Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Tereza testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milí čtenáři Babyonline,

 jmenuji se Tereza Diaz Lucido a v prosinci 2018 se nám narodil syn David. Moje váha před porodem byla kolem 58 kilo, manžel také není žádný obr, tudíž mi každý tvrdil, jak se nám jasně musí narodit menší mimčo. Malý měl porodní váhu skoro 4kg. Jelikož jsem spíše jóga typ, věděla jsem, že jestli bude takhle pěkně růst dál, budeme potřebovat na nošení podporu. Ruce to rozhodně zvládat nebudou. A bohužel malého musíme chovat a klubíčkovat v pochodu celkem často, jelikož je to povětšinou smutný břišní kolikář.

První zkušenost s nosítkem Ergobaby

Po všech radách od okolí se mi naskytla šance odkoupit nosítko z druhé ruky. Ergobaby je známá značka, na Internetu jsem nacházela dobré recenze, moc jsem tudíž nezkoumala další varianty a šla do toho. Malému ale šířka sedátka nevyhovovala, nožičky mu povětšinou trčely do vzduchu a dle červené kůžičky na nožkách ho to pravděpodobně i dřelo.

Inzerce

Měla jsem velkou radost, když nás do testování vybrali a domů mi přišlo nové nosítko Adapt s nastavitelným sedátkem. Říkala jsem si, že tentokrát to musí klapnout a malému se bude sedět příjemně.

Inzerce

Nosítko Ergobaby jsem ihned vyzkoušela, vše dopadlo na jedničku

S nadšením jsem hned ten samý den vyrazila do obchodu vyzkoušet, jak se na to bude Davídek tvářit. Na jedničku, celý výjezd krásně prospal a já si v klidu mohla vyřešit nákupy.

Naše výlety s nosítkem

Jelikož počasí v průběhu testování bylo hodně proměnlivé a hezkých dnů bylo jen pár, povětšinou jsem malého nosila pod kabátem či bundou šitou k těmto účelům. Nosítko Ergobaby se perfektně vešlo do obou variant, neřekla bych, že se musí kvůli jeho střihu kupovat výrazně větší velikost oblečení.

Inzerce

V případě slunečných dnů jsem malého nosila v teplákovém overálku, jelikož mi přišlo, že se oba vzájemně hezky hřejeme a v nosítku je pěkně krytý a materiál zahřívá též.

Inzerce

Davídkovi se v nosítku Ergobaby příjemně sedí a rád pozoruje okolí

Šedá je má oblíbená barva, tudíž se mi tento design Trunks up velmi líbí. Doplněno o bílé sloníky, zkrátka vypadá velmi efektně. Materiál je příjemný a opravdu oceňuji rozšiřitelnou část sedátka, jelikož si myslím, že v dnešní době starostí o správný vývoj kyčlí je toto potřeba. Také možnost posunu krční opěrky je z mého pohledu promyšlená „vychytávka”. 

O bezpečnost jsem neměla obavy ani žádný pocit nejistoty

Já velmi využiji možnost křížení pásů v oblasti zad. Cítím na ramenou a zádech nižší váhu a tak nějak se mi chodí pohodověji. Co se celkové bezpečnosti týká, toto nosítko má opravdu vyřešené přezky a popruhy tak, že jsem neměla žádný pocit nejistoty, že by malý nebyl dobře upevněn. Dokonce i při nasazování a zapínání při manipulaci s mimčem jsem neměla žádný strach.

S nosítkem bojujeme i proti bolestem bříška

Jak jsem již zmínila, můj syn má problémy s bolestmi bříška. Tudíž využiji nosítko i doma, když už ruce bolí po hodině až dvou nošení a pohupování. Nemůžu úplně říci, zda mu tato poloha v nosítku na jeho problémy pomáhá, ale rozhodně mu problém nezhoršuje. Tady je to spíše pomoc pro rodiče.

Zatím jsem neshledala vyloženě zápory. Jen pozice dítěte směrem k boku se mi nepodařila dobře upevnit, ale počítám, že jen potřebuji více tréninku. Zároveň ještě nemohu okomentovat pozici na zádech, která mi přijde asi pro děti nejzajímavější. Na to si ještě počkáme, ale již se těšíme.

Nosítko Ergobaby bych doporučila svým přátelům i ostatním rodičům

Suma sumárum musím říci, že z tohoto typu nosítka od Ergobaby mám velkou radost a rozhodně bych doporučila svým přátelům a tudíž i ostatním rodičům tento výrobek vyzkoušet a zakoupit.

Maminka Tereza

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Tereza testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Praskající předkožka

| Markett_tt | 20.01.2021, 11:23

Dobrý den, paní doktorko,
obracím se na Vás s dotazem ohledně praskající předložky u syna 1,5. Dle doporučení dětské lékařky jsme předkožku zkoušeli po koupání zcela nenásilně spíše jen "odtahovat" cca od 6 měsíců. Přestože jsme nepoužívali žádnou sílu a kužičku prakticky jen natáhli, přesto se začala na stejném místě objevovat prasklinka. Po 3 prasklince (po zahojení, vždy cca s mesíčním odstupem) jsme po konzultaci s lékařkou zcela přestali a 1x týdne již 2 měsíce pindíka namažeme Infadolanem. Avšak i tak se např. po erekci prasklinka čas od času znovu objeví.
Prosím o váš názor. Velice mě to trápí.
Mockrát děkuji.
Markéta

Dobrý den, předkožku zatím nepřetahujte - nestahujte, předkožka může být zúžená do 3 let věku dítěte, teprve potom se řeší, potírejte Infadolanem, zhojí se.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 20.01.2021, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce