Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodič je první směrovkou

„0-6 let určuje budoucnost každého dítěte. Určuje ji rodič, ne stát,“ zdůrazňuje maminka-lékařka Jana Martincová. Co můžete udělat, abyste co nejvíce zvýšili šanci, že vaše dítě v životě uspěje?

Přesně toto potvrdil příběh našeho syna, pro jehož předškolní věk byla vytvořena většina našich knížek. Právě v tomto období můžete kvalitní vzdělávací literaturou zapracovat na IQ dítěte nejvíce, a to až ze 60 %. Vzděláním se zvyšuje počet spojů mezi neurony. Stejnou cestou máme zřejmě šanci zapracovat na zmírnění příznaků ADHD. Stalo se tak konkrétně v našem případě, kdy současně s potvrzeným výsledkem testu odzvonilo i příznakům poruchy s tím, že hyperaktivita vymizela již na počátku puberty.

Inzerce

Dříve se důraz na IQ vzhledem k uplatnění v životě dost zpochybňovalo. Toto bagatelizování ustalo. Proč? Souvisí to s nejnovějšími studiemi, které odhalily, že souvislost mezi IQ a úspěchem v životě je až 70%. Vzděláváním si dítě vštěpuje i další pro život důležité atributy jako je schopnost komunikace, sociální návyky, emoční složka intelektu a další.

Po zjištění synova IQ v nadsázce shrnuji, že naše knížky udělaly z nevychovatelného, nevzdělavatelného ADHD dítěte („idiota“ v očích okolí) mladíka na hranici geniality. Nezapomínám však pokorně dodávat, že se na výsledku po mém započetí podílela spousta dalších lidí. A na ty jsme měli opravdové štěstí. Navzdory tomu všichni, kdo příběh znají, vyzdvihují mou úlohu. Mají pravdu. Kdyby nebyl ten můj počátek, je velkou neznámou, kudy by se život syna ubíral.

Inzerce

Co je zvláštní, že zatímco u tohoto případu, kdy jsme hned viděli, že není něco v pořádku, jsem se jako rodič vybičovala k vrcholnému výkonu, tak u zdravých dětí jsme značně pod výkonem, který bychom jim mohli věnovat. Dokonce se běžně stává, že původně jakkoliv hendikepované děti ty zdravé postupně právě díky nasazení rodičů „přeskočí“.

Proto nenechávejte potenciál dětí ležet ladem. Věnujte se nejen těm stran vývoje náročnějším případům, ale i zdravým dětem. U těch prvních máte šanci vývoj zvrátit, u těch druhých nezameškat příležitost.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rodič je první směrovkou - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×