Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Andrea testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milý týme Babyonline,

především moc děkujeme, že jsme měli možnost otestovat ergonomické nosítko Adapt Ergobaby.

S nosítkem jsem před testováním žádné zkušenosti neměla

Inzerce

S nosítkem jsem zkušenost neměla, zatím jsme krátce vyzkoušeli vázací šátek. S první dcerou jsem měla jen kočárek a vždy jsem spíše tak trochu s pohrdáním koukala na maminky s nosítkem, jak se tam miminko „krčí” a většinou nejde ani vidět. Avšak s věkem i zkušenostmi se člověk mění. Ani babičky a zdaleka ani internetové portály nebo diskuze prvorodičku a teď mě jako druhorodičku nepřipraví na realitu s novorozeneckými kolikami a nepříjemnostmi podobného rázu. 

Nemohla jsem se dočkat, až nosítko dojde a hned ho vyzkoušíme, protože se Marušce v šátku moc líbilo a vždy tam na celou dobu spokojeně usnula, protože se tam prostě cítila „jako v bříšku”.

Inzerce

Radost z balíčku od Ergobaby

Hned po přijetí balíku od PPL jsem nosítko nedočkavě vybalila a hned se pídila po tom, co a jak bude potřeba utáhnout, aby se v nosítku miminko cítilo dobře, ale hlavně bezpečně. Udivilo mě, že krabice s nosítkem byla docela malinká, tak jsem byla zvědavá, jak tam bude nosítko složeno a celkově vypadat.

Nosítko Ergobaby je lehké, intuitivní a barevně neutrální

Po prvotním vybalení jsem byla velice mile překvapena, jak je nosítko lehké a přitom konstrukčně „bytelné”. Taktéž nikde nic navíc. Každý hned intuitivně pochopí, co kam zapnout a kde utáhnout. Barevně se hodí jak holčičce, tak i ke chlapečkovi. Určitě nikoho nemůže urazit a každý spíše ocení, že na nosítku nebude hned vidět malé zašpinění. I v okolí jsem se setkala s příjemnými posudky, jak je tam Maruška krásně usazená a spokojeně si tam spinká bez sebemenšího odporu. 

Inzerce

Před aplikací nosítka je vhodné shlédnout instruktážní video

Nemohla jsem se dočkat, až se malá Maruška vzbudí, abychom mohly nosítko vyzkoušet. Jelikož jsme byla sama doma, zatím jsem si prvotně nastavila bederní pás tak, aby mi nesklouzl níže. Po probuzení Marušky jsem si ji tam opatrně vložila a začala stahovat ostatní popruhy. Poprvé jsem si její hlavičku podepřela novorozeneckou podpěrou, pak už po detailním nastavení nebylo potřeba. Musím se přiznat, že jsem si raději vyhledala video, jak a kde, co je potřeba utáhnout. Návod byl sice v angličtině, ale i z videoukázky šlo všechno krásně pochopit, takže doporučuji shlédnout video a vše si tak trochu připravit.

Praktické použití a pohodlnost nosítka Ergobaby

Nosítko Ergobaby je neocenitelné na malé nákupy, na poštu, na krátké cesty např. s prvním dítětem do školky / školy, kdy není čas ztrácet čas, ale především na veškeré využití ve městě, když víte, že nemáte možnost se komfortně dostat na místa s kočárem, třeba z důvodů mnoha schodů v obchodech při zařizování nebo taky už jen komfortního nástupu či výstupu z MHD. Pro mě je to hlavní důvod nákupu nosítka.

Inzerce

Překvapení z prvního vyzkoušení nosítka Ergobaby, záda vůbec nebolela

První zkouška proběhla jen na chvíli, kdy jsem šla pro starší dceru do školy. Prvotní dojem byl velice překvapivý hlavně v tom, že vás nikde nic netlačilo a hlavně z nošení nebolela záda, z čehož jsem měla obavy. Spousta lidí kolem mě mi říkalo, že to přece není možné. Foukal vítr, dobře, bude potřeba si opatřit bundu se vsadkou pro miminko, přeci jenom je ještě období, kdy hodně fouká, takže bylo potřeba zainvestovat do bundy. U těchto bund je skvělé, že když miminko u sebe nemáte, je možnost vsadku oddělat a nosit ji jako klasickou bundu pro každodenní nošení. Malá hned usnula, takže spokojenost na obou stranách. 

Nosítko při cestě na poštu opět uspělo na jedničku

Další den jsem potřebovala na poštu, kde nejsou nájezdy na kočárky, ale hlavně asi tak 15 schodů. Nechápu. Toho jsem se děsila celé těhotenství, přeci jenom hlavně před Vánocemi jsem byla na poště „pečená vařená". Takže moje největší obava. Super, s nosítkem není žádný problém, jinak bych musela čekat na manžela a skočit si tam až později. Takhle jsem to měla vyřízené během chvilky a hlavně pohodlně.  Takže další Vánoce mám zmáknuté. Maruška opět usnula, takže jsem pak v klidu zvládla i procházku s nákupem potravin. 

V práci jsem už taky stihla představit Marušku

Po pár týdnech po porodu jsem vyjela na návštěvu ke mně do práce. Nemohla jsem se dočkat, až všem představím naši malou princeznu. V práci jsem si se všema stihla popovídat. No a Maruška? Ta jak návštěvu prvotní, tak i ty další návštěvy mých spolupracovníků prospí, jak je jí tam komfortně.

Ergonomické nosítko Ergobaby uspělo na 1*

Po pár dnech jsem potřebovala vyzvednout objednané chlebíčky na oslavu ve středu města, takže to znamená - trolejbus, šalina a hlavně obchod, do kterého vedou sice jen pár schodů, ale útroby obchodu jsou tak uzounké, že když jsem tam byla minule s kočárem, nikdo se už přes mě nedostal a pohledy lidí mluvily za vše. 

S nosítkem Ergobaby je cesta do města pohodová, nemusím hledat nízkopodlažní dopravní prostředky

Takže cesta s nosítkem byla naprosto pohodová a já i maličká jsme byly spokojené, že se nemusím brodit s kočárem mezi lidmi a hlavně si hledat spoje, které jsou jen nízkopodlažní a i tam je obava, že kapacita MHD už tak je vytížená, že se tam stejně kolikrát nedostanu, takže většinou musím čekat na spoj, kterým se dostanu v pohodě, ale cesta je tak zasekaná auty, že musím počítat s velkým zdržením a taky pak obcházet větší kus cesty, než kdybych jela klasickým spojem. Tentokrát na mě v obchodě nikdo nekoukal jak na zjevení, když jsem minule v obchodě blokovala mini uličku. Popadla jsem zabalený balík a v klidu si ještě prošla město. Žádný spěch, shon, upocená a vystresovaná máma!

Vyřizování bylo bojovým úkolem, ale nosítko jsem si velmi rychle oblíbila

Nevěřila bych, že vyřizovaní běžných záležitostí může být někdy bojovým úkolem, takže nosítko jsem si velmi rychle oblíbila a ještě jednou moc děkujeme za tuhle fantastickou příležitost.

Můj celkový dojem z používání ergonomického nosítka Ergobaby

Určitě mě nosítko mile překvapilo. Maruška nikdy neprotestuje a spokojeně si tam celou dobu spinká a ani nedutá. Opravdu je skvělé vidět a hlavně cítit vaše miminko, jak se mu tam líbí, že jste stále spolu, ale taky že máte možnost při nošení dělat běžné věci, na které jste byla zvyklá, jako třeba učení se s první dcerou, vaření a obstarávání běžných denních záležitostí. Především bych vyzdvihla právě rychlost, když je potřeba něco rychle zařídit. Po prvotním nastavení všech popruhů na moji postavu už je později jen potřeba usadit miminko, takže se vyhnu dalšímu zdlouhavému utahování, tak jak je to třeba při šátkování.

Jaká je bezpečnost nosítka Ergobaby?

Pokud se řídíte návodem k použití a dítě do nosítka vhodně umístíte, tak je bezpečnost zajištěna, ostatně to samé platí pro všechny pomůcky k přenášení dětí. Nosítko je navrženo tak, že obavy o bezpečnost při splnění pravidla výše jsou neopodstatněné.

Hlavní benefity ergonomického nosítka Ergobaby

  • Výhoda je určitě v použitelnosti již od malého kojence, kde miminko cítí teplo maminky a je uvnitř schoulené tak, jak bylo u maminky v bříšku
  • Moc jsem ocenila, že je možnost dostupnost kapuce v případě, když je vítr a již nepoužíváte kojeneckou podporu hlavičky, kde se hlavička miminka ještě tak trochu schovala

Nevýhody ergonomického nosítka Ergobaby

  • Nevýhodou může být vyšší cena. Přece jenom cca 4 000 Kč je pro mnoho rodin velká položka. Avšak tuto „nevýhodu” velice brzo „splatí” užitný komfort, který vám to přinese v podobě spokojeného, neuplakaného dítěte, které se nesvíjí v kočárku např. při kolice.
  • Každá doba má svoje „dogma”.  Předchozí generace mají k těmto pomůckám zdánlivý odpor, protože jim doba a neexistence takových výrobků diktovala, že to pro děti není vhodné, dnešní doba naopak tvrdí, že je to zdravé a vývoji neškodné a naopak prospěšné. Jedna babička o tom nechce ani slyšet a ani mě tak s Maruškou vidět. Ta druhá je k tomu nakloněna. Opravdu je to o přístupu a hlavně vyzkoušení.

Některé maminky a starší lidi považují nosítka stále za pohoršenost

Musím taky přiznat, že stále ještě velké procento lidí kouká na nosící maminky na něco jako „opravdu pohoršujícího". Maminky většinou pohledem hodnotí a někdy vypadají, že by taky nejraději chtěly vyzkoušet nebo se třeba na něco zeptat, no a na těch starších jde vidět, že by si někteří nejraději před vámi chtěli zaklepat na čelo.

Proč bych nosítko Ergobaby doporučila dalších rodičům?

  • Především kvalitní zpracování, za vyšší cenu dostanete výrobek, který je navržen a vyroben tak, aby splňoval veškeré komfortní a bezpečnostní požadavky.
  • Bytelná konstrukce, avšak velice skladná a lehká.
  • Je vhodnou alternativou/doplňkem ke kočárku, zvláště v prvních měsících / roce, kdy je potřeba mít volné ruce, možnost komfortně cestovat a simulovat dítěti polohu, na kterou bylo zvyklé předešlých 9 měsíců. Samozřejmě je vhodné kombinovat s klasikou – kočárkem, každý podle svého uvážení.
  • Lze přizpůsobit jakékoli postavě, neomezené možnosti nastavení, stahování. Sama nejsem úplná Twiggy, tak mě mile nosítko překvapilo, jaké má možnosti popruhu.

S pozdravem a velkým díky

Maminka Andrea, táta Karel, starší dcera Andrejka, mladší dcera Maruška

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Andrea testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce