Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Markéta testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milí čtenáři,

když jsem na Facebooku uviděla nabídku od Babyonline.cz na testování nosítka Ergobaby, byla jsem nadšená a hned jsem odeslala odpověď na uvedenou emailovou adresu. Za několik málo dní jsem obdržela zprávu, že jsem byla právě já vybrána k testování! Měla jsem obrovskou radost!

Testování nosítka Ergobaby byla pro celou rodinu výzva

Jsme rodina se třemi dětmi a všechny byly a jsou nošené, takže pro nás testování tohoto nosítka byla výzva, protože jsem se dočetla, že ne všechny jeho varianty jsou zcela správné pro ergonomické nošení.

Nosítko Ergobaby Trunks up je univerzální jak pro holčičku tak kluka

Přišlo nám nosítko Ergobaby v krásném vzoru se slony na šedém podkladu, což je super, jelikož je univerzální jak pro holčičku, tak pro kluka a hlavně může bez obav kombinovat k oblečení i tatínek.

Nosítko Ergobaby Adapt má uvedeno výrobcem, že je vhodné od narození, my v něm nosili syna, který má nyní 2,5 měsíce. Musím se přiznat, že první pokus byl náročný, než jsme nosítko upravili do vhodné velikosti a syna potom do vhodné polohy, pěkně jsme se zapotili. Podle návodu, který byl přiložen, by měla být opěrka na vnější straně nosítka, nám však víc vyhovovalo mít opěrku ještě uvnitř. Celkově mi přišlo, že je nosítko strašně „tvrdé“ pro tak malinké miminko a opravdu chce cvik dát ho do ergonomické polohy se zakulacenými zády a M polohou nožiček..

Víme, že po praktické stránce je nosítko věc k nezaplacení

Když jsme syna konečně v nosítku správně dopolohovali, tak vždy byl spokojen a hned usnul. S nošením již zkušenosti máme, tak víme, že po praktické stránce je to věc k nezaplacení, v podstatě se s dítětem na těle dá dělat opravdu cokoliv. U nás proběhlo několik procházek venku na zahradě, bohužel nám v době testování nepřálo počasí a na delší výlety to nebylo. Každopádně doma se nosilo skoro nonstop a to hlavně při domácích pracích.

Inzerce

Nosítko jsem vyzkoušela i se svým dvouletým synem 

Protože mám doma ještě i další dva syny a výrobce v návodu i na webu uvádí, že Adapt lze používat až do 20 kg (48 měsíců), vyzkoušela jsem v něm nosit i 2letého syna s váhou 13 kg. Nicméně, přestože syn váhově vyhovoval, rozměrově se již do nosítka nevešel, nohy neměl na spodní straně stehen oporu látky a visely směrem dolů, což je dle návodu špatně. Je tedy potřeba počítat s tím, že i při zmiňované váhové kapacitě nosítka jde především o rozměry dítěte, kdy je pro tento typ nosítka podle mě adekvátní nošení tak do 1 roku dítěte, možná do roku a půl. Ideální by bylo, kdyby poté šlo dokoupit extendor na zvětšení plochy u noh, jak je např. u nosítka Manduca, možná by se vyřešil aspoň tento problém a nošení by bylo pro dítě více pohodlné. Každopádně musím říct, že při této váze bylo nošení již dost nepohodlné, bederní pás se mi hodně zařezával do těla, je hodně vypolstrovaný a tím pádem ne moc přizpůsobivý.

Překvapilo mne, že spona na bederním páse nemá bezpečnostní prvek proti otevření, tak jako jiná nosítka. Je zde sice gumička, kterou je před zacvaknutím nutné sponu protáhnout a tak by při jejím rozepnutí nemělo dojít k okamžitému uvolnění bederního pásu, ale to hodně závisí na právě na hmotnosti dítěte.

Inzerce

Látka a zpracování všech částí jsou kvalitní a s atestem pro malé děti.

Závěrem bych chtěla říct, že po svých zkušenostech s jinými prostředky na nošení dětí (šátky, nosítka) bych si tento výrobek nekoupila. Raději bych pořídila 3 nosítka, dimenzovaná na menší váhové rozpětí pro jednotlivá věková období dítěte. I tak bych se cenou všech 3 možná vešla do ceny jednoho Ergobaby Adapt, u kterého bych stejně nejpozději 2. roce dítěte musela investovat do jiného nosítka, protože by do Adaptu syn již nevešel. Udělat jedno nosítko na tak velké váhové a rostoucí období je trochu nešťastné, ale chápu, že především těžko proveditelné. Ale je to možná jen můj případ, přece jen žádné dítě není stejné a co mi nevyhovuje, jinému vyhovovat může.

Jak nosítko Ergobaby hodnotí tatínek?

I když jsem původně nebyl moc důvěřivý k novému nosítku, již po prvním dnu ostrého provozu jsem byl nadmíru spokojený. Ergobaby se mi, ve srovnání s Manducou, subjektivně jeví vhodnější pro nošení malého miminka, v našem případě 3 měsíčního chlapečka.

K designu jako chlap nemám celkem co dodat, protože o vzhled u mě jde až ve druhé řádě, nejvíce mi záleží na praktičnosti, funkčnosti. Ale z nabídky, kterou jsem viděl na internetu, kdy je dostupných několik designových provedení, si myslím vybere každý. Každopádně bych provedení zhodnotil nejspíše slovem „elegantní". Vzhledově se mi líbí víc než Manduca, knoflíčky i popruhy působí dojmem větší organizovanosti (ano, i do divadla bych si jej vzal). :-)

Z pohledu toho, zdali volit mezi nosítkem Ergobaby nebo třeba šátkem v případě malého miminka, bych určitě doporučil nosítko, pro mě osobně je mnohem praktičtější, rychleji ho nastrojíte, působí na mě větším pocitem jistoty bezpečí pro dítě.

Co se týče pohodlnosti, musím říct, že syn si nosítko okamžitě oblíbil. Prakticky skoro vždy v něm po chvilce nošení usíná, což je pro mě dostatečný důkaz toho, že je naprosto v pohodě.

Hlavní benefity ergonomického nosítka Ergobaby

Dítě je rádo, že má tělesný kontakt, rodič má obě ruce volné, oba jsou spokojení. :) Nosítko se dá nasadit velice rychle a rovněž se dá velice rychle i sundat, je proporcionálně nastavitelné na dítě až do 20kg, takže není problém děťátko nosit, dokud bude mít chuť a dokud vám budou sloužit záda.

Nevýhody ergonomického nosítka Ergobaby

Nevýhodu jsem shledal pouze jedinou, Ergobaby diskriminuje praváky. Klips bederního pásu totiž po zapnutí mám úplně na levé straně zad. Když dávám dítě z nosítka pryč, po vyjmutí jej beru klasicky do náruče, kdy hlavičku má na mé levé ruce, a já se mezitím pravou rukou snažím dosáhnout na levou půlku zad, aby ten klips rozepnul, musí to vypadat komicky, ale určitě se na mě můj synáček směje proto, že se fajn ponosil a ne proto, že se kroutím jako vývrtka. :-)

Maminka Markéta s tatínkem

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Markéta testuje nosítko Ergobaby Adapt - TRUNKS UP - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce