Inzerce
Inzerce
Inzerce

Březenský drak

Nuda o víkendu? To v žádném případě být nesmí, aspoň ne v naší rodině. Proto jsem hledala námět na nějaký zajímavý výlet, který by nebyl daleko od našeho bydlení (což je velmi složité, protože jsme byli už na spoustě míst, a když se výlet podaří, tak zapomínáme fotit – a to se bohužel stává často). Tentokrát jsem narazila na opravdu zvláštní místo – jeli jsme se podívat na Březenského draka.

Co je to Březenský drak?

Je to velmi neobyčejná a jedinečná atrakce nacházející se v malé vesničce Březno. Drak je totiž velkorýpadlo KU 800, které dříve více než třicet let pracovalo na Dolech Nástup Tušimice, a právě na tomto výletě jsme měli možnost si ho prohlédnout zblízka a projít Dračí stezku v této malebné vesničce.

Dračí stezka

Abyste mohli vyrazit na Dračí stezku, musíte si nejprve na vrátnici Severočeských dolů vyzvednout mapku a papír s úkoly. A pak už následuje krásná procházka (syn jel na kole, dospělí šli pěšky) a poznávání pohádky O březenském drakovi Severusovi. Stezka má 8 zastavení, na tabuli je vždy napsán krátký příběh a položena otázka. Odpověď na ni se zapisuje do papírů s otázkami (nezapomeňte tužku), které se na konci odevzdají na vrátnici. Dítko pak dostane drobný dárek.

Inzerce

Kudy dál, když cesta přes pole skončí

Většina stezky je ve vesnici, ale kousek jde přes pole (všude je cesta vhodná pro kočárek), kde je krásný výhled do okolí. Jediné, co určitě musíte vědět (ale nám nikdo neřekl), je to, že až skončí stezka přes pole, tak musíte dál pokračovat buď podél silnice, kde není chodník a jistě to není vhodné pro děti či kočárek, také je to podle mě docela velký kus cesty zpátky do vesnice a hodně nebezpečné, nebo se vrátit zpátky stejnou cestou a pokračovat v hledání tabule.

Inzerce

Exkurze k Březenskému drakovi

Nejlepší je naplánovat výlet tak, že se na vrátnici dostanete v sobotu v 10 hodin, 13 hodin nebo 14 hodin (od května do září), a to kvůli exkurzi s průvodcem k samotnému Březenskému drakovi.

Inzerce

Výlet se nám velmi zalíbil a v té nádherné vesničce bych klidně zůstala :-).

Podle maminky Inny zpracovala Adéla Skládaná.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Březenský drak - diskuze

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×