Inzerce
Inzerce
Inzerce

Úhrada očkování dětí zdravotními pojišťovnami

Pravidelná očkování běžně dostupnými vakcínami je dle zákona plně hrazeno z rozpočtu ministerstva zdravotnictví, nikoli z rozpočtu zdravotních pojišťoven.

Plně hrazené jsou:

  • očkování proti tuberkulóze,
  • záškrtu, tetanu, dávivému kašli, onemocněním způsobeným H. influenzae,
  • žloutence typu B,
  • spalničkám, zarděnkám, příušnicím
  • očkování proti obrně
  • očkování proti pneumokokovým nákazám do 5 let věku podle zdravotního postižení (indikace jsou dány vyhláškou)

od 1. 1. 2007 hexavakcína pro děti narozené od tohoto data

Nehrazené jsou:

  • nadstandardní vakcíny

Některé pojišťovny částečně přispívají na očkování proti klíšťovému zánětu mozku, meningokokovým infekcím, žloutence typu A, žloutence typu B, očkování proti rakovině děložního hrdla  u dětí, dospívajících a dospělých.

O možné výši příspěvku na nadstandardní nebo doplňková očkování je nutno se informovat u vaší pojišťovny.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Úhrada očkování dětí zdravotními pojišťovnami - diskuze

Poradna

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je dle Vašeho názoru bezpečné očkovat dítě vakcínou Priorix během těhotenství matky (20. týden těhotenství).
Nemůže u živé vakcíny dojít např. k přenosu infekce v oslabené verzi?

Děkuji

Dobrý den. Očkování Priorixem od 2. trimestru není nebezečné.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 10.02.2023, 07:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×