Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Tereza testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milí čtenáři Babyonline,

 jmenuji se Tereza Diaz Lucido a v prosinci 2018 se nám narodil syn David. Moje váha před porodem byla kolem 58 kilo, manžel také není žádný obr, tudíž mi každý tvrdil, jak se nám jasně musí narodit menší mimčo. Malý měl porodní váhu skoro 4kg. Jelikož jsem spíše jóga typ, věděla jsem, že jestli bude takhle pěkně růst dál, budeme potřebovat na nošení podporu. Ruce to rozhodně zvládat nebudou. A bohužel malého musíme chovat a klubíčkovat v pochodu celkem často, jelikož je to povětšinou smutný břišní kolikář.

První zkušenost s nosítkem Ergobaby

Po všech radách od okolí se mi naskytla šance odkoupit nosítko z druhé ruky. Ergobaby je známá značka, na Internetu jsem nacházela dobré recenze, moc jsem tudíž nezkoumala další varianty a šla do toho. Malému ale šířka sedátka nevyhovovala, nožičky mu povětšinou trčely do vzduchu a dle červené kůžičky na nožkách ho to pravděpodobně i dřelo.

Inzerce

Měla jsem velkou radost, když nás do testování vybrali a domů mi přišlo nové nosítko Adapt s nastavitelným sedátkem. Říkala jsem si, že tentokrát to musí klapnout a malému se bude sedět příjemně.

Inzerce

Nosítko Ergobaby jsem ihned vyzkoušela, vše dopadlo na jedničku

S nadšením jsem hned ten samý den vyrazila do obchodu vyzkoušet, jak se na to bude Davídek tvářit. Na jedničku, celý výjezd krásně prospal a já si v klidu mohla vyřešit nákupy.

Naše výlety s nosítkem

Jelikož počasí v průběhu testování bylo hodně proměnlivé a hezkých dnů bylo jen pár, povětšinou jsem malého nosila pod kabátem či bundou šitou k těmto účelům. Nosítko Ergobaby se perfektně vešlo do obou variant, neřekla bych, že se musí kvůli jeho střihu kupovat výrazně větší velikost oblečení.

Inzerce

V případě slunečných dnů jsem malého nosila v teplákovém overálku, jelikož mi přišlo, že se oba vzájemně hezky hřejeme a v nosítku je pěkně krytý a materiál zahřívá též.

Inzerce

Davídkovi se v nosítku Ergobaby příjemně sedí a rád pozoruje okolí

Šedá je má oblíbená barva, tudíž se mi tento design Trunks up velmi líbí. Doplněno o bílé sloníky, zkrátka vypadá velmi efektně. Materiál je příjemný a opravdu oceňuji rozšiřitelnou část sedátka, jelikož si myslím, že v dnešní době starostí o správný vývoj kyčlí je toto potřeba. Také možnost posunu krční opěrky je z mého pohledu promyšlená „vychytávka”. 

O bezpečnost jsem neměla obavy ani žádný pocit nejistoty

Já velmi využiji možnost křížení pásů v oblasti zad. Cítím na ramenou a zádech nižší váhu a tak nějak se mi chodí pohodověji. Co se celkové bezpečnosti týká, toto nosítko má opravdu vyřešené přezky a popruhy tak, že jsem neměla žádný pocit nejistoty, že by malý nebyl dobře upevněn. Dokonce i při nasazování a zapínání při manipulaci s mimčem jsem neměla žádný strach.

S nosítkem bojujeme i proti bolestem bříška

Jak jsem již zmínila, můj syn má problémy s bolestmi bříška. Tudíž využiji nosítko i doma, když už ruce bolí po hodině až dvou nošení a pohupování. Nemůžu úplně říci, zda mu tato poloha v nosítku na jeho problémy pomáhá, ale rozhodně mu problém nezhoršuje. Tady je to spíše pomoc pro rodiče.

Zatím jsem neshledala vyloženě zápory. Jen pozice dítěte směrem k boku se mi nepodařila dobře upevnit, ale počítám, že jen potřebuji více tréninku. Zároveň ještě nemohu okomentovat pozici na zádech, která mi přijde asi pro děti nejzajímavější. Na to si ještě počkáme, ale již se těšíme.

Nosítko Ergobaby bych doporučila svým přátelům i ostatním rodičům

Suma sumárum musím říci, že z tohoto typu nosítka od Ergobaby mám velkou radost a rozhodně bych doporučila svým přátelům a tudíž i ostatním rodičům tento výrobek vyzkoušet a zakoupit.

Maminka Tereza

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Tereza testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Agresivní chování

| Mishaaak | 17.02.2020, 18:17

Dobrý den, mám dotaz ohledně chování 6ti leteho syna. S jeho otcem již přes rok nežiji. Když jsme byli spolu, tak na mě její otec křičel, když se mu něco nelíbilo a tak jsme odešli a Kubík to bral tak, že je to dobre, že už na mě taťka nebude křičet. Nevím zda to s tím souvisí, ale teď jsme s bývalím přítelem relativně v pohodě a Kubík mi říká ať se nastehuju zpět k taťkovi, že uz na mě nebude křičet. Sám Kubík teď začal být agresivní když se mu něco nelíbí. Začne se vztekat, kopat a nezvladatelne křičet, že mu musim nařezat aby se uklidnil. Sama už na to nemám nervy a dnes už mě na toto chování upozornila i paní učitelka ve školce. Prosím o radu jak se v takovýchto situacích chovat? Budeme asi muset navštívit psychologa, protože já už to nezvládám. Také se bojím, že až o tom řeknu jeho otci, začne mi vyčítat, že je to moje vina, že jsem odešla. Prosím jaký na toto chování máte názor? Moc děkuji za radu. Míša

Dobrý den, doporučila bych vám se co nejdříve objednat k dětskému klinickému psychologovi a začít situaci řešit. Vztekání vašeho syna byste neměla řešit také agresí (že mu nařežete, jak píšete). Synovu agresivitu tím jen podporujete a učíte ho, že se agresivitou řeší problémy a že je to tak v pořádku. Dělá to přece mamka i taťka. Synovo chování může také souviset s nevyjasněnou situací mezi vámi a jeho otcem. Kromě dětského psychologa by bylo vhodné zahájení podpory celé vaší rodiny formou například rodinné terapie, vztahový koučink atd. Je možné se obrátit na poradnu pro Rodinu a mezilidské vztahy, kde by vám mohli pomoci řešit vaši situaci komplexně. Synova agresivita je pouze symptomem, ne příčinou problému. Zdravím Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce