Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hukvaldy, rodiště Leoše Janáčka

Minulý pátek jsem s dětmi a svými rodiči prožila krásný den ve městě Hukvaldy. Jedná se o místo v Moravskoslezském kraji, kde se narodil známý a uctívaný hudebník Leoš Janáček. Tento výlet je jako stvořený pro rodiny s dětmi.

Oborou kolem rodného domku Leoše Janáčka až na hrad

Po zaparkování v centru Hukvald vás hlavní cesta dovede do obory, kterou projdete kolem rodného domku Leoše Janáčka až na samotný hrad Hukvaldy. Už cestička oborou je zábavná. Výhodou je, že na celé trase je chodník lemován mohutnými stromy, takže o stín není nouze ani v těchto parných dnech. V oboře se můžete kochat pohledem na volně se pasoucí daňky, a určitě nesmíte zapomenout pohladit ocásek slavné lišce Bystroušce a něco si potají přát, neboť legenda praví, že to, co si přejete, se vám splní.

Inzerce

Když projdete oborou, dostanete se k samotnému hradu. Hrad je otevřený denně, krom pondělí. Cena vstupného je pro dospělé 90 Kč a pro děti od 4 let 50 Kč.

Příjemná hradní zákoutí a spousta míst k prozkoumání

Hrad Hukvaldy nabízí příjemná zákoutí, možnost prozkoumat nejeden hradní sklep či komůrku, nechybí ani stánky s občerstvením. Myslím si, že si zde každý přijde na své, děti se v hradním areálu nezastaví a mají potřebu vše vidět.

Inzerce

Hospůdka U námořníka a obchůdek s keramikou

Po prohlídce hradu většina turistů obvykle zavítá do vyhlášené hospůdky U Námořníka, kde si nezapomeňte dát k obědu skvělý steak z grilu. Každé romantické duši bych doporučila navštívit obchůdek s keramikou, kde vás okouzlí úžasná ruční práce. Já si z tohoto krámku vždy odvážím něco nového do bytu.

Inzerce

Návštěva hradu Hukvaldy je ideální rodinný výlet, na kterém se opravdu nebudete nudit.

Podle maminky Petry zpracovala Adéla Skládaná.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Hukvaldy - diskuze

Poradna

Otec na mateřské

| Pk8606273632 | 25.05.2023, 15:39

Dobrý den, na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 19.2, dcera se narodila 8.4 a nyní bude k 1.6 na mateřskou přecházet manžel a já se vracím do práce. Můj dotaz zní: vyplnili jsme formulář ze stránek OSSZ, sepsali dohodu o převzetí dítěte do péče s ověřením mého podpisu a manžel to odevzdal v zaměstnání. Je to takto v pořádku?
A dále jsem se nikde nedočetla , jakým způsobem mám dát vědět OSSZ já, že MD ukončuji? Musím tam osobně, zaslat to písemně, nebo ji o tom informuje můj zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako příjemce dávky máte povinnost OSSZ oznámit všechny skutečnosti, které mají vliv na výplatu dávky. Přesto, že by Vám peněžitou pomoc v mateřství měli přestat vyplácet dle § 36 zákona o nemocenském pojištění na základě uzavřené dohody s manželem, doporučila bych poslat ještě písemně oznámení o této změně na OSSZ. Manželovu žádost jste správně předali jeho zaměstnavateli.

 
Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 25.05.2023, 15:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×