Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Kristýna testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé Babyonline,

moc Vám chci s Crystalbaby.cz poděkovat za možnost testování nosítka Ergobaby Adapt.

Nosítko Ergobaby Adapt a jeho kladné hodnocení i od ostatních majitelů

Když jsem se přihlašovala k tomuto testování, tak jsem značku Ergobaby takřka neznala. Jelikož jsem ani žádné nosítko nevlastnila (i když vím, že Ergobaby nevyrábí jen nosítka :-)), tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Jakmile jsem se více začínala zajímat o tuto značku, byla jsem příjemně překvapená kladným hodnocením majitelů těchto nosítek. Ergobaby je opravdu kvalitní ergonomické nosítko a ne žádné, jak se jim jinak říká „ visítko“.

Inzerce

Sloníci, kam se podívám – vše pěkně ladí

Měla jsem možnost vyzkoušet ergonomické nosítko Ergobaby Adapt-Trunks Up. Je tmavě šedé barvy, kterou podtrhují bílé obrysy slonů. Tato kombinace se mi velmi líbí a potěší každého rodiče, který je duší stále dítětem. A jelikož je tmavší, není na něm vidět, kde jaká skvrnka, či ožužlání. Jsou na nosítku i světlé šedé prvky, jako jsou popruhy, spony, cvočky, kapucka, tak i vnitřní strana nosítka. Vše pěkně ladí a podtrhuje celkový dojem.

Brožurka mi v začátcích velmi pomohla

Úžasná je i brožurka s návodem, kterou jsem k nosítku obdržela. Je v ní vše krásně vyobrazené, což pro nás začátečníky je opravdu užitečná věc.

Inzerce

Nosítko Ergobaby Adapt je rostoucí, proto jsem jej vyzkoušela na obě své děti

Jelikož je rostoucí, může se využívat již od narození a je až do čtyř let věku dítěte. Nemusí se pořizovat ani novorozenecká vložka, což je taky velké plus. Nosítko jsem tak mohla vyzkoušet jak s mým dvou a půlměsíčním Matýskem, ale také se skoro dvouletým Jiříkem, který už spíše upřednostňoval své nožky. :-)

Nosítko Ergobaby se nastavuje podle velikosti dítěte

Na bederním pásu se nastavuje nosítko podle velikosti dítěte, které je jednoduše vymyšleno na suchý zip. Líbí se mi, jak je vyřešené na tzv. zóny. Matýsek má už přes 61 cm, proto jsme volili žlutou zónu. Chvíli jsem tápala nad funkčností cvočků pod zadečkem, ale i na to jsem brzy přišla.

Inzerce

Klidné spící miminko díky nosítku Ergobaby

Matýsek je v nosítku Ergobaby neuvěřitelně klidný a většinu času prospinká. Je u maminky a oba se navzájem zahříváme. Z neklidného a prdíky trápícího se křiklouna je rázem hodné a spokojené miminko.

Volné ruce a bezpečnost miminka

Určitě další z výhod jsou volné ruce, které tak můžeme využít k jiné činnosti jako je třeba věšení prádla či v obchodě nákupu.

Váha miminka je rozložená po celém nosítku, nebolí tak záda

I když mám nosítko trochu déle na sobě, žádné bolení zad mě netrápí, protože váha miminka se rozloží po celém nosítku. Je pohodlné a nic mě nikde netlačí.

Nehrozí ani, že by třeba mohlo miminko z nosítka vypadnout. Cítím a vím, že je v bezpečí.

Snadná manipulace s popruhy

S popruhy je snadná manipulace, co se týče povolování a utahování a i s miminkem v nosítku není problém. Jen u bederního pásu je lepší, když je dobře dotáhnutý, než si dáme dítě do nosítka. Můžeme také volit mezi dvěma variantami ramenních popruhů, zkusila jsem si obě a mně spíše vyhovuje, když je mám do tzv. „X“

Gumičky na plandavé popruhy jsou výhodou

U Ergobaby jsou určitě výhodou gumičky k zajištění plandavých popruhů. Nikde nic nevisí a nezavází. Gumičky jsou i u každé zapínací spony, jako taková pojistka.

Ocenila bych větší kapsu

Asi největší nevýhodou je absence nějaké větší kapsy. Kapsička je na bederním pásu, ale třeba telefon nebo svazek klíčů do ní nedostanete. Není to nic závažného. Kapsa je sice i přímo na nosítku, ale ta je na schování kapucky.

S nosítkem Ergobaby je nyní radost jet na výlet

Nosítko Ergobaby je určitě skvělé a lituji, že jsem si nosítko nepořídila dřív. Je to velmi užitečný pomocník. Matýsek v něm vydrží i tři hodiny a tak se nebojím vyrazit třeba na výlet a nemusíme tahat s sebou kočárek a můžeme i na místa, kde je horší terén anebo bychom se tam s kočárkem nedostali.

Určitě bych ho doporučila pořídit všem rodičům, kteří pro svoje dítě chtějí jen to nejlepší.

Maminka Kristýna

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Kristýna testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám dvouletou dceru a řešíme tisíckrát omýlaný nočník. Postavila si hlavu, že prostě na nočník, ani na záchod čůrat nebude. Při bezplenkové metodě se prostě někam schová a udělá jakoukoli potřebu do kalhot, či kalhotek. Většinou zahlásí až je vše vykonáno. Já mám pocit, že bych to měla nechat na ní, až sama řekne předem a bude chtít čůrat, či kakat na nočníkk, nebo na záchod sama. Bohužel bydlíme dvougeneračně a dcerka musí neustále poslouchat od svých prarodičů: ´´Máš chodit na nočník, a fuj fuj styď se, taková velká a má plínu.´´ a tak podobně. Myslíte, že toto může být důvod, proč se tak zablokovala? Pokud mi potvrdíte, že na tom něco je, ráda jim to totiž zatrhnu.
Díky a srdečně zdravím.
Martina.

Dobrý den, nervový systém každého dítěte vyzrává individuálně a právě připravenost pro ovládání vyměšování je věc zralosti nervového systému, s inteligencí dítěte ani s nějakým vývojovým opožďováním nesouvisí. Na dceru proto netlačte, nejlepší by v této vámi popisované situaci asi bylo nácvik na nočník úplně přerušit, nechat jí pleny a vyčkat buď na její signály, nebo cca třeba po měsíci vysazování na nočník opět vyzkoušet. Jinak platí, že připravené dítě se konání potřeby na nočník či některé děti raději na záchod naučí v průběhu cca jednoho týdne. Nepřiměřený nátlak na dítě, které ještě není připraveno ovládat vyměšovací ústrojí může vést k jeho neurotizaci či případně blokaci nácviku a přinášet právě opačný efekt, než kterého chceme docílit. To že dcerka hlásí po vykonání potřeby je již předstupeň úspěchu, začíná si uvědomovat, že potřebu vykonává, jen ji ještě nedokáže účinně ovládat. Přeji hodně trpělivosti při nácviku chození na nočník a také při vyjednávání s prarodiči. Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 16:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce