoumalo vše v bytě a snad i u sousedů a manžel se nudí u telefonu, je čas vyrazit na výlet do Vida! zábavního vědeckého parku v Brně.

Parkování zdarma a možnost opakovaného vstupu během dne

Parkování se nachází hned před velikánskou budovou parku a je zdarma. Hlavní vstup je hračka pro kočárky i vozíčkáře – ke vchodu vede široká cesta bez schodů. A přivítá Vás "živý" dinosaur, což hned na začátku udělá velkou radost všem milovníkům těchto obrů. V hale jsou pokladny a obchod se suvenýry, v suterénu se nachází jídelna, kde v nabídce měli jen tři jídla, která nás vůbec nenadchla, takže jsme poobědvali ve městě a vrátili se – na vstupenku totiž můžete do parku projít během dne pětkrát.

Inzerce

Svět chytré zábavy začíná za turnikety

Jen projdete turnikety a začíná tak trochu jiný svět. Svět, ve kterém můžete tvořit přírodní jevy nebo se stát na chvíli řidičem závodního vozu, lékařem, archeologem nebo třeba moderátorem počasí. A hlavně můžete na všechno sahat, vše zkoumat a zjišťovat nová zajímavá fakta.

Na objevování máte přes 6200 m2 chytré zábavy na téma: planeta, civilizace, člověk, mikrosvět, dětské naučné centrum a venkovní expozice (která byla, bohužel, zavřená, protože pršelo).

Inzerce

Inzerce

Tornádo, horkovzdušný balón a raketa

Manžel se synem rozpoutali tornádo, vypustili horkovzdušný balón, prozkoumali oceán v láhvi a vrhli se na závodní auto a všechno, co se dalo objevovat.

Inzerce

Synovi se nejvíc líbilo odpalovat vodíkovou raketu (toho velkého buum jsem se pokaždé lekla i z dálky, obzvlášť, když odpaloval někdo jiný), stavět z Lega Brno podle vlastní fantazie, hrát na obří piano, hodně ho pobavilo přetahování lana s taťkou (je tam chytré zachycení, díky kterému malé dítě pozvolně porazí dospěláka). Syna neminula ani obří klouzačka. Jediné, co jsme nevyzkoušeli, je přejezd na kole po laně 6 metrů nad expozicí.

Něco si tu najde každý

Manžel se bavil různými hlavolamy a zkoušel, jaký má postřeh.

Mě víc bavilo moderování počasí a také jsem byla ráda, že si můžu na všechno sáhnout.

A dost času jsme strávili u živých mravenců.

3D Filmy a science show

V nabídce jsou 3D filmy za poplatek 50 Kč, ale 2x denně je tam desetiminutový film zdarma – o mláděti dinosaura.

Několikrát denně se konají science show (během naší návštěvy jsme viděli dvě, bohužel nás vůbec nezaujaly – žádné velkolepé pokusy, neboť plamen/výbuch/blesk nebo něco podobného z hodin chemie k vidění nebylo).

Bastlírna, Digitalium a labodílny

Kdyby Váš mrňous miloval tvoření (může být i větší, třeba manžel :-)) a zbyly Vám energie a čas, stavte se v Bastlírně – spousta materiálů přímo volá k vyrábění nových "exponátů". A v dalším patře objevíte Digitalium – interaktivní výstava, která spojuje umění a herní technologie. Jsou tam i labodílny pro rodiny s dětmi na různá témata (kupuje se zvlášť), také se dá na pokladně zakoupit startovní balíček a projít celou expozici jinak – vydáte se řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad.

Zábava pro celou rodinu, na kterou máte dost času

V celém objektu je wi-fi zdarma, také je tam šatna a záchody. Zabaví se tady opravdu celá rodina od 2 do 99 let. A času na to také máte dost, od 10 do 18 hodin o víkendu, v pracovní dny dokonce od 9 hodin.

Podle maminky Inny zpracovala Adéla Skládaná.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

VIDA! science centrum Brno - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×