Maminka Kristýna testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé Babyonline,

moc Vám chci s Crystalbaby.cz poděkovat za možnost testování nosítka Ergobaby Adapt.

Nosítko Ergobaby Adapt a jeho kladné hodnocení i od ostatních majitelů

Když jsem se přihlašovala k tomuto testování, tak jsem značku Ergobaby takřka neznala. Jelikož jsem ani žádné nosítko nevlastnila (i když vím, že Ergobaby nevyrábí jen nosítka :-)), tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Jakmile jsem se více začínala zajímat o tuto značku, byla jsem příjemně překvapená kladným hodnocením majitelů těchto nosítek. Ergobaby je opravdu kvalitní ergonomické nosítko a ne žádné, jak se jim jinak říká „ visítko“.

Inzerce

Sloníci, kam se podívám – vše pěkně ladí

Měla jsem možnost vyzkoušet ergonomické nosítko Ergobaby Adapt-Trunks Up. Je tmavě šedé barvy, kterou podtrhují bílé obrysy slonů. Tato kombinace se mi velmi líbí a potěší každého rodiče, který je duší stále dítětem. A jelikož je tmavší, není na něm vidět, kde jaká skvrnka, či ožužlání. Jsou na nosítku i světlé šedé prvky, jako jsou popruhy, spony, cvočky, kapucka, tak i vnitřní strana nosítka. Vše pěkně ladí a podtrhuje celkový dojem.

Inzerce

Brožurka mi v začátcích velmi pomohla

Úžasná je i brožurka s návodem, kterou jsem k nosítku obdržela. Je v ní vše krásně vyobrazené, což pro nás začátečníky je opravdu užitečná věc.

Inzerce

Nosítko Ergobaby Adapt je rostoucí, proto jsem jej vyzkoušela na obě své děti

Jelikož je rostoucí, může se využívat již od narození a je až do čtyř let věku dítěte. Nemusí se pořizovat ani novorozenecká vložka, což je taky velké plus. Nosítko jsem tak mohla vyzkoušet jak s mým dvou a půlměsíčním Matýskem, ale také se skoro dvouletým Jiříkem, který už spíše upřednostňoval své nožky. :-)

Nosítko Ergobaby se nastavuje podle velikosti dítěte

Na bederním pásu se nastavuje nosítko podle velikosti dítěte, které je jednoduše vymyšleno na suchý zip. Líbí se mi, jak je vyřešené na tzv. zóny. Matýsek má už přes 61 cm, proto jsme volili žlutou zónu. Chvíli jsem tápala nad funkčností cvočků pod zadečkem, ale i na to jsem brzy přišla.

Inzerce

Klidné spící miminko díky nosítku Ergobaby

Matýsek je v nosítku Ergobaby neuvěřitelně klidný a většinu času prospinká. Je u maminky a oba se navzájem zahříváme. Z neklidného a prdíky trápícího se křiklouna je rázem hodné a spokojené miminko.

Volné ruce a bezpečnost miminka

Určitě další z výhod jsou volné ruce, které tak můžeme využít k jiné činnosti jako je třeba věšení prádla či v obchodě nákupu.

Váha miminka je rozložená po celém nosítku, nebolí tak záda

I když mám nosítko trochu déle na sobě, žádné bolení zad mě netrápí, protože váha miminka se rozloží po celém nosítku. Je pohodlné a nic mě nikde netlačí.

Nehrozí ani, že by třeba mohlo miminko z nosítka vypadnout. Cítím a vím, že je v bezpečí.

Snadná manipulace s popruhy

S popruhy je snadná manipulace, co se týče povolování a utahování a i s miminkem v nosítku není problém. Jen u bederního pásu je lepší, když je dobře dotáhnutý, než si dáme dítě do nosítka. Můžeme také volit mezi dvěma variantami ramenních popruhů, zkusila jsem si obě a mně spíše vyhovuje, když je mám do tzv. „X“

Gumičky na plandavé popruhy jsou výhodou

U Ergobaby jsou určitě výhodou gumičky k zajištění plandavých popruhů. Nikde nic nevisí a nezavází. Gumičky jsou i u každé zapínací spony, jako taková pojistka.

Ocenila bych větší kapsu

Asi největší nevýhodou je absence nějaké větší kapsy. Kapsička je na bederním pásu, ale třeba telefon nebo svazek klíčů do ní nedostanete. Není to nic závažného. Kapsa je sice i přímo na nosítku, ale ta je na schování kapucky.

S nosítkem Ergobaby je nyní radost jet na výlet

Nosítko Ergobaby je určitě skvělé a lituji, že jsem si nosítko nepořídila dřív. Je to velmi užitečný pomocník. Matýsek v něm vydrží i tři hodiny a tak se nebojím vyrazit třeba na výlet a nemusíme tahat s sebou kočárek a můžeme i na místa, kde je horší terén anebo bychom se tam s kočárkem nedostali.

Určitě bych ho doporučila pořídit všem rodičům, kteří pro svoje dítě chtějí jen to nejlepší.

Maminka Kristýna

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Kristýna testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce