Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lukáš, 30. týden těhotenství

Milé maminky a milí tatínkové, po úvodu o nedonošených dětech přikládáme kazuistiky, jaká vyšetření a péče následovala v jednotlivých případech a s jakým výsledkem v psychomotorickém vývoji.

Lukáš A., narozen 24.1.2017 (termín porodu 5.3.2017), těhotenství po umělém oplodnění. Porod císařským řezem ve 34. gestačním týdnu + 2 dny, zkalená plodová voda, porozen jako trojče A, porodní hmotnost a délka 1 490 g / 42 cm, příjem na oddělení intermediální péče, inkubátor jen pro teplo, bez nutnosti léčby kyslíkem. Léčba novorozenecké žloutenky. Nacvičeno kojení.

  • Oční vyšetření nebylo nutné (u lehce nezralých dětí s normálním poporodním průběhem není toto vyšetření nutné)
  • Vyšetření sluchu v normě
  • Ultrazvukové vyšetření mozku v normě
  • Neurologem doporučena vývojová rehabilitace
  • Propuštěn do domácí péče dne 23.2.2017 ve stáří 38 gestačních týdnů. Strava: plně kojený
  • Po propuštění nutné kontroly na ortopedii, pravidelné kontroly v neonatologické ambulanci a na fyzioterapii. Vývojová rehabilitace ukončena 30.10.2017.

Závěr: v současné době je psychomotorický vývoj (vývoj psychiky a hybnosti) v normě, ve stadiu samostatné chůze.

Autor: MUDr. Libuše Kovářová

Inzerce

Inzerce

K zakoupení na: 

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lukáš, 30. týden těhotenství - diskuze

Poradna

Dcera se počůrává

| benda5 | 30.11.2020, 20:19

Dobrý den,
měla bych na vás dotaz. Něco málo po druhém roce dcery jsme ji začali učit na nočník. Za pár dní vše zvládala, když potřebovala na záchod, tak si řekla. Nejspíš k tomu dopomohlo i to, že v tu dobu jsme byli na prázdninách u babičky, kde má sestřenici,která je jen o pár měsíců starší a tyto věci již zvládala. Pak jsme se ale vrátili zpět domů (celkem daleko od veškerého příbuzenstva). Já jsem zjistila,že jsem těhotná. O miminku jsme se občas začali s dcerou bavit. Zpočátku bylo vše v pořádku, ale pak se z ničeho nic začala počůrávat. Když se ale zase po nějaké době potkala s moji rodinou, postupně se to zlepšilo,až počůrávání ustalo. Nyní se opět problémy opět vrátily, tentokrát se ale nepočůrá úplně, pouze si učůrne a pak teprv hlásí,že chce na záchod. Už nevím co s ní dělat. Myslíte,že jde o zdravotní problém anebo by to mohlo být způsobeno tím, že jsem těhotná, mám méně energie a nemám na ni tolik času skrz povinosti kolem domácnosti? Samozřejmě se jí snažím věnovat, jak jen to jde. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, stav může být způsobený vaším těhotenstvím, pokud má dcera již 3 roky, doporučila bych vyšetření moči a sono močového měchýře.
Jsou děti, kterým nácvik močení na nočníku trvá déle.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 01.12.2020, 14:21
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×