Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hukvaldy, rodiště Leoše Janáčka

Minulý pátek jsem s dětmi a svými rodiči prožila krásný den ve městě Hukvaldy. Jedná se o místo v Moravskoslezském kraji, kde se narodil známý a uctívaný hudebník Leoš Janáček. Tento výlet je jako stvořený pro rodiny s dětmi.

Oborou kolem rodného domku Leoše Janáčka až na hrad

Po zaparkování v centru Hukvald vás hlavní cesta dovede do obory, kterou projdete kolem rodného domku Leoše Janáčka až na samotný hrad Hukvaldy. Už cestička oborou je zábavná. Výhodou je, že na celé trase je chodník lemován mohutnými stromy, takže o stín není nouze ani v těchto parných dnech. V oboře se můžete kochat pohledem na volně se pasoucí daňky, a určitě nesmíte zapomenout pohladit ocásek slavné lišce Bystroušce a něco si potají přát, neboť legenda praví, že to, co si přejete, se vám splní.

Inzerce

Když projdete oborou, dostanete se k samotnému hradu. Hrad je otevřený denně, krom pondělí. Cena vstupného je pro dospělé 90 Kč a pro děti od 4 let 50 Kč.

Příjemná hradní zákoutí a spousta míst k prozkoumání

Hrad Hukvaldy nabízí příjemná zákoutí, možnost prozkoumat nejeden hradní sklep či komůrku, nechybí ani stánky s občerstvením. Myslím si, že si zde každý přijde na své, děti se v hradním areálu nezastaví a mají potřebu vše vidět.

Hospůdka U námořníka a obchůdek s keramikou

Po prohlídce hradu většina turistů obvykle zavítá do vyhlášené hospůdky U Námořníka, kde si nezapomeňte dát k obědu skvělý steak z grilu. Každé romantické duši bych doporučila navštívit obchůdek s keramikou, kde vás okouzlí úžasná ruční práce. Já si z tohoto krámku vždy odvážím něco nového do bytu.

Inzerce

Návštěva hradu Hukvaldy je ideální rodinný výlet, na kterém se opravdu nebudete nudit.

Podle maminky Petry zpracovala Adéla Skládaná.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hukvaldy - diskuze

Poradna

Dobry den, je mi 35 let a cekam 2. dite - nyni jsem ve 14.tt. Prvotrimestralni screening vysel negativni (R T21 1:520, po kontingenci /+TR, DV, NB/ T21 1:4941).
Bohuzel 2 hodnoty dle pani doktorky nevysly nejlepe - srdecni frekvence plodu, ktera je 141 uderu/minutu a biparietalni rozmer (BPD), ktery je 26,1 mm.
Chtela bych znat Vas nazor, zda mam i presto podstoupit dalsi vysetreni (placene), ktere by presneji vyloucilo ruzne vývojové vady.
V pripade potreby Vam mohu zaslat celou lekarskou zpravu.
Velice dekuji za odpoved a pripadne i uklidneni.

Dobrý den,
o vhodnosti podstoupit další vyšetření se validně vyjádřit nemohu, nejsem Váš ošetřující lékař. Pokud Vám Vaše lékařka doporučila další vyšetření podstoupit, řídila bych se tímto doporučením.
Hezký den.
MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 01.08.2022, 16:22
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×