Inzerce
Inzerce
Inzerce

Snubní prsteny a šperky pro nevěstu

7. Svatební prstýnky

Ten den, kdy šel Martin zamluvit termín na radnici, obešel i většinu krámů s prstýnky, aby si udělal představu, co je v nabídce. V každém krámu zároveň říkal, že tam určitě není naposledy, že bude muset přijít se mnou, pak se svou maminkou, pak s tchýní a pak že dorazíme všichni a jeden prstýnek vybereme. Všichni se tomu smáli, ale mě moc do smíchu nebylo, když mi to vyprávěl, protože jsem dostala strach, že to tak skutečně bude :o).

První výprava pro prstýnky

Ve středu 5. 6. jsme se vypravili poprvé do města ve složení já a Martin (dle plánu :oD). Prošli jsme pár obchodů a zjistili jsme, že to bude náročnější, než jsme si původně mysleli. Naše představa byla taková, že prstýnky budou ne příliš výrazné a široké, bez kamínku, bez velkého broušení, žluté zlato a rozumná cena. Jenže, co se líbilo mně, to se nelíbilo Martinovi, a co se líbilo nám oběma, tam byl problém s cenou. Martinova mamča si ale vzpomněla, že zná majitele několika krámků – hned mu zavolala a už se o nás v krámech nejen jinak pečovalo, ale už pro nás byly i jiné ceny. Což pro mě byl tedy značný šok. Docela se nám líbilo několik prstýnků, a tak jsme se rozhodli, že druhý den – tedy ve čtvrtek – půjdeme opravdu vybrat. Další šok byl také v tom, s jakou rychlostí prstýnky dodávají – jestliže je objednáme do tří hodin daného dne, druhý den jsou na krámě (takže žádných 4–6 týdnů, jak mě strašili).

Druhá výprava pro prstýnky

Ve čtvrtek 6. 6. jsme se vypravili opět do města, tentokrát ve složení – já a Martin, jeho maminka a kupodivu i moje maminka (plán jsme zcukli). Ukázali jsme jim v jednom krámku, jaký prstýnek se nám líbí, a pak že se nám líbí ještě v jiném krámku jiný. A jelikož oba krámky patřili onomu majiteli, nebyl problém, hned nám prstýnek zabalili a přenesli nám jej do druhého krámku, takže jsme mohli rovnou porovnávat. Jenže těch prstýnků je tolik a jak si má člověk vybrat? Stále dokola nám ukazovali další a další. Byla jsem trošku bezradná, a pak mě napadlo právo veta. Byli ze mě docela v šoku, když jsem vzala do ruky jeden ten kartonek, na kterém bylo 6-12 prstýnků, a říkám, líbí se ti tady nějaký? Martin mi ukázal, které se mu líbí – ty se nelíbily mně – a tudíž jsme mohli celý kartonek nechat uložit a mohlo se přejít na další. Nakonec nám zbyly jen dva kartonky a dohromady tedy asi 18 prstýnků. A opět známá hra – vyber, které se ti líbí – hned nám je dali stranou na polštářek. Pak jsem se k nim naklonila já, vyhodila jsem ty, co se mi nelíbí, a vuala, na polštářku zbyly dva prstýnky. Pak už jsme si jen prstýnek nasadili na ruku a bylo jasné, který vyhrál. Hned jsme je zamluvili, vyzkoušeli velikosti a raději rychle odcházeli, abychom se do toho nezapletli znovu.

Inzerce

Jak to nakonec dopadlo?

V pátek 7. 6. šel Martin prstýnky zaplatit a domluvit se, co na nich chceme mít vyryto. Když mu ovšem ukázali cenu, tak se mu zdála vysoká. Když zvážili naše zlato a řekli, kolik od ceny odečtou, i přesto se mu ta cena prostě nezdála. Mrzelo ho, že tam zrovna není majitel obchodu, protože domluvená sleva mu prostě neseděla. A tak se jen domluvili, co na prstýnky vyrýt, a že se tam Martin vrátí v pondělí.

Inzerce

V úterý 11. 6., kdy jsem já už skoro šílela, že by měl dojít pro ty prstýnky, se tam vypravil se svou maminkou. Měli napevno domluvenou schůzku s majitelem obchodu. Ó jak jsem ráda, že jsem u toho nemusela být, já naprosto nesnáším dohadování o cenách – největší útrapy pro mě byly v Turecku, kde vysloveně očekávají, že budete smlouvat – naštěstí ti dva se v tom naopak vyžívají. Pan majitel na ně čekal, společně všechno spočítali, dokonce jim nabídl více za vykupované zlato, takže výsledná cena, kterou jsme za prstýnky zaplatili, byla 7 200 Kč (původní cena bez slevy byla 17 567 Kč - nesmím ten prsten ztratit, dyť by za to byla nová pračka i lednička :oD).

Inzerce

Doma jsme se prstýnky dlouho kochali. Pak jsme je schovali do krabičky a uložili do trezoru a tam hezky čekají, až nadejde den D a my je vyndáme a „použijeme“. Nechali jsme si na ně vyrýt (tedy jestli si to dobře pamatuji :oD) L+M 23. 8. 2013.

Ještě šperky pro nevěstu...

Rovnou sem připojím i část, jak jsem si kupovala čelenku do vlasů, náušnice a náhrdelník. Stále se mi totiž zdálo, že je na všechno dost času. Při odjezdu na dovolenou (13. 7.) mi tak nějak došlo, že po návratu z dovči budu mít přesně tři dny na to, abych si koupila čelenku do vlasů, protože pak mám mít zkoušku u kadeřnice (ve čtvrtek 1. 8.), a tam ji už budu potřebovat.

Inzerce

Když jsme navštívili Jindřichův Hradec, procházela jsem tam různé krámky a narazila jsem na místo, kde prodávali čelenky. Docela se mi jedna líbila, takže když jsme se vraceli z prohlídky města, zatáhla jsem Martina do onoho krámku a vybalila na něj, jestli se mu ta čelenka líbí. Chvíli na mě koukal a pak mi říká: „Luci, ale to by byla ostuda, my jsme z Liberce, Jablonex máme za rohem a ty si budeš kupovat bižuterii v Jižních Čechách? Hezky to vrať a až se vrátíme z dovči, půjdeme to spolu koupit.“

29. 7. jsem už opravdu vrčela, že se musí jít koupit ta čelenka. Martin přišel z práce a vedl s sebou i mamku, takže jsme směr Jablonec vyrazili společně. Měli jsme v merku několik prodejen, ale… proč je vždy nějaké ALE? Hned  v první měli dovolenou. Otočili jsme to tedy a vyrazili na druhé místo, zde bohužel byla pouze výrobna, nikoliv prodejna. Jedeme tedy na třetí místo – kde je pouze vzorkovna. Začínala jsem být trošku zoufalá. A tak se do toho pustila zase Martinova maminka a Martin – a co kdybychom si tu čelenku na svatbu jen půjčili a na tu zkoušku ke kadeřnici, co říkáte. My Vám to pak hned dovezeme zpátky. Přiznávám se, že se mi z toho až motala hlava, když jsem je poslouchala, jak pána přemlouvají. A taky přiznávám, že on už byl tak na rozpacích, že by nám to snad i půjčil, ale tyto šperky měla na starosti jeho kolegyně a ta měla tento týden dovolenou, a tak říkal, že máme přijít příští týden – jenže já jsem tu čelenku na zkoušku potřebovala již ve čtvrtek. Proto jsem je vysloveně odtáhla od krámku a šli jsme do dalšího, který byl na seznamu. Tam se mi moc líbilo, měli tam spoustu čelenek, náhrdelníků i náušnic. Během chvíle jsem měla vybráno, vyzkoušeno, zhodnoceno a pak i zaplaceno a v pytlíčku. Sice jsem se nechala zviklat na čelenku, která se spíše líbila Martinově mamince, ale náušnice a řetízek jsem si vybírala už sama a nenechala si do toho od nikoho kecat – přece jen já to budu mít na svatbě, ne ona!

Takže když to shrnu, tak za tyto tři šperky jsem dala 1 160 Kč. Chtěla bych je s největší pravděpodobností po svatbě prodat – buď s nimi obejdu půjčovny šatů, a nebo je zkusím hodit na net, ale kdo ví, třeba si je budu chtít nechat jako vzpomínku :o).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Snubní prsteny a šperky pro nevěstu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • rytina
  Ahoj, nenechával si někdo dělat rytinu do snubních prstenů podle vlastního písma? Narazila jsem to u bisaku, že to nabízí https://www.bisaku.cz/rytiny-do-snubnich-prstenu. Bude se mi vdávat nejlepší kamarádka a pomáhám jí se zařizováním svatby a vím, že něco originálnějšího by se jí líbilo. Zajímalo by mě, jak to třeba vypadá. A dáváte si jako rytinu klasicky jméno toho druhého a datum svatby nebo už teď frčí něco jiného? Já si s manželem nechala vyrýt naše jména a datum seznámení.
  Karulka   | 13.06.2017 10:27:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • a mám další svatbu na krku.-)
  ahojky holky, tak oznamuji novinku jako buk...moje malinká ségra se bude vdávat..j    Včera mě požádala abych jí šla za svědka a taky se postarala o její rozlučku se svobodou. Jsem nadšená, našla fakt fajn chlapa, moc hodnýho a už to chtělo svatbu, jsou spolu asi 4 roky a změna stavu se nabízela. Dostala prstýnek od Rýdla, no nádhernej LOVE021 koukněte. Už jsme spolu i koukali na snubní, ukazovala který by se jí líbily. No mám tolik zařizování, musím si načíst co vše obstarat na svícu atd,aby měla památku na celej život. nemáte nějaký super nápad na dáreček?...říkala jsem si že jí dám poukázku na nějaké krásné luxusní prádlo,aby se pak o svatební noci mohla připravit a překvapit Milana..
  Ivka3   | 13.04.2017 14:15:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • BISAKU nebo DIAMONDS
  Dobrý den, osobně mám zkušenost pouze s e-shopem Bisaku.cz, ale kamarádka nakupovala u Diamonds a byla celkem spokojená. Pokud jste si vybrali a umožňuje e-shop osobní prohlédnutí, určitě bych zajela. Snubní prsteny nekupujete každý den.
  ElPeter   | 28.03.2017 20:32:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • svatební veletrh Brno
  Ahojky holky, chystáte se některá tento víkend na svatební veletrh do futura v Brně?? My se tam chystáme s holkama na čumendu, ještě nikdy jsem na žádném nebyla, zajímalo by mě jestli tam budou i nějaké stánky s prsteny atd.??.holky chtějí kouknout na prsteny od pana Rýdla, mají na ně zálusk. Já bych se chtěla znovu vdávat, byl to můj druhý nejkrásnější den v životě, první byl totiž narození mojí holčičky.
  Ivka3   | 23.02.2017 14:16:11 | Reakcí: 1, poslední: 27.02.2017 13:17:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: svatební veletrh Brno
   Ahojky holky, tak jsem byla s kámoškama na tom veletrhu, bylo to super, dámská jízda :-). Ale myslím, že jako místo by bylo na takový veletrh potřeba větší. prodíraly jsme se uličkama a lidí tam bylo teda moc. Co se týče věcí...bylo tam nejvíce samozřejmě prstenů,ty co se týče v množství vedly, pak šaty, obleky dekorace..květiny..dorty a taky fotografové a jejich svatební nabídky. my jsme se ,ale hodně zdržely jak jinak než u prstenů Lukáše Rýdla. Měl tam opravdu krásné kousky. I já bych si vybrala:-)..nějaké jsem si i zkusila:-), kamarádka si vybrala u něj prsten..prý to přetlumočí budoucímu manželovi a zajdou pro něj do prodejny. Jinak svatební šaty se mi taky moc líbily, pak taky přehlídka spodního prádla ženy..bylo to super strávené odpoledne.-)
   Ivka3   | 27.02.2017 13:17:29
   Reagovat | URL příspěvku
 • Snubní prstýnky
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s obchodem VVDiamonds? Vybrali jsme si tam překrásné snubní prstýnky za výhodnou cenu, ale před koupí zjišťujeme, zda přes eshop někdo nakupoval. Díky za každou reakci.
  Petulka N.   | 23.11.2016 12:36:29
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | 29.03.2020, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce