Maminka Zuzana testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Zdravím všechny maminky,

před pár týdny jsem se zapojila do výzvy, kde mělo být vybraných 10 maminek na testování ergonomického nosítka Ergobaby Adapt a v den, kdy jsem zapomněla, že jsem se do výzvy přihlásila, tak mi došel e-mail, že jsem byla vybrána.  

O nosítku jsem uvažovala již v těhotenství

Měla jsem nesmírnou radost a nemohla se dočkat balíčku. O nosítku jsem přemýšlela, ještě když jsem byla těhotná, ale pak přišel porod o 2 týdny dříve a velké problémy s dětskou žloutenkou a tak šel nákup nosítka stranou. Najednou má Anetka 7. měsíců a říkala jsem si, co bude na nosítko říkat, zda v něm bude chtít vůbec být. 

Inzerce

Anetce se nosítko Ergobaby hned zalíbilo

Když přišel balíček, tak jsme ho s Anetkou s nedočkavostí otevíraly a nosítko hned vytáhly a musely ho vyzkoušet. Ani jsem moc neřešila správné nastavení a celá nadšená jsem musela hned nosítko vyzkoušet a Anetce se nosítko zalíbilo.

Výhodou je barevně vyznačené nastavení dle váhy a výšky dítěte

Nosítko má obrovskou výhodu, že má barevně vyznačené nastavení dle váhy a výšky dítěte. V návodu naleznete na jakou výšku a váhu si máte nosítko nastavit.

Inzerce

Jediný problém, který jsem měla, tak se zapínáním zadní přezky na lopatkách, rozepínání nebylo tak zlé, ale zapínání bylo vždy horší, ale poradila jsem si tak, že jsem přezku uvolnila co nejvíce, pak si Anet přitáhla výš, zapla a přezku utáhla.

Design nosítka je celkově pěkný

Design nosítka je celkově pěkný, akorát přítel nemá rád šedou, tak říkal, že pro holčičky by byla lepší nějaká růžová. Trošku mi vadí, že popruhy přes záda jsou hodně tlusté a takové naducané. Chápu, že jsou takové z toho důvodu, aby se nezařezávaly, ale nevím, jak by to vyhovovalo nějaké útlejší a hubenější mamince.

Inzerce

V nosítku Ergobaby společně vysáváme, vaříme i umýváme nádobí

Nosítko je pro mě úžasně praktické, vynášíme s ním odpadky, doma vysávám a vytírám a Anetku mám stále u sebe a jí se pohled z vrchu líbí. Dokonce spolu v nosítku i vaříme, umýváme nádobí apod. Jen jsem si musela trošku zvykat, že musím více natáhnout ruce.

Nosítko Ergobaby je jednoduché a praktické

Bezpečnost nosítka mi přijde úžasná, je to všechno tak jednoduché a praktické, že jsem ani jednou neměla strach, že bych Anetku upustila nebo že by spadla.

Inzerce

Rady ke správnému nasazení nosítka mi dala kamarádka

Celkově jsem s nosítkem velmi spokojená, je úžasné, beru si ho na nákupy, návštěvy, doma na uklízení, a když byla Anet nachlazená a umrčená, tak byla u mě a krásně spinkala a odpočinula si. První den jsem měla strach, zda mám Anetku v nosítku dobře, přeci jen jsme to nikdy předtím nezkoušely a tak jsem poprosila o radu kamarádku, která má bohaté zkušenosti s nosítky i šátky a poradila mi, že mám dát bederní pás výše a popruhy přes ramena povolit a najednou to bylo snadné, Anetka byla krásně uvelebená a spokojená. . 

A jaká je největší výhoda nosítka? 

No přeci, že už ho mám správně nastavené a teď když někam jdeme, tak jen nasadím, usadím Anetku, zapnu a jdeme. Toto nosítko je výbornou variantou pro maminky, jako jsem já, které se bojí uvazování miminka do šátku. 

Celkově jsem moc spokojená a vděčná za tuto příležitost, protože jsem se bála, že začít nosit v 7. měsících je prostě už pozdě, ale zjistila jsem, že není.

Nosítko Ergobaby máme nyní připravené vždy po ruce

 A tak máme připravené nosítko vždy po ruce, beru si jej na nákupy, na návštěvy a všude tam, kde si myslím, že jej použijeme. Maminky, nebojte se nosit, je to úžasný pocit mít děťátko u sebe a nebojte se začít jako já i v pozdějším věku dítěte!

Maminka Zuzana

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Zuzana testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce