Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Tábor, Nemocnice Tábor

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Tábor, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: kpt. Jaroše 2000
Www stránky: www.nemta.cz
E-mail: gynekologie@nemta.cz
Primář: MUDr. Jiří Holub
Předporodní příprava: Por. as. Mgr. Olina Véle, Mgr. Jaroslava Haluzová (Milevsko), Bc. Ilona Heřmánková (Nemocnice Tábor, a.s.)

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Porodnice (nemocnice) přímo předporodní kurzy nepořádá, ale využívá služeb soukromých porodních asistentek (viz výše), které se těmto kurzům věnují.

Jak se u nás rodí?

Máme 3 porodní pokoje, na kterých maminky tráví celou dobu před porodem i po něm.
Všechny 3 pokoje jsou vybavené masážní vanou, WC, polohovatelnou porodní postelí, sedačkou a zázemím pro doprovod, balony, boxem pro 1. ošetření novorozence a vyhřívaným lůžkem pro novorozence.
Jeden z těchto pokojů má i masážní vanu, pokud je volný, mohou ji využít i maminky z jiných por. pokojů.

Doprovod rodičky má k dispozici převlékací místnost se sprchou.

Umožňujeme i alternativní polohy při porodu - kromě porodů do vody.

Jak probíhá poporodní péče?

Oddělení šestinedělí nabízí celkem 14 pokojů, všechny jsou vybavené LCD televizorem, vlastním WC a sprchou, lednicí, zabudovanou vaničkou a přebalovacím stolem pro novorozence.
4 pokoje jsou jednolůžkové (bez poplatku) a 10 pokojů je dvoulůžkových.

Miminko je s maminkou na pokoji v systému rooming-in.

Jak probíhá péče o dítě?

Po fysiologickém porodu je dítě přiloženo matce na hruď a po dotepání pupečníku je provedeno 1. ošetření přímo na porodním pokoji dětskou sestrou. Jde-li o rizikové těhotenství provádí 1. ošetření pediatr.

Miminko je po celou dobu s maminkou na porodním pokoji (je-li to nutné event. na vyhřívaném lůžku), následně jsou oba přeložení na pokoj oddělení šestinedělí.
Na Novorozeneckém oddělení je samozřejmě připraven i observační box s inkubátorem.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Veškeré i jinde nadstandardní služby jsou u nás bez poplatku (včetně doprovodu u porodu, indikované epidurální analgezie, inhalační analgezie Entonoxu, jednolůžkového pokoje, TV přístroje, ledničky ...)

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Od 6. 1. 2009 je zcela nová porodnice v novém pavilonu Nemocnice Tábor, a.s.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Tábor, a.s. a rozhovor s MUDr. Jiřím Berkou, zástupcem primáře Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009, aktualizovaná v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.31)
Porod:
(4.25)
Poporodní gynekologická péče:
(4.63)
Poporodní péče o miminko:
(4.13)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Tábor - diskuze
Přidat textové hodnocení
  • Naprostá spokojenost
    Rodila jsem 15.9.2018 jako prvorodička. Do porodnice jsme přijeli po protrpěné noci v 10 hodin dopoledne. Vyšetření, které mi prováděl místní gynekolog (mimochodem chlap jako hora s obrovskýma rukama) bylo to nejcitlivější, jaké jsem kdy zažila. Nález byl pokročilý, proto jsem šla rovnou na porodní sál. Celou dobu mě opečovávaly 2 skvělé porodní asistentky, které mi vše vysvětlovaly, povídaly si se mnou a provázely mne celým porodem. Byly moc milé a ochotné, ačkoliv nás tam rodilo víc najednou a měly hodně práce, nikdy jsem neměla pocit, že jsem tam opuštěná. Prostředí porodního sálu je moc krásné a luxusně vybavené, zároveň nabízí úžasné soukromí. Přála jsem si co nejpřirozenější porod a to se mi splnilo. Můj syn se narodil ve 14.25 naprosto přirozeně v součinosti toho hodného pana doktora a porodní asistentky, kteří spolupracovali velmi profesionálně - bez nástřihu, epidurálu, klystýru a dalších zásahů. Manžel přestřihával pupeční šňůru a syna mi hned položili na břicho, kde ho (kromě krátkého vyšetření) nechali další cca dvě hodiny, takže jsme se krásně mohli seznamovat. Potom mě převáželi na oddělení a syna zatím opečovávali sestřičky. Pak mi ho hned přivezli na kojení a milá sestřička mě neopustila, dokud se nepřisál. Vybavení pokojů bylo nadstandartní, stejně tak celého oddělení. Samozřejmostí byl rooming-in. Vzorně se o nás starali až do proputění domů. Protože jsem sama zdravotník, velmi oceňuji zejména to, že ačkoliv měli takový hrozný frmol (úplně narvané oddělení plné většinou nezkušených prvorodiček), nikdo se na mě ani křivě nepodíval, všichni byli milí a ochotní. Příště budu v Táboře rodit znovu. Moc děkuji celému personálu porodnice za porod, který byl krásným zážitkem. Bez nich by to nebylo možné.
    petaska   | 01.02.2019 10:27:26
    Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce