Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Michaela testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milí čtenáři Babyonline,

předně bych chtěla poděkovat za účast na testování nosítka Ergobaby. S nošením dětí nemám prakticky žádné zkušenosti a velmi jsem se těšila, až dorazí balíček. O pořízení nosítka jsem uvažovala už před porodem, ale neměla jsem vyhlídnuto nic konkrétního. Pouze jsem měla zapůjčený šátek, ale úplně mi nevyhovoval. 

Velmi mě nadchl vzhled nosítka – je velmi decentní a roztomilý

Když jsem nosítko vybalila, velmi mě nadchl vzhled. Osobně mám šedou barvu ráda a motiv slonů mi přijde roztomilý a přesto decentní. Dále mě zaujalo, že ačkoliv nosítko už od pohledu působí bezpečně, jak málo váží. Na druhou stranu jsem se trošku zalekla, když jsem zjistila, co vše je potřeba nastavit. 

První testování se synem nebylo ono, necítila jsem se úplně pohodlně

Prostudovala jsem krabici, pak i přiložený návod, ale když jsem si doma zkusila tehdy šestitýdenního syna dát, nebylo to ono. Měla jsem pocit, že je něco nesprávně a taky jsem se necítila úplně pohodlně. Syn i tak ale v nosítku velmi rychle usnul. 

Začala jsem znovu studovat návod a hledat chyby, co dělám špatně

Před prvním použitím nosítka venku jsem opět znovu prostudovala návod a bylo to trošku lepší, ale stále jsem si nebyla jistá, že mám syna správně a zpětně vím, že jsem nějaké chyby udělala. I tak jsem ale neměla obavy o synovu bezpečnost. 

O bezpečnost nosítka Ergobaby jsem neměla sebemenší pochybnosti

Vyrazili jsme do města na pochůzky. Už při odchodu z domu jsem byla za nosítko ráda, že jsem mohla jít po schodech a nečekat na zrovna dlouho obsazený výtah. A ten pocit, že mám syna u sebe a přitom volné ruce byl úžasný. Stejně mi sice posloužil i šátek, ale s tím jsem se nikdy neodvážila ven, protože jsem si nebyla jistá úvazy, ale o jištění nosítka jsem neměla sebemenší pochybnosti. 

Inzerce

Před deštěm dítě ochrání všitá kapuce

Hned při prvním nošení nás zastihl déšť, takže jsem hned otestovala i všitou kapucku, která je šikovně poskládaná v kapsičce na zádech dítěte. 

Inzerce

Bylo to opravdu snadné a syn byl během chviličky schovaný. Protože se mi pochůzky trochu protáhly, zastihla mě doba krmení zrovna na cestě domů. Ale stačilo se jen posadit, trochu víc povolit ramenní popruhy a zvládla jsem syna nakrmit z lahve i bez nutnosti vyndání z nosítka.

Doporučuji shlédnout videonávod na youtube od výrobce

Když jsem se vrátila domů, vyhledala jsem si na youtube videonávod od výrobce, jak nosítko správně nastavit, opět jsem to zkusila a bylo to už o něco lepší.

S nosítkem se dá dobře posadit, aniž by to bylo nepohodlné

Jako další příležitost pro nošení jsem zvolila jeden trh nezávislé módy, kde se vždy v poměrně malém prostoru sejde mnoho lidí a s kočárkem bychom se proplétali jen těžko. Výhoda je tedy jasná. Protože syn byl teple oblečený a vevnitř by mu bylo horko, musela jsem mu sundat mikinu, což jsem opět nakonec zvládla bez nutnosti vyndání syna ven. Opět jsem jen více povolila popruhy, rozepla mikinu a bez problému ji sundala, pak jsem upravila popruhy zpět, což jde velmi snadno a mohli jsme se věnovat nakupování. Nakonec jsme zvládli i kávu v oblíbené kavárně. S nosítkem se totiž dá dobře i posadit, aniž by to bylo nepohodlné. 

Nosítko Ergobaby jsem otestovala i při nordic walkingu

Na co jsem se ale těšila nejvíc, bylo, až vyzkouším nosítko při nordic walkingu, kterému jsem se věnovala už dříve a jsem nadšená, že jsem venku se synem a nemusím se oblíbeného sportu vzdát. Při každém nasazování nosítka jsem si byla o něco jistější, tady byl pro mě největší oříšek jak správně obléct syna. Při samotné chůzi mi občas sjížděl bederní pás trochu dolů. Měla jsem na sobě oblečení z funkčních materiálů, takže jsem musela opravdu pořádně utáhnout. Ale svůj první výšlap jsem si užila a syn v nosítku spokojeně spal. 

Ideální je nosítko na doma, při úklidu i vaření

Párkrát přišla během testování řada na nosítko i doma, a to hlavně když syn déle plakal a bylo třeba jej utěšit. Kdybych jej chovala celou dobu v náručí, bylo by to náročnější. Takže když vidím, že bude třeba jej chovat déle, beru si nosítko, protože stačí jej nasadit a chodit po bytě, nebolí mě pak ruce ani záda a syn v nosítku po nějaké době vždy usne. 

Využila jsem i při úklidu a při vaření, když nechtěl spinkat v postýlce a já neměla čas jen tak u něj sedět. V návodu to výrobce nedoporučuje kvůli riziku poškození nosítka, ale já si přes něj přehodím ještě zástěru a můžu chystat. Syn mi vždy usnul už během přípravy, takže u sporáku už stojím bez něj. 

S nosítkem Ergobaby jsem velmi spokojená

Když testování shrnu celkově, jsem s nosítkem Ergobaby velmi spokojená. Oceňuji, že v něm můžu mít syna už nyní, aniž bych musela mít novorozeneckou vložku, která mi přijde trochu neohrabaná. Napřed mi nosítko nebylo úplně pohodlné, protože mi sjížděl bederní pás a nevěděla jsem si rady, jestli mám správně nastavené ramenní popruhy, takže bych určitě doporučovala nechat si nastavení předvést od někoho zkušeného nebo přímo u prodejce. Ze začátku mi také zádová opěrka přišla trošku tuhá, ale čím déle nosítko používám, tím je látka poddajnější a celkově se mi lépe nosí. 

Barvy nosítka jsou krásné i po vyprání

Nosítko jsem už i prala. Držela jsem se návodu od výrobce a barvy jsou krásné i po vyprání, látka i tím možná trošku změkla, což bylo fajn.

Co se nastavení týče, zabere to opravdu déle, než se člověk naučí, ale nemám srovnání s jinými nosítky. Nejvíce jsem bojovala s bederním pásem, který je tuhý a dlouho mi trvalo si zvyknout a nastavit ho tak, aby nesjížděl neustále dolů. 

K nosítku jsem si objednala i pláštěnku

Jako největší plus hodnotím, že už od pohledu jsou všechny přezky i popruhy bezpečné a všude je ještě pojistka, a i když jsem ještě neuměla úplně správně nosítko nastavit, byla jsem si jistá jeho bezpečností. Nejvíc jsem to ocenila při tom nordic walkingu. Abych mohla nosítko využívat opravdu naplno, objednala jsem k němu i pláštěnku. Upřímně, cena doplňků, které výrobce nabízí, není zrovna nízká, ale protože chci nosítko používat hlavně na výlety bez kočárku a sport, je to pro mě nezbytné.

Líbí se mi, že nosítko Ergobaby se synem nějakou dobu poroste

Nosítko bych určitě doporučila, zejména kvůli pocitu bezpečnosti pro dítě. Po zanošení je pohodlné jak mně, tak synovi, je opravdu ergonomické, nikde se mi nic nezařezává a líbí se mi variabilita, že se synem nějakou dobu poroste, pouze přenastavím dané prvky. Vzhledem k věku syna jsem nosila pouze vepředu, křížení popruhů na zádech jsem nezkoušela, pro mě to nebylo nutné.

Maminka Michaela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Michaela testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce