Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sexuální výchova na zvířátkách

„Nejlépe se sexuální výchova učí na množících se domácích zvířátkách,“ radí maminka-lékařka Jana Martincová všem, kteří přemýšlí, jak svým dětem přirozeně předat potřebnou sexuální výchovu.

U fotografie našich množících se domácích mazlíčků nemohu nevzpomenout historku, kdy dcera synovi k 8. narozeninám koupila tajně 3 myši a ukryla je v krabici od bot ve své dětské knihovničce. Dcera si naivně myslela, že tam zůstanou v klidu a nepozorovaně – zvláště temperamentní myšáci – do data narozenin. Překvápko jsem objevila po neutuchajícím šramocení o půl 11. večer a zvláště jednoho myšáka následně v té dětské knihovničce chvíli honila. Nejhorší však bylo zjištění, že se nejedná o myši stejného pohlaví. Takže mláďata na sebe nenechala dlouho čekat. Byť jsme samce od samice rychle po prvním porodu oddělili, tak, než jsme stihli odvézt první várku do zverimexu, objevilo se v kleci klubíčko nové. Počet 10+. Od té doby vím přesně, co znamená pořekadlo, že se „něco“ množí jako myši.

Inzerce

Zatímco já zděšeně koukala do klece se dvěma klubíčky myší, jedním osrstěným a druhým holým, a první várku chystala k odvozu do zverimexu, 8letý syn situaci suše zhodnotil: „Mami, ten Ferda ale musel Brigitě předat spermií, co?“ Nejen, že tím danou chvíli značně odlehčil, ale také prokázal, že mou sexuální výchovu v 5 letech pochopil zcela správně.

Tyto praktické zkušenosti ze zvířecí říše samozřejmě děti obohatí informačně nejvíce.

Inzerce

Proč jich nevyužít a děti díky nim nevpravit co nejpřirozeněji do tajů sexuality, nejen té zvířecí?

Podívejte se na knížky sexuální výchovy lékařky Jany Martincové na www.prochytrehlavicky.cz.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sexuální výchova na zvířátkách - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×