Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Míša: Díky testování jsme objevily kartáček MAM, se kterým nás čištění zoubků baví

Milí čtenáři,

ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s testováním produktů k ústní hygieně nejmenších. Konkrétně jde o kartáčky značky MAM.

Inzerce

Co balíček ústní hygieny MAM obsahoval?

Dostaly jsme balíček, ve kterém bylo:  MAM Zubní Žínka Oral Care Rabbit, MAM Kartáček Training Brush, který je zejména pro rodiče, aby svým dětem s čištěním pomohli, jeho rukojeť je u něj delší. Dále v testovacím balíčku byl MAM Kartáček Baby’s Brush, který je určený samotným dětičkám.  V balíčku byla i příručka, jak na čištění dětských zoubků, kterým provází máma medvědice a malý méďa.

Jako první jsme otestovali žínku Oral Care Rabbit

Naše Sofča okamžitě kartáčky zabavila, jakoby tušila, že je to vše pro ni. Nejprve jsme otestovali žínku Oral Care Rabbit, která se nijak neujala, ale to se dalo čekat, jelikož už má Sofinka dost zubů a tím pádem masírování dásniček nepotřebuje. Navíc už je na to chytrá a ví, že žínka je na mytí a ne na zuby. Ale myslím, že pro miminka bude super. 

Inzerce

Kartáček s delší rukojetí Training Brush se nám hodně osvědčil

Pak přišel na řadu kartáček s delší rukojetí Training Brush, který je pro rodiče, aby svým ratolestem sami čistili jejich první zoubky. Ten se nám hodně osvědčil. Sofinka je na čištění zvyklá od mala, takže ani neprotestovala a nechala si je spořádaně večer čistit. 

Dcerce v čištění zoubků pomáhá ilustrovaná knížečka, kde ji na medvídkovi ukazuji, jak na to

Musela mít ale v druhé ruce svůj kartáček a tím se dostávám k testování kartáčku Baby's Brush, který je určený dětem od 6ti měsíců.  S tímto kartáčkem si zoubky čistí Sofinka sama. Nedá se tomu zatím říkat čištění, je to spíše takové šmrdlání, kousání a ožužlávání v jednom, ale hlavní je, že to sama zkouší a hodně ji v tom pomáhá i ilustrovaná knížečka, kde ji na medvídkovi ukazuji, jak na to. 

Inzerce

Díky testování jsme objevily kartáček MAM, se kterým nás čištění zoubků baví

Když to shrnu, tak kartáčky MAM jsou dokonalé, protože ochranné kolo, které je na rukojeti kartáčku, zabrání zastrčení do krku, tím pádem se nemusím bát je dát Sofii do rukou. Velikostně jsou také úplně akorát. Pěkně se v malých ručičkách drží a úplně nejvíc ji chutná. Ostatní kartáčky šly do koše a zůstaly jen tyhle dva, které rozhodně musím jen a jen doporučit. Největší výhodu tedy vidím zejména v ochranném kruhu a zamezení zastrčení do krku. Jsem ráda, že jsme dostaly možnost testovat, protože díky tomu jsme objevily kartáček, se kterým nás to obě baví. DĚKUJI! 

Inzerce

Mamina Míša a Sofinka

 

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Míša: Díky testování jsme objevily kartáček MAM, se kterým nás čištění zoubků baví - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce