Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Andrea testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milý týme Babyonline,

především moc děkujeme, že jsme měli možnost otestovat ergonomické nosítko Adapt Ergobaby.

S nosítkem jsem před testováním žádné zkušenosti neměla

Inzerce

S nosítkem jsem zkušenost neměla, zatím jsme krátce vyzkoušeli vázací šátek. S první dcerou jsem měla jen kočárek a vždy jsem spíše tak trochu s pohrdáním koukala na maminky s nosítkem, jak se tam miminko „krčí” a většinou nejde ani vidět. Avšak s věkem i zkušenostmi se člověk mění. Ani babičky a zdaleka ani internetové portály nebo diskuze prvorodičku a teď mě jako druhorodičku nepřipraví na realitu s novorozeneckými kolikami a nepříjemnostmi podobného rázu. 

Nemohla jsem se dočkat, až nosítko dojde a hned ho vyzkoušíme, protože se Marušce v šátku moc líbilo a vždy tam na celou dobu spokojeně usnula, protože se tam prostě cítila „jako v bříšku”.

Inzerce

Radost z balíčku od Ergobaby

Hned po přijetí balíku od PPL jsem nosítko nedočkavě vybalila a hned se pídila po tom, co a jak bude potřeba utáhnout, aby se v nosítku miminko cítilo dobře, ale hlavně bezpečně. Udivilo mě, že krabice s nosítkem byla docela malinká, tak jsem byla zvědavá, jak tam bude nosítko složeno a celkově vypadat.

Nosítko Ergobaby je lehké, intuitivní a barevně neutrální

Po prvotním vybalení jsem byla velice mile překvapena, jak je nosítko lehké a přitom konstrukčně „bytelné”. Taktéž nikde nic navíc. Každý hned intuitivně pochopí, co kam zapnout a kde utáhnout. Barevně se hodí jak holčičce, tak i ke chlapečkovi. Určitě nikoho nemůže urazit a každý spíše ocení, že na nosítku nebude hned vidět malé zašpinění. I v okolí jsem se setkala s příjemnými posudky, jak je tam Maruška krásně usazená a spokojeně si tam spinká bez sebemenšího odporu. 

Inzerce

Před aplikací nosítka je vhodné shlédnout instruktážní video

Nemohla jsem se dočkat, až se malá Maruška vzbudí, abychom mohly nosítko vyzkoušet. Jelikož jsme byla sama doma, zatím jsem si prvotně nastavila bederní pás tak, aby mi nesklouzl níže. Po probuzení Marušky jsem si ji tam opatrně vložila a začala stahovat ostatní popruhy. Poprvé jsem si její hlavičku podepřela novorozeneckou podpěrou, pak už po detailním nastavení nebylo potřeba. Musím se přiznat, že jsem si raději vyhledala video, jak a kde, co je potřeba utáhnout. Návod byl sice v angličtině, ale i z videoukázky šlo všechno krásně pochopit, takže doporučuji shlédnout video a vše si tak trochu připravit.

Praktické použití a pohodlnost nosítka Ergobaby

Nosítko Ergobaby je neocenitelné na malé nákupy, na poštu, na krátké cesty např. s prvním dítětem do školky / školy, kdy není čas ztrácet čas, ale především na veškeré využití ve městě, když víte, že nemáte možnost se komfortně dostat na místa s kočárem, třeba z důvodů mnoha schodů v obchodech při zařizování nebo taky už jen komfortního nástupu či výstupu z MHD. Pro mě je to hlavní důvod nákupu nosítka.

Inzerce

Překvapení z prvního vyzkoušení nosítka Ergobaby, záda vůbec nebolela

První zkouška proběhla jen na chvíli, kdy jsem šla pro starší dceru do školy. Prvotní dojem byl velice překvapivý hlavně v tom, že vás nikde nic netlačilo a hlavně z nošení nebolela záda, z čehož jsem měla obavy. Spousta lidí kolem mě mi říkalo, že to přece není možné. Foukal vítr, dobře, bude potřeba si opatřit bundu se vsadkou pro miminko, přeci jenom je ještě období, kdy hodně fouká, takže bylo potřeba zainvestovat do bundy. U těchto bund je skvělé, že když miminko u sebe nemáte, je možnost vsadku oddělat a nosit ji jako klasickou bundu pro každodenní nošení. Malá hned usnula, takže spokojenost na obou stranách. 

Nosítko při cestě na poštu opět uspělo na jedničku

Další den jsem potřebovala na poštu, kde nejsou nájezdy na kočárky, ale hlavně asi tak 15 schodů. Nechápu. Toho jsem se děsila celé těhotenství, přeci jenom hlavně před Vánocemi jsem byla na poště „pečená vařená". Takže moje největší obava. Super, s nosítkem není žádný problém, jinak bych musela čekat na manžela a skočit si tam až později. Takhle jsem to měla vyřízené během chvilky a hlavně pohodlně.  Takže další Vánoce mám zmáknuté. Maruška opět usnula, takže jsem pak v klidu zvládla i procházku s nákupem potravin. 

V práci jsem už taky stihla představit Marušku

Po pár týdnech po porodu jsem vyjela na návštěvu ke mně do práce. Nemohla jsem se dočkat, až všem představím naši malou princeznu. V práci jsem si se všema stihla popovídat. No a Maruška? Ta jak návštěvu prvotní, tak i ty další návštěvy mých spolupracovníků prospí, jak je jí tam komfortně.

Ergonomické nosítko Ergobaby uspělo na 1*

Po pár dnech jsem potřebovala vyzvednout objednané chlebíčky na oslavu ve středu města, takže to znamená - trolejbus, šalina a hlavně obchod, do kterého vedou sice jen pár schodů, ale útroby obchodu jsou tak uzounké, že když jsem tam byla minule s kočárem, nikdo se už přes mě nedostal a pohledy lidí mluvily za vše. 

S nosítkem Ergobaby je cesta do města pohodová, nemusím hledat nízkopodlažní dopravní prostředky

Takže cesta s nosítkem byla naprosto pohodová a já i maličká jsme byly spokojené, že se nemusím brodit s kočárem mezi lidmi a hlavně si hledat spoje, které jsou jen nízkopodlažní a i tam je obava, že kapacita MHD už tak je vytížená, že se tam stejně kolikrát nedostanu, takže většinou musím čekat na spoj, kterým se dostanu v pohodě, ale cesta je tak zasekaná auty, že musím počítat s velkým zdržením a taky pak obcházet větší kus cesty, než kdybych jela klasickým spojem. Tentokrát na mě v obchodě nikdo nekoukal jak na zjevení, když jsem minule v obchodě blokovala mini uličku. Popadla jsem zabalený balík a v klidu si ještě prošla město. Žádný spěch, shon, upocená a vystresovaná máma!

Vyřizování bylo bojovým úkolem, ale nosítko jsem si velmi rychle oblíbila

Nevěřila bych, že vyřizovaní běžných záležitostí může být někdy bojovým úkolem, takže nosítko jsem si velmi rychle oblíbila a ještě jednou moc děkujeme za tuhle fantastickou příležitost.

Můj celkový dojem z používání ergonomického nosítka Ergobaby

Určitě mě nosítko mile překvapilo. Maruška nikdy neprotestuje a spokojeně si tam celou dobu spinká a ani nedutá. Opravdu je skvělé vidět a hlavně cítit vaše miminko, jak se mu tam líbí, že jste stále spolu, ale taky že máte možnost při nošení dělat běžné věci, na které jste byla zvyklá, jako třeba učení se s první dcerou, vaření a obstarávání běžných denních záležitostí. Především bych vyzdvihla právě rychlost, když je potřeba něco rychle zařídit. Po prvotním nastavení všech popruhů na moji postavu už je později jen potřeba usadit miminko, takže se vyhnu dalšímu zdlouhavému utahování, tak jak je to třeba při šátkování.

Jaká je bezpečnost nosítka Ergobaby?

Pokud se řídíte návodem k použití a dítě do nosítka vhodně umístíte, tak je bezpečnost zajištěna, ostatně to samé platí pro všechny pomůcky k přenášení dětí. Nosítko je navrženo tak, že obavy o bezpečnost při splnění pravidla výše jsou neopodstatněné.

Hlavní benefity ergonomického nosítka Ergobaby

  • Výhoda je určitě v použitelnosti již od malého kojence, kde miminko cítí teplo maminky a je uvnitř schoulené tak, jak bylo u maminky v bříšku
  • Moc jsem ocenila, že je možnost dostupnost kapuce v případě, když je vítr a již nepoužíváte kojeneckou podporu hlavičky, kde se hlavička miminka ještě tak trochu schovala

Nevýhody ergonomického nosítka Ergobaby

  • Nevýhodou může být vyšší cena. Přece jenom cca 4 000 Kč je pro mnoho rodin velká položka. Avšak tuto „nevýhodu” velice brzo „splatí” užitný komfort, který vám to přinese v podobě spokojeného, neuplakaného dítěte, které se nesvíjí v kočárku např. při kolice.
  • Každá doba má svoje „dogma”.  Předchozí generace mají k těmto pomůckám zdánlivý odpor, protože jim doba a neexistence takových výrobků diktovala, že to pro děti není vhodné, dnešní doba naopak tvrdí, že je to zdravé a vývoji neškodné a naopak prospěšné. Jedna babička o tom nechce ani slyšet a ani mě tak s Maruškou vidět. Ta druhá je k tomu nakloněna. Opravdu je to o přístupu a hlavně vyzkoušení.

Některé maminky a starší lidi považují nosítka stále za pohoršenost

Musím taky přiznat, že stále ještě velké procento lidí kouká na nosící maminky na něco jako „opravdu pohoršujícího". Maminky většinou pohledem hodnotí a někdy vypadají, že by taky nejraději chtěly vyzkoušet nebo se třeba na něco zeptat, no a na těch starších jde vidět, že by si někteří nejraději před vámi chtěli zaklepat na čelo.

Proč bych nosítko Ergobaby doporučila dalších rodičům?

  • Především kvalitní zpracování, za vyšší cenu dostanete výrobek, který je navržen a vyroben tak, aby splňoval veškeré komfortní a bezpečnostní požadavky.
  • Bytelná konstrukce, avšak velice skladná a lehká.
  • Je vhodnou alternativou/doplňkem ke kočárku, zvláště v prvních měsících / roce, kdy je potřeba mít volné ruce, možnost komfortně cestovat a simulovat dítěti polohu, na kterou bylo zvyklé předešlých 9 měsíců. Samozřejmě je vhodné kombinovat s klasikou – kočárkem, každý podle svého uvážení.
  • Lze přizpůsobit jakékoli postavě, neomezené možnosti nastavení, stahování. Sama nejsem úplná Twiggy, tak mě mile nosítko překvapilo, jaké má možnosti popruhu.

S pozdravem a velkým díky

Maminka Andrea, táta Karel, starší dcera Andrejka, mladší dcera Maruška

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Andrea testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce