Inzerce
Inzerce
Inzerce

Březenský drak

Nuda o víkendu? To v žádném případě být nesmí, aspoň ne v naší rodině. Proto jsem hledala námět na nějaký zajímavý výlet, který by nebyl daleko od našeho bydlení (což je velmi složité, protože jsme byli už na spoustě míst, a když se výlet podaří, tak zapomínáme fotit – a to se bohužel stává často). Tentokrát jsem narazila na opravdu zvláštní místo – jeli jsme se podívat na Březenského draka.

Co je to Březenský drak?

Je to velmi neobyčejná a jedinečná atrakce nacházející se v malé vesničce Březno. Drak je totiž velkorýpadlo KU 800, které dříve více než třicet let pracovalo na Dolech Nástup Tušimice, a právě na tomto výletě jsme měli možnost si ho prohlédnout zblízka a projít Dračí stezku v této malebné vesničce.

Dračí stezka

Abyste mohli vyrazit na Dračí stezku, musíte si nejprve na vrátnici Severočeských dolů vyzvednout mapku a papír s úkoly. A pak už následuje krásná procházka (syn jel na kole, dospělí šli pěšky) a poznávání pohádky O březenském drakovi Severusovi. Stezka má 8 zastavení, na tabuli je vždy napsán krátký příběh a položena otázka. Odpověď na ni se zapisuje do papírů s otázkami (nezapomeňte tužku), které se na konci odevzdají na vrátnici. Dítko pak dostane drobný dárek.

Inzerce

Kudy dál, když cesta přes pole skončí

Většina stezky je ve vesnici, ale kousek jde přes pole (všude je cesta vhodná pro kočárek), kde je krásný výhled do okolí. Jediné, co určitě musíte vědět (ale nám nikdo neřekl), je to, že až skončí stezka přes pole, tak musíte dál pokračovat buď podél silnice, kde není chodník a jistě to není vhodné pro děti či kočárek, také je to podle mě docela velký kus cesty zpátky do vesnice a hodně nebezpečné, nebo se vrátit zpátky stejnou cestou a pokračovat v hledání tabule.

Inzerce

Exkurze k Březenskému drakovi

Nejlepší je naplánovat výlet tak, že se na vrátnici dostanete v sobotu v 10 hodin, 13 hodin nebo 14 hodin (od května do září), a to kvůli exkurzi s průvodcem k samotnému Březenskému drakovi.

Inzerce

Výlet se nám velmi zalíbil a v té nádherné vesničce bych klidně zůstala :-).

Podle maminky Inny zpracovala Adéla Skládaná.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Březenský drak - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×